Do góry

festiwale

Made in Poland - czyli jak promuje się polską kulturę!

Polska kultura jest warta promowania i może stać się pomostem pomiędzy naszą tradycją a zwyczajami Brytyjczyków w tym wielokulturowym kraju.

W październiku 2012 roku odbędzie się szósta edycja festiwalu Made in Poland. Fot. Ana Paula Hirama (CC BY-SA 2.0)

Goniec Polski Festiwal po raz trzeci!

Po zeszłorocznym sukcesie tygodnik Goniec Polski oraz portal Goniec.com organizują trzecią z kolei edycję Polskiego Festiwalu na Ealingu. Ta rodzinna impreza już na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny dzielnicy zamieszkałej przez największą liczbę Polaków w Londynie.

Główną ideą festiwalu jest promocja polskiej kultury i biznesu oraz integracja Polaków mieszkających w zachodnim Londynie z lokalną społecznością.

Druga edycja Festiwalu Filmowego Play Poland

We wrześniu br. rusza kolejna edycja największego festiwalu współczesnych filmów polskich za granicą, organizowanego przez Polish Art Europe – Play Poland Film Festival.

Róbmy zdjęcia - Mistrzowska Szkoła Andrzeja Wajdy

Kolejny KONKURS. Wygraj bilety na 3 spektakle

Mamy dla Was kolejny konkurs. Do wygrania bilety na 3 przedstawienia. Żeby je zdobyć, wystarczy wysłać maila na adres: [email protected] i w treści podać tytuł spektaklu, na który chcecie się wybrać.

Mała narracja, fot. Krzysztof Bieliński

Mała narracja, Wojtek Ziemilski, 16 sierpnia, godz. 19:15. Do wygrania 2 bilety.

Spotkania autorskie w Edynburgu

Interaktywny Salon Piszących w Szkocji zaprasza na dwa spotkania autorskie, które odbędą się 14 i 26 sierpnia.

1. Wieczór poetycki Tadeusza Dąbrowskiego.

14 sierpnia w ramach Edinburgh Book Fringe swoje wiersze m.in. z tomiku "Black Square" zaprezentuje Tadeusz Dąbrowski. Spotkanie jest skierowane do publiczności zarówno anglo- jak i polskojęzycznej.

Polska na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu 2012

Historia Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu sięga 1947 roku, kiedy to do miasta zjechali artyści, by zaprezentować ocalałą po II Wojnie Światowej sztukę europejską. Festiwal od swego zarania miał tworzyć artystyczną płaszczyznę porozumienia ponad granicami państw, co miało szczególne znaczenie w trudnych czasach powojennych.

2008: Macbeth, fot. Stefan Okołowicz

Edinburgh Festival: wygraj bilety

Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu ma zaszczyt zaprezentować twórczość znakomitych polskich artystów: reżysera Grzegorza Jarzyny, oraz kompozytorów Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa na te wydarzenia oraz do udziału w naszym konkursie.

2008: Makbet, TR Warszawa, fot. Anna Grzelewska

1. "2008: Makbet", TR Warszawa, 11-18 sierpnia 2012

Program polskich występów na Edinburgh Festivals

W tegorocznym programie edynburskich festiwali znalazło się ponad 180 polskich wydarzeń: koncerty muzyki poważnej, jazzowej i aktualnej, spektakle teatralne, performance, spektakle teatrów plenerowych i eksperymentalnych, taniec współczesny, pokazy filmowe, spotkania oraz wystawy i instalacje.

Zobacz szczegóły dotyczące polskich występów na festiwalu w Edynburgu w folderze Polska Arts Instytutu Adama Mickiewicza (.pdf).

Edinburgh Festival czas zacząć!

Edinburgh Festival co roku przyciąga fanów muzyki, teatru i sztuki. To największe tego typu wydarzenie kulturalne na świecie, na które składa się ponad 20 festiwali, gromadzi co roku ponad milion turystów.

W Edynburgu rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. Więcej zdjęć: Edinburgh Festival.

2.08.-2.09.2012 The Edinburgh Art Festival

Największy w Wielkiej Brytanii festiwal dedykowany sztuce wizualnej. W tym roku doczekaliśmy jego 9 edycji.

Jego zasięg obejmie ponad 30 muzeum oraz galerii. Przewidziane jest 45 różnych wystaw, gdzie zobaczyć będzie można prace zarówno najsłynniejszych artystów, jak i najciekawiej zapowiadających się młodych talentów.