Do góry

Wiadomości

20.11 Leeds: Polskie Seminar. Biznesowe

Polscy przedsiębiorcy działający na terenie Wielkiej Brytanii rosną w siłę. Obok determinacji w dążeniu do celu oraz kreatywności, z jaką podchodzą do działania, cechuje ich także umiejętność organizacji. Owocem tej ostatniej jest kolejne już Seminarium Biznesowe, które odbędzie się 20 listopada w Leeds.

Organizatorzy:

Jego organizatorami są Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz Polish Business Link, działające na rzecz integracji środowisk polskich przedsiębiorców w UK.

Dla kogo:

Mało zarabiasz, strajkujesz - tracisz

Osoby o niskich dochodach, które zdecydują się na udział w strajku nie będą otrzymywały dodatkowych dopłat od rządu - podaje BBC.

Pracownicy zarabiający do 13 tys. funtów rocznie, którzy z tytułu udziału w strajku tracą część swojego dochodu obecnie otrzymują dopłatę od państwa.

W przyszłym roku podatkowym ma to ulec zmianie. Ministrowie twierdzą, że obecna sytuacja jest nie do przyjęcia i jest niesprawiedliwa wobec innych osób pracujących w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie promuje ona branie udziałów w strajkach.

22.04 Londyn: IV Targi Budowlane Expo 2012

IV Targi Budowlane "Buduj EXPO 2012" odbędą się w Londynie w niedzielę 22 kwietnia. Będzie to największa tego typu impreza polskiej branży budowlanej na Wyspach. Jej patronem jest emito.net.

Na Targi przybędą przedstawiciele sektora budowlanego, producenci, handlowcy, usługodawcy, architekci i inżynierowie zarówno z Polski, jak i z Wielkiej Brytanii.

Polscy przedsiębiorcy na szkockim rynku

Ponad sto osób wzięło udział w seminarium biznesowym "Polscy przedsiębiorcy w podboju szkockiego rynku", które odbyło się ubiegłym tygodniu w Edynburgu. – W Polsce przedsiębiorca kojarzy się z "hochsztaplerem". W Wielkiej Brytanii z kimś budującym potęgę kraju – tłumaczył Michał Dembiński z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

W przemówieniu otwierającym konferencję Tomasz Trafas, Konsul Generalny RP w Edynburgu, wyjaśniał, że Polska stała się dla Wielkiej Brytanii bardzo znaczącym partnerem handlowym.

29.03 Glasgow: jak inwestować w Polsce?

Konferencja dotycząca możliwości inwestowania szkockich firm w Polsce odbędzie się w najbliższy czwartek. Ci, którzy chcą wziąć w niej udział mogą się zarejestrować poprzez internet.

- Jeśli Twoja firma chce wejść na polski rynek lub poszerzyć tam swoją obecność, fachowcy i eksperci wyjaśnią jak to zrobić – tłumaczą organizatorzy.

Imprezę przygotowuje Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Santander Bank oraz Bank Zachodni WBK.

28.03 Edynburg: Seminarium biznesowe

We środę, 28 marca 2012 o godzinie 18:30 w Edynburgu odbędzie się seminarium biznesowe pt. "Polscy przedsiębiorcy w podboju szkockiego rynku" pod patronatem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. Emito.net objęło patronat medialny nad imprezą.

Tematem przewodnim będzie poszukiwanie środków finansowych na rozwój biznesu z uwzględnieniem dostępnych funduszy lokalnych, dotacji publicznych dla firm innowacyjnych i współpracy z tzw. aniołami biznesu.

Rozliczyłeś się z podatku? Masz czas do północy

Osoby, które były samozatrudnione (self-employed) w roku podatkowym 2010-2011, mają czas do dzisiaj, czyli do 2 lutego, do północy, na rozliczenie się online z brytyjskim urzędem skarbowym.

Obowiązek rozliczenia się z podatku z północy 31 stycznia został przeniesiony jednorazowo na północ 2 lutego. Wynika to z protestu, jaki przeprowadzili pracownicy HMRC. Tym samym, osoby, które rozliczą się dzisiaj przed północą nie poniosą automatycznej kary 100 funtów.

Pomoc kredytowa dla małych i średnich firm

Kanclerz George Osborne we wtorek ujawni plan wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rząd ma być m.in. gwarantem dla pożyczek o łącznej wartości £20 miliardów.

Dzięki takiemu zabezpieczeniu, banki będą miały możliwość udzielania tańszych pożyczek. W ten sposób, przedsiębiorcy zapłacą mniejsze odsetki, co w efekcie ma pozytywnie wpłynąć na rozwój mniejszych firm.

Wśród planów znajduje się też nałożenie ograniczenia na wzrost cen biletów kolejowych oraz komunikacji miejskiej w Londynie

Bezpłatna Konferencja Polskiego Biznesu

Wiele polskich firm z Wielkiej Brytanii koncentruje się na polskim kliencie. Jak sprawić, by odbiorcą produktu czy usługi stał się Brytyjczyk? Wiedzą i doświadczeniem w pozyskiwaniu klienta podzielą się brytyjscy specjaliści.

Polish Matters Consulting Limited, wydawca czasopisma "Twój Sukces UK", organizuje Konferencję Polskiego Biznesu. Ma ona służyć przede wszystkim wsparciu polskiej przedsiębiorczości w Wielkiej Brytanii, jak również umożliwić nawiązanie kontaktów biznesowych.

Ogromne emerytury dyrektorów w UK

Dyrektorzy największych brytyjskich firm przechodząc na emeryturę otrzymują nawet do 175 tys. funtów rocznie – raport cytowany przez High Pay Commision (HPC) przytacza "BBC".

Jak ujawniła komisja, dyrektorzy spółek z tzw. FTSE 100, indeksu firm notowanych na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, otrzymują na emeryturze świadczenia sięgające nawet 175 tys. funtów, czyli 29 razy większe niż reszta pracowników.