Do góry

Polscy przestępcy UK

Brighton: Poszukiwania sprawcy gwałtu

W piątek 24 sierpnia doszło do gwałtu na plaży w Brighton. Sprawcą może być Polak.

Gwałciciel jest w wieku 20-paru lub 30 lat, fot. Garry Knight (CC BY 2.0)

Lerwick: 700 funtów grzywny za napaść na byłą dziewczynę


Za atak na swoją byłą dziewczynę i zdemolowanie restauracji hotelowej, sąd ukarał 28-letniego Polaka grzywną w wysokości 700 funtów.

Londyn: Polka znęcała się nad córeczką

29-letnia Agnieszka Barcentewicz z Londynu została uznana winną spowodowania ślepoty i poważnego uszkodzenia mózgu wówczas 3-miesięcznej dziewczynki. Została skazana na 3 lata więzienia.

Great Ormond Street Hospital, fot. Tom Page (CC BY-SA 2.0)

Wellingborough: Zatrzymano mordercę z PL

Wczoraj policja z Northamptonshire dokonała serii nalotów na prywatne mieszkania. Wśród zatrzymanych znalazł się Polak oskarżony o morderstwo.

Ponad 40 funkcjonariuszy wzięło udział w akcji skierowanej przeciw przestępcom ukrywającym się w Northamptonshire. Łącznie dokonano 400 nalotów.

Penzance: polski portier ukradł z hotelu jedzenie na £100

Były żołnierz Wojska Polskiego i Legii Cudzoziemskiej z Illogan przyznał się do kradzieży artykułów spożywczych z hotelu, w którym pracował, pisze lokalna gazeta "This is Cornwall". Został dziś skazany na 4 mies. w zawieszeniu na 12 mies. oraz zapłacenie 500 funtów.

Na liście oskarżeń przedstawionych 39-letniemu Maciejowi Durskiemu było włamanie się do sypialni jednego z gości hotelowych i przywłaszczenie sobie jego voucherów w euro, a także kradzież jedzenia i innych przedmiotów z hotelu, w którym pracował jako portier.

Kosztowne ekstradycje polskich przestępców

Ekstradycja do Polski osób podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa obecnie kosztuje brytyjskich podatników ponad 50 mln funtów rocznie. Dwa lata temu koszta były o połowę niższe.

Z danych zebranych przez "The Telegraph" wynika, że samolot z podejrzanymi kursuje częściej, niż raz w tygodniu. W ubiegłym roku łącznie 986 osób zostało przetransportowanych do Polski.

Uciekają z dziećmi przed kuratorem do UK

Wzrasta liczba imigrantów, którzy aby uniknąć kurateli nad dziećmi, uprowadzają je do Wielkiej Brytanii. Bardzo często to Polacy.

- W 2007 mieliśmy 27 takich przypadków. W 2010 już 92. A w 2011 aż 180 - ostrzega sędzia Thorpe z Biura ds. Międzynarodowego Prawa Rodzinnego (IFJ, tj. The Office of the Head of International Family Justice). Chodzi przede wszystkim o obywateli krajów Europy Wschodniej.

Polacy oskarżeni o zabójstwo 4-latka

Polska para z Coventry stanęła wczoraj przed sądem w związku z morderstwem czteroletniego chłopca.

Magdalena Łuczak (26 lat) została oskarżona o morderstwo swojego syna, czteroletniego Daniela Pełka. Przed sądem stanął również jej partner, Mariusz Krezolek (32 lata). Chłopiec został znaleziony nieprzytomny w mieszkaniu pary w dzielnicy Holbrooks w Coventry.

Londyn: Polak zamordowany dla 105 funtów

Bezrobotny polski hydraulik, 37-letni Marcin Porczek, został zamordowany przez swoich polskich kolegów za 105 funtów pochodzących ze sprzedaży skradzionego złomu. Aresztowano trzech Polaków.

Do zdarzenia doszło 13 grudnia 2010 roku. Zamordowany mężczyzna zlecił swoim trzem znajomym nielegalną rozbiórkę klatki schodowej biurowca w północno-zachodnim Londynie. Złom sprzedał za 105 funtów. Swoim kolegom wypłacił jedynie po 10 funtów.

"Fala imigracyjnej przestępczości" w Londynie

Imigranci z Europy Wschodniej i Centralnej byli sprawcami jednej czwartej wszystkich przestępstw popełnionych w Londynie w ubiegłym roku. "Mamy do czynienia z rosnącą falą imigracyjnej przestępczości" - alarmuje "Daily Mail". Brukowiec zaznacza, że na liście zagranicznych kryminalistów przodują Polacy.