Do góry

Kryminalna UK

Szkocja pełna małych złoczyńców

Z danych uzyskanych przez BBC wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat dzieci do 16 roku życia popełniły w Szkocji ponad 40 tys. przestępstw.

W ciągu ostatniego roku policja zarejestrowała 5 tys. czynów z użyciem przemocy, w których napastnicy mieli poniżej 16 lat. Fot. © Sascha Burkard - Fotolia.com

Najmłodsi sprawcy kradzieży i wandalizmu mieli po 3-4 lata. Wśród odnotowanych było aż 25 tego typu przypadków.

Reklama

Fałszywi policjanci okradają turystów w Edynburgu

W ciągu ostatnich trzech tygodni edynburska policja otrzymała ponad dziesięć zgłoszeń dotyczących kradzieży dokonywanych przez osoby podające się za funkcjonariuszy – donosi The Scotsman.

Kradzieży dokonywały osoby podające się za funkcjonariuszy. Fot. © Brian Jackson - Fotolia.com

Policja przestrzega przed osobami, które podając się za policjantów w cywilu, przeszukują bagaże nagabywanych przechodniów, okradając ich. Ostatni zgłoszony przypadek dotyczył matki i córki z Chile, które straciły w ten sposób tysiąc funtów.

Dziewczynka przywieziona z Somalii miała być źródłem organów dla potrzebujących przeszczepu. Eksperci: to nie 1. przypadek w UK

Dziecko, imienia którego nie ujawniono, zostało przywiezione z Somalii. Jego ciało miało być źródłem organów do transplantacji.

Planowali atak terrorystyczny za publiczne pieniądze

Przed sądem w Birmingham stanęło trzech mężczyzn, którzy pod przykrywką działalności charytatywnej planowali atak terrorystyczny na terenie Wielkiej Brytanii.

Fot. psflannery (CC BY 2.0)

Prawie 50 policjantów oskarżonych o korupcję w ciągu ostatnich 3 lat

W ciągu ostatnich trzech lat prawie 50 funkcjonariuszy zostało zawieszonych w wykonywaniu swoich obowiązków, w związku z podejrzeniami korupcję.

Podczas zawieszenia policjanci pobrali pensję na łączną sumę 3,6 mln. funtów. Fot. jo / Emito.net

To jedynie niewielka część spośród 258 funkcjonariuszy zawieszonych za złamanie prawa; w tym przestępstwa seksualne, zaniedbania oraz naruszenie nietykalności osobistej. 38% z tych spraw zostało udowodnionych, 11% policjantów zostało wyrzuconych ze służby.

Liczba poważnych przestępstw w Szkocji najniższa od 1975 roku

Według raportów siedmiu z ośmiu lokalnych jednostek policji liczba poważnych przestępstw w Szkocji spadła – donosi opublikowany we wtorek rządowy dokument.

Liczba poważnych przestępstw w Szkocji jest najniższa od 1975 roku. Fot. Emito.net

Ogólna liczba poważnych przestępstw w zeszłym roku zmniejszyła się o kolejne 3% co powoduje, iż jest to najniższa liczba zanotowana od 1975 roku.

Atak na Polaka. Mężczyzna walczy o życie

Angielska policja prowadząca dochodzenie w sprawie napaści na Polaka, która miała miejsce 11 lipca w mieście Hull, zaapelowała do ewentualnych świadków, aby złożyli swoje zeznania.

Ofiarą napadu jest 42-letni Polak, który obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii po tym, jak został zraniony ostrym narzędziem.

Niestety nadal nie ustalono gdzie i kiedy doszło do zdarzenia oraz czym dokładnie zaatakowano mężczyznę. Sprawca również pozostaje na wolności. Policja szuka świadków i liczy na ich pomoc w ustaleniu szczegółów.

Plaga kradzieży w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie sklepy zmagają się z prawdziwą plagą złodziei. W ciągu jednego roku odnotowano 12-procentowy wzrost kradzieży sklepowych, a do "shopliftingu" przyznaje się aż 33% brytyjskiego społeczeństwa. Niestety są wśród nich również Polacy, co utrwalili reporterzy stacji Channel 4.

Uciekają z dziećmi przed kuratorem do UK

Wzrasta liczba imigrantów, którzy aby uniknąć kurateli nad dziećmi, uprowadzają je do Wielkiej Brytanii. Bardzo często to Polacy.

- W 2007 mieliśmy 27 takich przypadków. W 2010 już 92. A w 2011 aż 180 - ostrzega sędzia Thorpe z Biura ds. Międzynarodowego Prawa Rodzinnego (IFJ, tj. The Office of the Head of International Family Justice). Chodzi przede wszystkim o obywateli krajów Europy Wschodniej.

Ashford: Sprawca pobicia Polaków za kratkami. Niezwykła odwaga Polki

Sąd koronny w Canterbury skazał na 27 miesięcy więzienia sprawcę pobicia polskiej pary. Podkreślił również odwagę kobiety, która stanęła w obronie swojego partnera.

Do ataku doszło w lipcu 2010 roku w Ashford, w hrabstwie Kent. Marta i Paweł wracali z grilla u znajomych. Przechodząc obok pubu Crusader, Paweł został znienacka zaatakowany przez bezrobotnego Tony’ego Fuller’a (25 lat), krzyczącego "p******** obcokrajowcy… nie zadzierajcie z Anglikami". Po ciosie w tył głowy Paweł stracił przytomność.