Do góry

Turystyczny kiosk

25.04 - Kurs fotografii cyfrowej na Malcie

BAT Adventure zaprasza na tygodniowy kurs fotografii cyfrowej na Malcie. Warsztaty przeznaczone sa dla osób pragnących nauczyć się fotografii lub udoskonalić swoje umiejętności. Termin? 25.04 do 02.05.2013!

Wizz Air na lotnisku Glasgow

Wizz Air od 1 marca przenosi dwa połączenia między Szkocją a Gdańskiem i Warszawą z Prestwick na lotnisko Glasgow (Glasgow International Airport). Przewoźnik już od 2006 roku oferuje niskokosztowe loty między Szkocją i Polską. Teraz uruchamia połączenia 2 razy w tygodniu do polskiej stolicy i nad Morze Bałtyckie.

Czy uczyć się chińskiego przed podróżą?

Jadąc w podróż po Azji niestety trzeba zakładać, że sama znajomość języka angielskiego może w niektórych sytuacjach nie wystarczyć. Jeśli nawet uda nam się jakoś dogadać, to brak podstaw lokalnego języka, lub przynajmniej rozmówek w kieszeni może oznaczać niepotrzebną stratę czasu, lub narażanie się na dodatkowe koszty.

Sekret tkwi w tonach

8 zł lub 4 funty za bilet na trasie Warszawa - Londyn

Na stronie Ryanair.com pojawiły się tanie loty na trasie Warszawa - Londyn. W listopadzie oraz na początku grudnia można wybrać się na kilka dni do stolicy Anglii za jedyne 16 zł. Z kolei, jeżeli chcemy lecieć z Londynu do Warszawy, bilety w obie strony będą kosztowały nas 8 funtów!

Fot. Ryanair.com

Rezerwując loty z Londynu do Warszawy, niezależnie od tego, czy jest to lot w jedną, czy w dwie strony, bilety są nieco droższe niż te same na trasie Warszawa - Londyn i kosztują 4 funty od osoby.

Londyn i Dublin: Nowe połączenia z Lublina

19 września linia lotnicza Ryanair ogłosiła dwa połączenia z Portu Lotniczego Lublin. Od grudnia, za pośrednictwem tego przewoźnika, pasażerowie będą mogli polecić do Londynu (Stansted) i Dublina.

Rejsy Ryanaira rozpoczną się 17 grudnia. Z Lublina do Londynu samoloty będą latały trzy razy w tygodniu, do Dublina dwa razy.

Wg zapowiedzi linii na stronie internetowej przewoźnika można będzie od dzisiejszego popołudnia rezerwować bilety na loty z lubelskiego lotniska.

Kontrowersje wokół rozbudowy Heathrow

W Londynie na nowo rozgorzała debata wokół ewentualnej rozbudowy lotniska Heathrow. Pod wpływem opinii wielkiego biznesu, rząd planuje cofnąć zakaz budowy nowych pasów startowych po następnych wyborach.

Jeśli nie zwiększy się przepustowości, Londyn straci rolę głównego transkontynentalnego portu lotniczego Europy. Fot. Kossy@FINEDAYS (CC BY 2.0)

Lublin: Nowe połączenia do Londynu i Dublina

Już wkrótce powstaną nowe połączenie lotnicze z Lublina do Londynu i Dublina. Wizz Air i Ryanair zapowiedziały kilka lotów w tygodniu.

Lotnisko ma być czynne już od połowy listopada. Fot. Airplane by viZZZual.com (CC BY 2.0)

Lato bez urlopu za granicą się nie liczy

Kryzys kryzysem, ale Brytyjczycy nie wyobrażają sobie lata bez urlopu za granicą. Nie pomagają nawet apele Premiera Davida Camerona, aby urlop spędzić w UK.

Korfu, fot. fot. Michael Gleave CC by 2.0

Tylko jedna czwarta Wyspiarzy uważa wakacje w kraju - "staycation" za idealny sposób spędzenia letniego urlopu. Dla 45% Brytyjczyków wymarzonym miejscem urlopu byłby jakiś kraj europejski, a dla 30% - kraj poza Europą. Dane te pochodzą z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie porównywarki Confused.com

Weekend pod Londynem: Bodiam Castle

Plan na niedzielę dla Londyńczyków? Niecałe półtorej godziny jazdy samochodem na południe od Londynu znajduje się jedna z najdziwniejszych atrakcji turystycznych wschodniej części hrabstwa Sussex: ogromny, otoczony fosą z wielkimi karpiami koi, zamek z czterema basztami i wąską kładką biegnącą do bramy twierdzy. Po przejściu przez bramę i minięciu murów, zachowanych prawie w idealnym stanie, wchodzimy na zamkowy dziedziniec, na którym... nie ma nic. Taki jest właśnie Bodiam Castle.

Bodiam Castle, fot. Antony McCallum, CC BY-SA

Laos - azjatycki Paryż

Postanowiłyśmy z Alą zrobić sobie prezent na Dzień Dziecka i skoczyć gdzieś na weekend. Padło na Laos. Wykupiłyśmy lot do stolicy Laosu – Vientiane. Po zakwaterowaniu się w hotelu o wymownej nazwie "Nowy laotański Paryż" wyruszyłyśmy na zwiedzanie. Byłyśmy niewyspane i zmęczone więc zmuszałyśmy się do przebierania nogami.