Do góry

Gatwick: fałszywy alarm bombowy

Brytyjska policja prowadzi dochodzenie w sprawie fałszywego alarmu bombowego, jaki ogłoszono w samolocie arabskich linii lotniczych Emirates na londyńskim lotnisku Gatwick – podaje BBC.

184 osoby – pasażerów oraz załogę samolotu lecącego z Dubaju – ewakuowano do specjalnej strefy bezpieczeństwa, a port lotniczy na krótko zamknięto po tym, jak jeden z pasażerów znalazł wiadomość informującą, że na pokładzie maszyny znajduje się "podejrzany ładunek".

Muzeum The Beatles Story

Beatlesów nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Wspaniała czwórka, która w latach 60. zawładnęła sercami setek milionów przeszła długą drogą by zasłużyć sobie na miano legendy muzyki. W Liverpoolu, mieście w którym John, Paul, George i Ringo urodzili się i dorastali, w historycznym rejonie Albert Dock znajduje się muzeum poświęcone ich życiu, muzyce, oraz kulturze ich czasów.

Nowy pomysł na walkę z alkoholizmem

Główny medyczny doradca rządu Liam Donaldson zaproponował, by ustalić minimalną stawkę dla jednostki alkoholu, co w przypadku niektórych trunków mogłoby oznaczać nawet dwukrotną podwyżkę cen – donosi BBC.

Polscy symboliści w Tate Britain

"Apollo" Wyspiańskiego

Wystawa "Symbolism in Poland and Britain" to pierwsza w historii prezentacja sztuki polskiej w Tate Britain - najważniejszej galerii sztuki brytyjskiej. Pokazanych na niej zostanie 17 dzieł sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Narodowego w Poznaniu, a także z prywatnej kolekcji Marka Sosenko w Krakowie i zbiorów Tate Britain.

Poznań zachęci do powrotu?

Już 28 lutego w Londynie, przedstawiciele władz Poznania
i przedsiębiorcy będą przekonywać rodaków do osiedlenia się nad Wartą. Poznań jest kolejnym po Szczecinie miastem, które będzie informować emigrantów, że w ich regionie można również znaleźć dobrą pracę.

Teraz albo nigdy

Czy kiedykolwiek myślałeś o czymś bardzo ważnym, mówiąc "teraz albo nigdy"? Monika Thomas jest osobą, której marzenia właśnie teraz mają szansę się spełnić.

Monika ma 31 lat, od 5 mieszka w Wielkiej Brytanii. Choć w Wrexham jest osobą rozpoznawaną, mało kto wiedział o jej dotąd ukrywanym talencie. Całe Wrexham mówi ostatnio tylko o sukcesach muzycznych Moniki, która znana jest bardziej z pracy doradcy ds. emigracyjnych w Caia Park.

Kim jest Monika Thomas – piosenkarką, tłumaczem, a może doradcą życiowym?

Jak prowadzić własną firmę

25 lutego w szczególnie mocno dotkniętym recesją regionie West Sussex odbędzie się pierwszy polskojęzyczny warsztat doradczy dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

Na warsztat zaprasza Business Link, czyli publiczne centrum informacji biznesowej, w ramach programu West Sussex Enterprise Gateway.

Lepsze warunki pracy - seminarium

W sobotę 7 lutego w centrum POSK w Londynie odbędzie się seminarium pt. "Lepsze warunki dla polskich pracowników".

Organizatorami imprezy są Brytyjski Kongres Związków Zawodowych (TUC), Departament Przedsiębiorczości i Reformy Regulacji (BERR) oraz Zjednoczenie Polskie w wielkiej Brytanii.

Na stoiskach informacyjnych i warsztatach będzie można uzyskać informacje na temat praw pracowniczych, związków zawodowych oraz innych form pomocy pracownikom.