Do góry

Imigranci niezbędni dla rozwoju gospodarki Wielkiej Brytanii

Wbrew zapowiedziom konserwatywnych Torysów dotyczących konieczności zahamowania imigracji, rządowi ekonomiści brytyjscy nie planują jej ograniczenia w UK. Twierdzą, że taka redukcja mogłaby zniszczyć gospodarkę kraju.

Strategia ekonomiczna ministra skarbu, George'a Osborne'a opiera się na utrzymaniu wysokiej liczby pracowników migracyjnych w UK. Przeciwni temu są jednak konserwatyści, którzy chcą obniżenia rekordowego wysokiego w 2010 r. salda migracji.

Napływ imigrantów albo kryzys

Zgubiłem książkę serwisową - co teraz?

Zgubiłem książkę serwisową od mojego auta. W jaki sposób mogę zdobyć nową? Zależy mi, aby mieć wszystkie dane, które w niej się znajdowały.

W tej sytuacji proponuję, aby skontaktował się Pan z dealerem samochodowym danej marki i poprosił o zastępczą książkę serwisową z wpisanymi do niej serwisami. Dodam, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy pojazd był serwisowany w autoryzowanych stacjach serwisowych.

Wyspy Brytyjskie wciąż z pracą

Mimo kryzysu gospodarczego znalezienie pracy na Wyspach to nie "mission impossible". Trzeba wiedzieć jednak gdzie i jak szukać. Sprawdź, kto ma największe szanse na zdobycie zatrudnienia w Wielkiej Brytanii. Są pracodawcy, którzy wciąż szukają Polaków.

Fot. UndefinedFunction

10.12. Polski św. Mikołaj w Edynburgu

Prawdziwy polski św. Mikołaj przybędzie do Szkocji na spotkanie z dziećmi. Dodatkowe przedświąteczne atrakcje dla nich przygotowuje "Polish Community in Scotland". Imprezie patronuje Emito.net.

Rodzice będą mogli sprawić, że ich dzieci dostaną wymarzony prezent z rąk samego św. Mikołaja. Wystarczy, że podpiszą go imieniem i nazwiskiem dziecka i przyniosą na imprezę. Wówczas trafi on do prawdziwego, mikołajowego worka.

18.12. Kiermasz polskiej książki w Edynburgu

Przed świętami Polish Community in Scotland organizuje kiermasz książki polskiej. Będzie można kupić książki nowe, używane oraz wyprzedać własne. Imprezie patronuje Emito.net.

Każdy, kto będzie chciał wystawić swoje książki, może zupełnie nieodpłatnie zarezerwować własne stoisko na kiermaszu. Wystarczy wysłać email z prośbą na adres: [email protected]. Ilość stoisk jest ograniczona do 30 a decyduje kolejność zgłoszeń.

Tabloidy straszą polskim imigrantem

Polacy to ulubiony cel brytyjskich brukowców. Ich zdaniem jesteśmy leniwi, żyjemy z zasiłków albo odbieramy pracę miejscowym. "Wykańczamy" gospodarkę wysyłając 3 mld funtów rocznie do Polski. I rzekomo przez nas ulice stają się niebezpieczne.

Powstanie film o Lechu Wałęsie

1 grudnia Andrzej Wajda rozpoczyna zdjęcia do filmu biograficznego o Lechu Wałęsie. W roli głównej Robert Więckiewicz, w roli Danuty Wałęsy - Agnieszka Grochowska.

Zacznie się w ponurym roku 1970, kiedy robotnicy przytłoczeni kolejną podwyżką, wyszli na ulice miast Wybrzeża.

Ruszamy z plecakiem na południe

Czy jest sposób, aby zwiedzić Barcelonę, opalić się na plażach Costa del Sol, zobaczyć Wieżę Eiffla lub napić się wina prosto z piwniczki w małej toskańskiej wiosce bez udziału biura podróży?

I czy wyjazd na własną rękę może być zorganizowany za równie przystępną cenę, jaką oferują promocje First i Last Minute, w równie przyjemnym miejscu, wygodnym hotelu i z tak samo przyciągającymi atrakcjami?

Sky Ranch Lutheran Camp, fot. Knowwuh

Pomoc kredytowa dla małych i średnich firm

Kanclerz George Osborne we wtorek ujawni plan wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rząd ma być m.in. gwarantem dla pożyczek o łącznej wartości £20 miliardów.

Dzięki takiemu zabezpieczeniu, banki będą miały możliwość udzielania tańszych pożyczek. W ten sposób, przedsiębiorcy zapłacą mniejsze odsetki, co w efekcie ma pozytywnie wpłynąć na rozwój mniejszych firm.

Wśród planów znajduje się też nałożenie ograniczenia na wzrost cen biletów kolejowych oraz komunikacji miejskiej w Londynie