Do góry

Artykuły

Seminaria biznesowe dla Polaków

Październikowe seminaria biznesowe dla polskich przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii.

Od czasu rozszerzenia UE w 2004 roku, Wielka Brytania stała się idealnym miejscem do prowadzenia własnego biznesu dla dziesiątek tysięcy polskich przedsiębiorców. Brytyjsko-Polska Izba Handlowa aktywnie angażuje się w środowisku polskich przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii, którzy przyczyniają się do rozwoju brytyjskiej gospodarki.

"Wow factor" - czyli ile kosztuje garderoba księżnej Catherine

Można prosić księcia Karola o sprzedanie swego Astona Marina, a syna i synową o powstrzymanie planów przeprowadzki do Pałacu Kensington. Niech jeżdżą czymś mniej kłującym w oczy, niech mieszkają mniej wystawnie. Pałac oddajmy bezdomnym albo na ośrodek pomocy. Tylko co nam z tego przyjdzie?

Wielkie zmiany w brytyjskim socjalu

Brytyjski rząd pracuje nad kompleksową reformą opieki społecznej. Oszczędności mają sięgnąć 18 mld funtów rocznie. Od 2013 roku będą się zmieniać zasady przyznawania dodatków na dzieci i zasiłków dla bezrobotnych. Ma także zostać wprowadzona górna granica pomocy oraz system IT, który pomoże wyłapywać "benefitowych" oszustów. Ci ostatni będą także dotkliwiej karani.

Europejskie raje dla bezrobotnych

W Polsce zasiłek dla bezrobotnych przyznawany jest nielicznym, niechętnie i nie wystarcza na pokrycie nawet podstawowych potrzeb. W porównaniu z socjalnymi rajami północnej Europy daleko w tyle jest Wielka Brytania. Tutaj zabezpieczenia należą do najniższych w "starej" Unii.

Fot. Andreas Rueda

Co dalej z kredytami walutowymi w Polsce?

Komisja Nadzoru Finansowego nie zamierza ingerować w umowy, jakie banki mają ze swymi klientami – oświadczyli przedstawiciele KNF w odpowiedzi na czwartkową publikację Dziennika Gazety Prawnej.

Wzrost oproc. na kredyty w złotówkach, może utrzymać się też na początku 2012 r.

Według gazety, banki, za aprobatą komisji, mogłyby wbrew umowom żądać nowych zabezpieczeń od właścicieli kredytów hipotecznych w obcych walutach.

Zaciskamy pasa: jak żyć, żeby przeżyć na Wyspach

„Już czas, abyśmy wszyscy spłacili swoje długi” – nawoływał brytyjski premier David Cameron na ostatnim zjeździe konserwatystów w Manchesterze. „Łatwo mu mówić!” – myślimy sobie, ignorując stertę rachunków i zjadając trzeci dzień pod rząd makaron z sosem bolognese (koszt: 1,50 funta).

Casting polskich antyków

Serie telewizyjnych programów aukcyjnych w Wielkiej Brytanii cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Pomysł ich realizacji odpowiada na potrzeby wielu Anglików, zainteresowanych światem antyków. Do tej pory programy te można było oglądać w Channel 4 i różnych wydaniach BBC, teraz Discovery Channel przygotowuje rozszerzoną wersję nakierowaną na antyki z Europy Wschodniej, także z Polski, oferując godne pieniądze w zamian za wystawione antyki.

Starocie za pieniądze

Uśmiech szczęścia

Możliwość wielkiej wygranej zawsze kusiła i kusić będzie. Opowieści o zwycięzcach z takich samych lub podobnych środowisk, z takimi samymi lub podobnymi życiorysami kuszą jeszcze bardziej. Co komu szkodzi zagrać za półtora czy za 2 funty?

Szczęśliwy traf może się okazać naprawdę szczęśliwym. Każdy ma marzenia i zastanawia się: „Co by było, gdyby wygrało się chociaż milion?”. Są jednak tacy, którzy za nic w świecie nie chcieliby nawet tego miliona. A co dopiero jego wielokrotności.

Czas kolejnej recesji

Rynek kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych zaczął pękać dokładnie cztery lata temu. Mała z początku rysa szybko doprowadziła do załamania na giełdach i do globalnej recesji.

W 2010 roku niektórym krajom udało się odrobić straty, a nawet osiągnąć wzrost. Nie na długo. Kolejna recesja już wydaje się być tuż za drzwiami. Jej skutki gospodarcze i społeczne mogą być znacznie bardziej poważne.

Ile w Europie płacą za urlopy macierzyńskie?

Polacy przebywający za granicą często zostają rodzicami. W 2009 r. w samej tylko Wielkiej Brytanii urodziło się 20 tys. dzieci. Przybywa ich bo państwa wspierają finansowo rodziców. W którym kraju można liczyć na porządny urlop macierzyński i ojcowski?