Do góry

Na luzie

Praca na etacie zamiast przecinania wstęg? Książę William już wybrał

Starszy wnuk królowej Elżbiety II, książę William, zadeklarował swoją chęć podjęcia etatowej pracy. Ku zdziwieniu wielu, zamierza on zostać pilotem pogotowia ratunkowego, a więc rozpocząć normalną, regularną aktywność zawodową.

Książę William będzie startował na stanowisko pilota pogotowia ratunkowego. Fot. Alexandre Goulet, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, Wikipedia

Google wprowadza cyfrowy testament

Firma Google zapowiedziało premierę narzędzia, które pozwoli użytkownikom zdecydować co stanie się z ich danymi, po ich śmierci lub w momencie, gdy przestaną być zdolni do aktywności online. Tym samym amerykańska firma staje się pierwszym globalnym graczem, który zdecydował się podjąć i uporządkować tę drażliwą kwestię.

"To, czy ktoś żyje z zasiłku, czy chodzi do pracy, to jego wybór"

Tracey MacDonald z Manchestru, wraz z szesnastoletnią córką utrzymująca się zasiłku, broni swojego prawa do "dymka" i "browarka", nawet jeśli innych - pracujących - może wkurzać to, że pozwala sobie na nie ze skromnego zasiłku.

Foodizm - nowa religia Brytyjczyków

Gotowanie dominuje w telewizji i na listach księgarskich bestsellerów. Kucharze celebryci stali się lifestylowymi guru. Jedzenie awansowało do rangi wyrafinowanej sztuki i dla pokolenia Y jest tym, czym seks, narkotyki i rock’n’roll dla generacji X. XXI wiek zamienia się w Jedzeniową Erę.

Food rave – takim stwierdzeniem można określić modę na jedzenizm. Fot. NickNguyen (CC BY-SA 2.0)

2nd Emito Race Grand Prix 2013

Impreza odbędzie się w tym samym formacie co w zeszłym roku, czyli Full Grand Prix. W 5 wyścigach każdy z zawodników będzie zdobywał cenne punkty. Najlepsi pojadą w emocjonujacym wyścigu finałowym o puchar Emito.net!

Fot. Galerie Emito.net

Sprawdź czy już jesteś statystycznym Brytyjczykiem

- Prowadzę normalne życie rodzinne - odpowiada Brytyjczyk zapytany w sondażu o dom i rodzinę. "Normalne", czyli jakie? Sprawdzono. Oto wyniki badania przeprowadzonego przez producenta "Modern Family" DVD oraz firmę Alert Me.

Przeciętna rodzina spędza ze sobą 2 godz. i 55 min dziennie. Fot. kozumel (CC BY-ND 2.0)

Przeciętna angielska rodzina:

UK: Jakie samochody kupują młodzi?

Średnia cena pierwszego samochodu dla młodego Brytyjczyka to 1450 funtów. Co trzeciemu kupują go rodzice.

Średnia cena pierwszego samochodu dla młodego Brytyjczyka to 1450 funtów. Fot. ftdundee. Więcej zdjęć możecie znaleźć w Galeriach Emito.net.

Najpopularniejsze marki ostatnich dekad to Ford Escort, Ford Fiesta, Ford Anglia, Vauxhall Corsa, Nissan Micra. Dziś właścicielami pierwszego auta mieszkańcy Wysp zostają w wieku 25 lat.

Kent: Uczył w szkole i prowadził burdel. Siedzi

W dzień nauczyciel w-f, w nocy właściciel agencji towarzyskiej. Tim Blake-Bowell wiódł podwójne życie. W obu branżach odnosił sukcesy. Do czasu.

Prowadzenie burdeli w Wielkiej Brytanii jest nielegalne.

Wpły kolorów na nasze samopoczucie

Sceptyków jest wielu, jednak patrząc na wyniki badań nad kolorem na przestrzeni lat nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że rzeczywiście wpływa on na naszą podświadomość.

Fot. 2493™ (CC BY 2.0)

Poza tworzeniem wrażeń estetycznych, ostrzeganiem i sygnalizowaniem, oddziałuje na płaszczyźnie emocji wzmacniając lub osłabiając pewne stany.

Najbardziej pechowe numery na drzwiach

Jeśli mieszkasz w domu z numerem 166, to niestety masz pecha. Według ostatnich danych statystycznych, porównywarki Confused.com, na temat ubezpieczeń domów i mieszkań, najwięcej złego przytrafia się ludziom mieszkającym właśnie pod 166. To oni najczęściej zgłaszają szkody.

Fot. Lincolnian (Brian)(CC BY 2.0)