Do góry

Glasgow i Edynburg w czołówce miast w UK z najgorszymi drogami

Glasgow zostało uznane za „stolicę dziur” w Wielkiej Brytanii, zajmując pierwsze miejsce w zestawieniu przygotowanym przez Smart Survey. Na drugiej pozycji znalazł się Edynburg, a na trzecim Hereford w hrabstwie Herefordshire.

Smart Survey przeanalizowała raporty dotyczące dziur w drogach zarejestrowane za pośrednictwem zgłoszeń od mieszkańców na stronie FixMyStreet.com w 69 miastach w Anglii, Szkocji i Walii.

Pierwsza 10 miast z największą liczbą dziur w drogach prezentuje się następująco:

  1. Glasgow
  2. Edynburg
  3. Hereford
  4. Southampton
  5. Wrexham
  6. Stoke-on-Trent
  7. Sheffield
  8. Manchester
  9. Birmingham
  10. Swansea

Jak donosi Glasgow Live, jedna dziura przypada na 86 osób mieszkających w największym mieście Szkocji. Według badań, od 2007 roku dokonano 9780 dziur, z czego tylko 2372 zostały oznaczone jako „naprawione”.

Jeden z mieszkańców Glasgow musiał wydać 80 funtów na nową oponę po tym, jak na Great Western Road w dzielnicy West End doszło do przebicia opony. W międzyczasie kierowcy zgłosili duży krater na Edinburgh Road, określając go jako „zabójcę opon”. Dopiero po jakimś czasie dziura została wypełniona.

Rzecznik Rady Miasta Glasgow skomentował: Wyboje mogą pojawić się nagle w dowolnym momencie i są spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak natężenie ruchu, lód i deszcz. Ostatnia zima była szczególnie szkodliwa dla sieci dróg w Glasgow, a nasz budżet na utrzymanie dróg został podwojony do 12 milionów funtów w tym roku.

Tymczasem w Edynburgu stwierdzono 8,2 dziury na 1000 mieszkańców.

Komentarze 1

lewarek82
8
#114.02.2024, 06:49

W Glasgow jest tragedia w ciągu roku 12 razy wymieniałem nowe opony bo przeważnie tak zostawała uszkodzona że nie dało się naprawić,nie dostałem odszkodowania od Glasgow City Council ani razu.