Do góry

Rodzina

Biskupi przeciwni obniżkom zasiłków w UK

18 biskupów kościoła anglikańskiego krytykuje rządowe plany obniżki zasiłków na rodzinę do 500 funtów tygodniowo. – To uderzy w dzieci – przestrzegają.

Dziś brytyjska Izba Lordów zajmie się propozycjami obniżek. Rząd wprowadzając tzw. Welfare Reform Bill chce przeciwstawić się tzw. "kulturze uzależnienia od zasiłków" tysięcy rodzin w Wielkiej Brytanii.

Czy monogamia unieszczęśliwia?

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mają więcej okazji, by zdradzać. Niezależność finansowa, oddalenie od rodzin, wielokulturowość. To sprzyja dyskretnemu zaspokajaniu fantazji. Czy monogamia, przyrzeczenie wierności mają zatem jeszcze sens?

Kontrowersyjną tezę wysunęła amerykańska prezenterka radiowa oraz psycholog i autorka książek o małżeństwie i rodzinie dr. Laura Schlessinger. Uważa ona, że jeśli mężczyźni zdradzają, dużą rolę odgrywa w tym małżonka.

Monogamia czyli kto winny?

Warsztaty efektywnego ojcostwa w Carlisle

Warsztaty dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci organizuje inicjatywa Tato.net. Zajęcia w dniach 25-27 listopada w Carlisle.

Misją Tato.net jest pomoc w rozwijaniu wizji odpowiedzialnego ojcostwa oraz budowanie indywidualnego planu bycia aktywnym i spełnionym tatą.

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Zastanów się nad osobowością swojego dziecka. Czy jest elastyczne, czy raczej trudno przystosowuje się do nowych sytuacji? Jak przeżywa sukcesy i porażki? Jak reaguje na rywalizację? Czy lubi nowe wyzwania? Od odpowiedzi na te pytania zależy sposób motywowania młodego człowieka do nowych działań.

Komunikacja z dzieckiem

Jakie twoje dziecko ma słabe i mocne strony, zainteresowania i pasje? Jak szybko zapamiętuje nowe treści? Jak radzi sobie z ocenami nauczycieli? Jak reaguje na zasady i reguły?

Przemoc domowa a zrozumienie siebie

Przemoc w rodzinie to jeden z najczęstszych problemów na Wyspach. Zrozumienie samej siebie podczas uwalniania się od niej jest bardzo trudnym zadaniem. Sprzecznych uczuć, emocji jest wówczas bardzo wiele. Ale problem trzeba rozwiązać.

Polscy dyplomaci w Wielkiej Brytanii mówią wprost: alkohol i przemoc to najczęstsze przyczyny kłopotów Polaków na Wyspach.

Kobiety, które kochają za bardzo

Wynajęliśmy wspólnie mieszkanie. Wkrótce potem sielanka zamieniła się w piekło. Dochodziło między nami do gigantycznych awantur, dosłownie o wszystko. Mój mężczyzna miał pretensje, że za mało sprzątam, gotuję, prasuję. Zaczęłam szukać pomocy.

Pracowałam wówczas fizycznie. Wracałam do domu z ciężkimi siatami i brałam się za robienie obiadu. Oby tylko nie robić hałasu i nie przeszkadzać, kiedy spędzał czas przy komputerze.

Miłość jak narkotyczne uzależnienie

Po pewnym czasie dowiedziałam się, że ma romans.

Uśmiech szczęścia

Możliwość wielkiej wygranej zawsze kusiła i kusić będzie. Opowieści o zwycięzcach z takich samych lub podobnych środowisk, z takimi samymi lub podobnymi życiorysami kuszą jeszcze bardziej. Co komu szkodzi zagrać za półtora czy za 2 funty?

Szczęśliwy traf może się okazać naprawdę szczęśliwym. Każdy ma marzenia i zastanawia się: „Co by było, gdyby wygrało się chociaż milion?”. Są jednak tacy, którzy za nic w świecie nie chcieliby nawet tego miliona. A co dopiero jego wielokrotności.

Dni otwarte edynburskiej Świetlicy - 03/10

W poniedziałek w edynburskim centrum Świetlica odbędzie się dzień otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich już od godziny 18.00.

W programie znajdują się między innymi:

  • Koncert zespołu Chrząszcze – muzyka folkowa z Europy Wschodniej,
  • Ludzie, Miejsca, Historie – wystawa fotografii o tematyce emigracyjnej, Radek Słomnicki i Edinburgh.com.pl,
  • Poezja Miłosza czytana przez Ken'a Cockburn'a – poezja w języku polskim i angielskim,
  • Malowanie twarzy dla dzieci,

50 polskich dzieci rodzi się codziennie w UK

Polski rodzą w Wielkiej Brytanii najczęściej spośród wszystkich imigrantek. W ub. roku przyszło tu na świat blisko 20 tys. polskich dzieci.

Polki wyprzedziły Pakistanki, które do tej pory rodziły najczęściej spośród wszystkich imigrantek. To skutek bardzo dobrych warunków socjalnych. Polki decydują się coraz częściej na kolejne dzieci, bo to oznacza dodatkowe korzyści finansowe dla rodziny.

Polska Biesiada w Oldham k. Manchesteru

W niedzielę 18 września o godzinie 12 odbędzie się Rodzinna, Polska Biesiada w Oldham koło Manchesteru.

W programie przewidzianych jest wiele atrakcji dla dużych i małych, m.in.:

- magik,
- malowanie twarzy,
- słodycze i upominki,
- strzelanie z łuku,
- dmuchane zamki i zjeżdżalnie,
- występ Jaguar Man'a + darmowe zdjęcia,
- loteria oraz grill.

Koniec przewidziany jest na godzinę 17. Oprawę muzyczną na tej imprezie zapewni Polska Muzyka Feniks. Dzieci i dorosłych bawić będzie zespół Black Star.