Do góry

Rozrywka

44 zakłady Polskiego Lotto za 1 funta. Jak to możliwe?

Polacy mieszkający na wyspach łączą siły w grze o miliony!

Chyba każdy z nas od czasu do czasu zastanawia się, jak to jest być milionerem. Często nawet wyobrażamy sobie, co byśmy zrobili, gdybyśmy to my wygrali przysłowiową "szóstkę"?

W myślach planujemy na wydalibyśmy wygraną kwotę oraz co zmienilibyśmy w swoim życiu. Niektórzy myślą o inwestycjach, inni woleliby raczej odpocząć od pracy i wydawać swoje pieniądze na przyjemności.

Konkurs: Wygraj bilety na "Yumę"!

Tym razem mamy do rozdania 12 biletów na film "Yuma", który już od 30 sierpnia pojawi się na ekranach brytyjskich kin!

Początek lat 90-tych dla większości Polaków jawi się jako okres bezbarwny, a wręcz nudny. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wyglądała rzeczywistość w "nowej", wolnej Polsce. Właśnie dlatego powstała tak oryginalna produkcja jak "Yuma". Film ten nie boi się trudnych tematów. Opowiada o brutalnych czasach przeobrażeń, które zmieniały nie tylko prawa ale i ludzi, którzy musieli stawić czoła kapitalizmowi.

Kent: Uczył w szkole i prowadził burdel. Siedzi

W dzień nauczyciel w-f, w nocy właściciel agencji towarzyskiej. Tim Blake-Bowell wiódł podwójne życie. W obu branżach odnosił sukcesy. Do czasu.

Prowadzenie burdeli w Wielkiej Brytanii jest nielegalne.

19.08-30.09 Szkocja darmowe warsz. foto

Pozostały wolne miejsca na darmowych warsztatach fotograficznych "Open Aye" organizowanych przez Renfrewshire Polish Association. Zapisy potrwają do 25 sierpnia, więc radzimy się spieszyć!

Nie jest wymagana wiedza na temat fotografii, a jedynie chęć udziału. Fot. Małgorzata Lachowicz-Jachim

W niedzielę 26 sierpnia grupa spotyka się przy stacji Gilmour Street w Paisley o godzinie 12.45. Stamtąd uda się pociągiem do Lochwinnoch.

Polski film YUMA w irlandzkich kinach

W dwóch kinach w Irlandii Północnej wyświetlany będzie polski film YUMA. Zapraszamy do kin Movie House - Dublin Road, Belfast i Movie House Coleraine od 30 sierpnia.

"Yuma" to połączenie kina akcji, komedii i romansu. Fot. yumafilm.co.uk

"Yuma" to połączenie kina akcji, komedii i romansu, które przyprawi o zawrót głowy fanki Jakuba Gierszała.

2.08.-2.09.2012 The Edinburgh Art Festival

Największy w Wielkiej Brytanii festiwal dedykowany sztuce wizualnej. W tym roku doczekaliśmy jego 9 edycji.

Jego zasięg obejmie ponad 30 muzeum oraz galerii. Przewidziane jest 45 różnych wystaw, gdzie zobaczyć będzie można prace zarówno najsłynniejszych artystów, jak i najciekawiej zapowiadających się młodych talentów.

Najnowszy spektakl kabaretu Mimika - The Fairytale Forest

The Fairytale Forest to najnowsza i najświeższa produkcja Kabaretu Mimika. Ten wspaniały spektakl łączy świeże skecze przygotowane specjalnie na Festiwal Fringe w Edynburgu w 2012 roku, a także ich najlepsze i ulubione, wystawiane w Polsce, a teraz przygotowane specjalnie dla międzynarodowej publiczności.

The Fairytale Forest to najnowsza produkcja Kabaretu Mimika, fot. materiały prasowe

Wpły kolorów na nasze samopoczucie

Sceptyków jest wielu, jednak patrząc na wyniki badań nad kolorem na przestrzeni lat nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że rzeczywiście wpływa on na naszą podświadomość.

Fot. 2493™ (CC BY 2.0)

Poza tworzeniem wrażeń estetycznych, ostrzeganiem i sygnalizowaniem, oddziałuje na płaszczyźnie emocji wzmacniając lub osłabiając pewne stany.

Czego kobiety nie lubią u mężczyzn i odwrotnie


Dwa tysiące osób wyrzuciło z siebie wszystkie żale w sondażu przeprowadzonym przez firmę Dr Beckmann. Czego kobiety nie tolerują u mężczyzn? Co panów denerwuje u Pań? Przekonajcie się sami!

NA CO NARZEKALI PANOWIE

One mówią: "wszystko w porządku" kiedy jest wręcz odwrotnie

Najbardziej pechowe numery na drzwiach

Jeśli mieszkasz w domu z numerem 166, to niestety masz pecha. Według ostatnich danych statystycznych, porównywarki Confused.com, na temat ubezpieczeń domów i mieszkań, najwięcej złego przytrafia się ludziom mieszkającym właśnie pod 166. To oni najczęściej zgłaszają szkody.

Fot. Lincolnian (Brian)(CC BY 2.0)