Do góry

Polska

Akcja charytatywna "Mikołaj z Wyspy"

Już po raz trzeci wystartowała w UK świąteczna akcja charytatywna "Mikołaj z Wyspy". Polega ona na tym, że dzieci z wybranego Domu Dziecka w Polsce otrzymają prezenty pod choinkę od mieszkających w Anglii rodaków.

W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na zakup butów i ubrań dla 50-ciu wychowanków Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie. Każde dziecko otrzyma pięknie zapakowaną, imienną paczkę z rzeczami, których w ośrodku najbardziej brakuje.

Coraz więcej Brytyjczyków mieszka w Polsce

Młoda Polka z brytyjskiego konsulatu w Krakowie wskazuje na monitor biurowego komputera i uśmiecha się. To mail od kolejnego Brytyjczyka, który chce zamieszkać w Polsce. – Przychodzą cały czas - mówi.

Na ekranie wyświetla się wiadomość od mężczyzny, który prosi o poradę w sprawie znalezienia pracy.

- Kilka lat temu dostałabym jedną lub dwie takie wiadomości w miesiącu. Teraz dostaję ich dziesiątki. Bardzo nas to cieszy. Wszyscy Brytyjczycy piszący do nas są mile widziani - mówi Agnieszka Libura. - Obserwujemy odwrócenie trendu z ostatnich lat.

Profesjonalna promocja Polski w świecie

– To, co interesujące w Polsce, to rewolucja, która się tam odbyła. Kiedy Lech Wałęsa poprowadził Polskę do nowej przyszłości - mówi Robert Redford. Polska rozpoczęła szeroką promocję kraju m.in. profesjonalnym filmem "Polska? Tak!" i kampanią w CNN.

Wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja filmu "Polska? Tak!". Gwiazdy największego światowego formatu mówią w nim bardzo dobrze o Polsce.

Dziecko samo może lecieć samolotem

Dzieci mogą podróżować bez rodziców. Tanie linie wymagają by leciał z nimi opiekun. Te tradycyjne, za dopłatą, oferują opiekę stewardessy. Nawet w podróży z przesiadką. Szczegółowe zasady obowiązujące w każdej linii są inne.

- Chciałbym zaprosić moją siostrzenice na wakacje do UK, ale niestety ma 13 lat. Nie ma możliwości wysłania jej samej samolotem bez opiekuna. Nie chce wysyłać jej autobusem bo może to być zbyt "traumatyczne". Moze ktoś z was ma jakiś pomysł jak to obejść? - pyta Menelaios na forum Emito.net.

Nowe monety na cześć polskiej prezydencji

Dziś Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 854 tys. okolicznościowych monet. Mennica Polska wybiła je z okazji przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej.


Z okazji Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej Mennica Polska przygotowała aż 4 tys. złotych monet o nominale 100 zł. Została ona wykonana metodą stempla lustrzanego. Tak samo powstało 50 tys. sztuk srebrnych dziesięciozłotówek z logo polskiej prezydencji. Z kolei dwuzłotówek, wykonanych tzw. stemplem zwykłym ze stopu Nordic Gold jest aż 800 tys.

Tanie loty z UK w drugiej połowie roku

Linie lotnicze prześcigają się w promocjach na lato i jesień 2011. Ryanair ogłasza milion miejsc za £9,99, Wizz Air otwiera nową trasę UK-PL, a EasyJet promuje ciepłe kraje.

Właśnie ruszyła sprzedaż tanich biletów. Tylko do jutra można na stronie Ryanair’a kupować bilety na wrześniowe loty na ponad 1 tys. europejskich tras. Wg. przewoźnika dostępne są one w cenie od £9,99 (bez podatków, opłat lotniskowych i bagażu) na starty od poniedziałku do czwartku. Promocja dotyczy lotów pomiędzy 1 a 29 września br.

Darmowe kursy języka angielskiego

Lekcje języka angielskiego udostępniła w Internecie Polska Sekcja BBC. Każdy może nauczyć się tu gramatyki, wyrażeń idiomatycznych i słownictwa. Wszystko całkowicie za darmo.

Tematyka udostępnionych materiałów dźwiękowych i tekstów jest różna. Internet, sport, zakupy w sklepie, egzaminy, ślub, narodziny dziecka to tylko niektóre z proponowanych zagadnień. Można czytać przygotowane dialogi, uczyć się słówek ze piosenek Georga Michaela, Eltona Johna czy Erica Claptona i sprawdzić swoją wiedzę w teście.

Jak mąż z żoną - polska prezydencja w UE

1 lipca 2011 to data rozpoczęcia polskiej prezydencji w UE. O tym co to oznacza dla Polski, jakie są główne cele polskiej prezydencji z prof. Tomaszem Nałęczem, doradcą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, rozmawiała Marianna Wielgosz z magazynu Cooltura.

Na rozgrzewkę Panie Profesorze - czy podoba się Panu logo naszej prezydencji w UE?

Nie znam innych propozycji ale uważam, że nie powinniśmy narzekać. Jest to taka nasza narodowa cecha wybrzydzać na wszystko.

Dzis jest 1 czerwca - Dzień Dziecka!

Zarówno w Polsce jak i innych krajach słowiańskich, od 1952 roku dnia 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji pragniemy życzyć wszystkim dzieciakom (tym małym i tym grubo po 30-tce) wszystkiego najlepszego i tony prezentów!

Dzień Dziecka nie ogranicza się jednak tylko do centralno-wschodniej części starego kontynentu. Oto, jak wygląda on na świecie:

Dziś jest 26 maja - Dzień Matki w Polsce

Co prawda w Wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzono 3 kwietnia, to według polskiej tradycji święto to przypada na dziś - 26 maja.

Korzystając z tej okazji, zespół Emito.net pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom - zarówno w Szkocji, w Polsce, jak i na całym świecie!

Reszcie naszych użytkowników przypominamy o składaniu życzeń :-)Jednocześnie, TV Polonia zaprasza na koncert "Nie ma jak u mamy", który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:25.