Do góry

Sport

Londyn pod specjalnym nadzorem – nie chcą drugiego Bostonu

Po raz pierwszy w historii Maratonu Londyńskiego jego całą 42-kilometrową trasę obstawiać będą antyterroryści - poinformował wicepremier Nick Clegg.

Clegg zapewnił, że policja jest dobrze przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa londyńczykom. Fot. West Midlands Police (CC BY-SA 2.0)

10.04 Projekt piłkarski - zapisy

Renfrewshire Polish Association (RenPA) rozpoczyna projekt piłkarski, do którego zaprasza dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat. Projekt będzie realizowany przy współpracy ze Scottish Football Association.

Uczestnictwo w treningach jest bezpłatne. Fot. glennharper (CC BY 2.0)

Rozgrywki Polska vs Szkocja

24 listopada odbędą się rozgrywki najlepszych polskich i szkockich szermierzy organizowane przez Salle Holyrood, szkocki klub szermierczy.

24 listopada odbędzie się także aukcja charytatywna, na której zbierane będą fundusze na rozwój programu dla niepełnosprawnych szermierzy.

Newcastle: Polka pobiegła w półmaratonie Great North Run zbierając pieniądze na ratowanie życia

W niedzielę 16 września 56 tysięcy osób wzięło udział w corocznym, rozgrywanym na trasie Newcastle-South Shields biegu Great North Run. Jednym z nich byłam ja. Dziś chcę się podzielić swoimi wspomnieniami i wrażeniami z półmaratonu.

"Przebiegłam cały półmaraton - 13 mil czyli 21 kilometrów. Większość trasy w deszczu. Było to niemałe wyzwanie."

Lord Moynihan apeluje do prywatnych szkół, by udostępniły obiekty sportowe uczniom szkół publicznych

Ustępujący przewodniczący Brytyjskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego (British Olympic Association) Lord Moynihan zaapelował do prywatnych szkół, by udostępniły one obiekty sportowe uczniom, uczęszczającym do szkół publicznych.

Według Moynihana, prywatne szkoły mają moralny obowiązek udostępnić obiekty sportowe. Fot. wjarrettc (CC BY 2.0)

Igrzyska: żołnierze oraz studenci zapełniają puste trybuny

Aby zapełnić puste trybuny na stadionach olimpijskich, w ciągu pierwszych dni zawodów, organizatorzy sprowadzili żołnierzy oraz studentów lokalnych uczelni. Co ciekawe, chodzi o najlepsze miejsca na widowni, a dzieje się tak, pomimo iż wszystkie bilety zostały sprzedane.

Polacy kibicują i podziwiają Polskę

Uroczystym koncertem z udziałem Ambasador RP zainaugurowano w Londynie oficjalnie działalność Polskiej Strefy Olimpijskiej. Ale kibicowanie sportowcom łączy się tu z szeroką prezentacją polskiej kultury. Dziś na specjalny koncert chopinowski przybywa Pierwsza Dama Anna Komorowska. W niedzielę 5 sierpnia apogeum prezentacji polskiego życia sportowo-artystycznego.

Wimbledon: Jak Polacy kibicowali Agnieszce Radwańskiej?

Polscy kibice przybyli w sobotę pod Kort Centralny w Wimbedonie by kibicować Agnieszce Radwańskiej. Po fantastycznej grze Polka przegrała co prawda z Amerykanką Sereną Williams. Ale w rankingu najlepszych tenisistek świata znalazła się na drugim miejscu.

Polacy zjechali w sobotę o godz. 14 pod Kort Centralny w londyńskiej dzielnicy Wimbledon chcąc tam kibicować Agnieszce Radwańskiej.

Wimbedon, Kort Centralny, sobota godz. 14. Agnieszka Radwańska rozpoczyna tu swój pojedynek z Amerykanką Sereną Williams

Polski doktor na brytyjskim ringu

- Teraz, po kilku latach boksowania w Wielkiej Brytanii, czuję się tu lepiej traktowany niż we własnym kraju. Zresztą, co tu dużo mówić, Polska na olimpiadzie w Londynie nie będzie miała nawet jednego boksera – mówi Karol Ozimkowski. 26-letni pięściarz, swego czasu nadzieja polskiego boksu i kick-boxingu, ma nadzieję, że za cztery lata dostanie swoją olimpijską szansę – w Rio de Janeiro.

Karol Ozimkowski fot. Twitter @CarlTheDoctor

Rosyjscy kibice pobili ochronę EURO 2012

Rosyjski Związek Piłki Nożnej zwrócił się z apelem do swoich kibiców o godne reprezentowanie kraju w Polsce. UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko rosyjskim kibicom.

fot. Fot. Mariusz Cieszewski, PolandMFA

W trakcie meczu Rosji z Czechami, rosyjscy kibice rzucali race na boisko i wykrzykiwali obraźliwe hasła pod adresem czeskich piłkarzy. Jeden z nich, Gebre Selassie został obrzucony wyzwiskami podczas rzutu rożnego.

Po meczu rosyjscy kibice zaatakowali obsługę wrocławskiego stadionu. Bójka została sfilmowana: