Do góry

Jak emigracja wpływa na używanie języka? Zaproszenie do udziału w badaniu

Gdzie?

Edynburg

Kiedy?

20.11.2017 - 17.12.2017


Laboratorium Psychologii Języka i Dwujęzyczności Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz School of Philosophy, Psychology and Language Sciences, University of Edinburgh zapraszają do udziału w projekcie naukowym na temat dwujęzyczności, którego celem jest sprawdzenie, w jaki sposób migracja zmienia posługiwanie się językiem polskim i angielskim.

Na czym polega badanie?

Na udziale w około 2-godzinnym spotkaniu, wykonaniu kilku zadań komputerowych i wypełnieniu kwestionariuszy na temat znajomości języków. Za udział w badaniu przewidziane jest wynagrodzenie w wysokości £10.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Osoby polskiego pochodzenia w wieku 18-35 lat, znające język polski i angielski (i używające obu tych języków na co dzień), które mieszkają w UK od przynajmniej 2 lat, a wcześniej mieszkały w Polsce przynajmniej 12 lat.

Gdzie i kiedy można wziąć udział?

Między 20 listopada a 17 grudnia w School of Philosophy, Psychology and Language Sciences, University of Edinburgh. Możliwy również dojazd do osoby badanej.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod adresem: [email protected].

Badania prowadzi Joanna Durlik – doktorantka w Zakładzie Psychologii Eksperymentalnej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracownica Laboratorium Psychologii Języka i Dwujęzyczności LangUsta. Durlik zajmuje się mechanizmami, które pomagają osobom dwujęzycznym oddzielać dwa języki od siebie oraz wpływem, jaki mają na rozwój dwujęzyczności różne konteksty kontaktu z dwoma językami (na przykład nauka języka obcego w szkole, mieszkanie za granicą, praca w dwujęzycznym środowisku).

Projekt finansowany przez polskie Narodowe Centrum Nauki.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 1

Profil nieaktywny
MarioYorks
#127.11.2017, 17:09

Bardzo dobrym przykładem byłaby tu pewna ekspertka językowa z jednego z tutejszych forów, która po wypowiedzeniu poprawnego zdania po angielsku, została wyśmiana przez lokalnych studentów i podsumowana że "tak to tylko mówi Królowa". I teraz ona sama wyśmiewa tych którzy używają poprawnej angielszczyzny... Nie ma to jak asertywność!... :)

Na pewno dużo ciekawych spostrzeżeń mają Ci którzy polecają naukę angielskiego w pubach z przygodnie poznanymi ludźmi...