Do góry

Rodzice

Porozmawiajmy o macierzyństwie

Kiedy trzydziestolatka oznajmi bliskim, że nie chce mieć dzieci, wszyscy uważają, że na pewno jeszcze zmieni zdanie. Jeśli to samo powie czterdziestolatka, spotka się z litościwym: "Nie martw się, jeszcze może ci się udać". Coraz więcej kobiet jednak świadomie wybiera bezdzietność. Czy są wybrykami natury?

Życie kosztem dziecka

Państwo opiekuje się swoimi obywatelami do pewnego momentu. Po przekroczeniu pewnej granicy może również obywatela karać lub "pociągać do odpowiedzialności". Jednak co zrobić w momencie, kiedy dorośli obywatele przekraczają wszelkie granice, a chęć zysku przesłania dobro małego obywatela?

Edynburg: Rock-soboty dla ojców i dzieci

Jutro w Edynburgu rusza wyjątkowa inicjatywa: "Dads Rock". To pierwsza tego typu grupa zabaw dla ojców i ich maluchów w stolicy Szkocji.

Wstęp dla małych "rockersów" wyłącznie w wieku do 4 lat (oczywiście w towarzystwie taty). "Otwarcie bram" w każdą sobotę o 10. Zbiórka przed Bramą 55 na Sighthill Road. Wejściówka za free.

Gwarantowane półtorej godziny czadowych gier i zabaw, dobrych przekąsek i bajek!

Kiedy?
W każdą sobotę, godz. 10-11.30
Pierwsze spotkanie 11 lutego 2012

Gdzie?
Gate 55
Sighthill Road

Warsztaty efektywnego ojcostwa w Carlisle

Warsztaty dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci organizuje inicjatywa Tato.net. Zajęcia w dniach 25-27 listopada w Carlisle.

Misją Tato.net jest pomoc w rozwijaniu wizji odpowiedzialnego ojcostwa oraz budowanie indywidualnego planu bycia aktywnym i spełnionym tatą.

Ruch to zdrowie, maluch ci to powie

Ruch jest szczególnie ważny w okresie wzrostu dziecka. Nie tylko ze względu na wzmocnienie mięśni i ogólną sprawność. Ma również duże znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu. Większości maluchów nie trzeba przekonywać do aktywności.

Wielu rodziców powiedziałoby, że problemem jest raczej utrzymaniem malca w miejscu. Choć czasem może się to wydawać kłopotliwe, aktywność dzieci jest ogromnym plusem.

Wspinanie, skakanie i zjeżdżanie

Bezstresowe wychowywanie

Większość z nas słyszała ten dowcip: W autobusie mały chłopczyk kopie siedzącego naprzeciwko starszego pana. Mama chłopca nie reaguje, w końcu odzywa się któryś z pasażerów: "Może zwróciłaby pani uwagę dziecku?" Mama na to: "Nie, ja go wychowuję bezstresowo." Na te słowa podniósł się pewien młodzieniec, podszedł do kobiety, wyciągnął gumę z ust, przykleił jej do czoła i powiedział: "Ja też byłem chowany bezstresowo." Pojęcie bezstresowego wychowania wielu negatywnie kojarzy się z pozwalaniem dziecku na wszystko.

Baba Jaga i przyjaciele czyli bajki do poprawki

Wiele się mówi o terapeutycznym działaniu bajek i baśni na dziecko. Wiele z tego jest oczywiście prawdą, bo literatura naprawdę potrafi zbawiennie wpłynąć na małego człowieka. Pamiętajmy jednak, że bajka bajce nie równa i niektóre bajki mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Terapia złem

Więcej praw dla rodziców

Kobiety w ciąży otrzymają specjalną dotację na dodatkowe wizyty lekarskie

Jak pisze BBC, od kwietnia rodzice dzieci do lat 16-tu będą teraz mogli poprosić swoich pracodawców o bardziej elastyczne godziny pracy. Dla kobiet w ciąży wydawany będzie specjalny dodatek.

Dotychczas prawo do elastycznych godzin pracy mieli tylko rodzice dzieci do lat 6 lub niepełnosprawnych dzieci do lat 18. Zmiana oznacza, że uprawnionych do żądania dostosowania godzin pracy do ich potrzeb, będzie około 10 milionów rodziców.

Dyscyplina po polsku

"System karania jest nieodłączną i doskonałą metodą wychowania dziecka", "Trzeba zrobić tak, aby winowajca poczuł się winny, wzbudzić wstyd, że jego zachowanie jest niegrzeczne". Czy jakikolwiek rodzic podpisałby się pod tymi stwierdzeniami? Czy ktokolwiek, kto ma dziecko oddałby je pedagogowi, który mówi takie rzeczy? Mam nadzieję, że nie.

Wszechstronny przedszkolak

W Wielkiej Brytanii obowiązek nauki zaczyna się po skończeniu 4 lat. Jak przygotować dziecko na to, aby ani ono, ani jego rodzice nie przeżyli wtedy szoku? Wystarczy zapisać je do przedszkola.

"Edukacja w wieku przedszkolnym jest jednym z najważniejszych etapów rozwoju dziecka" – przyznaje Anita Koss, Children’s Centre Development Manager w organizacji Pre-School Learing Alliance (PLA). "Odpowiednia opieka dzieci do momentu pójścia do szkoły daje im dobry start do dalszej nauki."