Do góry

Polska prezyd. w UE

Odsiecz Ateńska

Po tym, jak Gordon Brown z właściwą sobie skromnością przyznał, że uratował świat przed skutkami globalnego krachu bankowego, wydawać by się mogło, że już niczego więcej do uratowania nie ma. Nic bardziej błędnego.

Przy obejmowaniu przez Polskę unijnej prezydencji okazało się, że do uratowania jest jeszcze eurostrefa i że uratować ją może tylko ofensywa miłości Platformy Obywatelskiej.

Nowe monety na cześć polskiej prezydencji

Dziś Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 854 tys. okolicznościowych monet. Mennica Polska wybiła je z okazji przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej.


Z okazji Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej Mennica Polska przygotowała aż 4 tys. złotych monet o nominale 100 zł. Została ona wykonana metodą stempla lustrzanego. Tak samo powstało 50 tys. sztuk srebrnych dziesięciozłotówek z logo polskiej prezydencji. Z kolei dwuzłotówek, wykonanych tzw. stemplem zwykłym ze stopu Nordic Gold jest aż 800 tys.

Jak mąż z żoną - polska prezydencja w UE

1 lipca 2011 to data rozpoczęcia polskiej prezydencji w UE. O tym co to oznacza dla Polski, jakie są główne cele polskiej prezydencji z prof. Tomaszem Nałęczem, doradcą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, rozmawiała Marianna Wielgosz z magazynu Cooltura.

Na rozgrzewkę Panie Profesorze - czy podoba się Panu logo naszej prezydencji w UE?

Nie znam innych propozycji ale uważam, że nie powinniśmy narzekać. Jest to taka nasza narodowa cecha wybrzydzać na wszystko.