Do góry

Edinburgh Festival

Kolejny KONKURS. Wygraj bilety na 3 spektakle

Mamy dla Was kolejny konkurs. Do wygrania bilety na 3 przedstawienia. Żeby je zdobyć, wystarczy wysłać maila na adres: [email protected] i w treści podać tytuł spektaklu, na który chcecie się wybrać.

Mała narracja, fot. Krzysztof Bieliński

Mała narracja, Wojtek Ziemilski, 16 sierpnia, godz. 19:15. Do wygrania 2 bilety.

Spotkania autorskie w Edynburgu

Interaktywny Salon Piszących w Szkocji zaprasza na dwa spotkania autorskie, które odbędą się 14 i 26 sierpnia.

1. Wieczór poetycki Tadeusza Dąbrowskiego.

14 sierpnia w ramach Edinburgh Book Fringe swoje wiersze m.in. z tomiku "Black Square" zaprezentuje Tadeusz Dąbrowski. Spotkanie jest skierowane do publiczności zarówno anglo- jak i polskojęzycznej.

Polska na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu 2012

Historia Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu sięga 1947 roku, kiedy to do miasta zjechali artyści, by zaprezentować ocalałą po II Wojnie Światowej sztukę europejską. Festiwal od swego zarania miał tworzyć artystyczną płaszczyznę porozumienia ponad granicami państw, co miało szczególne znaczenie w trudnych czasach powojennych.

2008: Macbeth, fot. Stefan Okołowicz

Edinburgh Festival: wygraj bilety

Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu ma zaszczyt zaprezentować twórczość znakomitych polskich artystów: reżysera Grzegorza Jarzyny, oraz kompozytorów Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa na te wydarzenia oraz do udziału w naszym konkursie.

2008: Makbet, TR Warszawa, fot. Anna Grzelewska

1. "2008: Makbet", TR Warszawa, 11-18 sierpnia 2012

Program polskich występów na Edinburgh Festivals

W tegorocznym programie edynburskich festiwali znalazło się ponad 180 polskich wydarzeń: koncerty muzyki poważnej, jazzowej i aktualnej, spektakle teatralne, performance, spektakle teatrów plenerowych i eksperymentalnych, taniec współczesny, pokazy filmowe, spotkania oraz wystawy i instalacje.

Zobacz szczegóły dotyczące polskich występów na festiwalu w Edynburgu w folderze Polska Arts Instytutu Adama Mickiewicza (.pdf).

Edinburgh Festival czas zacząć!

Edinburgh Festival co roku przyciąga fanów muzyki, teatru i sztuki. To największe tego typu wydarzenie kulturalne na świecie, na które składa się ponad 20 festiwali, gromadzi co roku ponad milion turystów.

W Edynburgu rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. Więcej zdjęć: Edinburgh Festival.

2.08.-2.09.2012 The Edinburgh Art Festival

Największy w Wielkiej Brytanii festiwal dedykowany sztuce wizualnej. W tym roku doczekaliśmy jego 9 edycji.

Jego zasięg obejmie ponad 30 muzeum oraz galerii. Przewidziane jest 45 różnych wystaw, gdzie zobaczyć będzie można prace zarówno najsłynniejszych artystów, jak i najciekawiej zapowiadających się młodych talentów.

Najnowszy spektakl kabaretu Mimika - The Fairytale Forest

The Fairytale Forest to najnowsza i najświeższa produkcja Kabaretu Mimika. Ten wspaniały spektakl łączy świeże skecze przygotowane specjalnie na Festiwal Fringe w Edynburgu w 2012 roku, a także ich najlepsze i ulubione, wystawiane w Polsce, a teraz przygotowane specjalnie dla międzynarodowej publiczności.

The Fairytale Forest to najnowsza produkcja Kabaretu Mimika, fot. materiały prasowe

20-29.07.2012 Edinburgh Jazz & Blues Festival

Po raz kolejny edynburskie teatry, lokale i ulice wypełnią się dźwiękami jazzu i bluesa, granymi przez znanych artystów z całego świata.

Fot. Oficjalna strona Jazz&Blues Festival Edinburgh

Jak co roku będą też polskie akcenty. Zobaczymy m.in. Agę Zaryan, Marcin Wasilewski Trio i Maciej Obara Quartet.

Warto wspomnieć o Mardi Grass, które odbędzie się 21 lipca. Jest to popołudnie muzycznym, które zamienia okolice starego miasta (Grassmarket) w mini-Nowy Orlean...