Do góry

Polish Rock Live

Już wkrótce po raz trzeci odbędzie się koncert Polish Rock Live promujący polski talent muzyczny w Anglii. Tym razem jednak impreza odbędzie się w aż trzech różnych miastach i zagoszczą na niej zupełnie nowi wykonawcy, którym oczywiście nie zabraknie rockowego pazura.

Trwają przygotowania do trzeciego już koncertu Polish Rock Live, wydarzenia promującego polską kulturę i sztukę na terenie Wielkiej Brytanii. Tym razem jednak organizatorzy nie ograniczyli się jedynie do Polish Millenium House w Birmingham i planują wyjść poza granice miasta. Szereg koncertów odbędzie się na początku marca – pierwszy z nich tradycyjnie w Birmingham w 02 Academy (1 marca), następnie w Polskich Klubach w Northampton (2 marca) oraz Bristolu (3 marca).

Tegoroczny repertuar PRLu różni się od poprzednich – będzie sporo nowości, oczywiście wciąż w obrębie rock/metalowego spektrum. Co więcej, o ile w ubiegłym roku zagrał tylko jeden gość-niespodzianka z Polski w ramach nagrody w Zamojskim konkursie talentów, tym razem gościem specjalnym wszystkich trzech wieczorów będzie Carrion. Tutejsze zespoły to Bonemud z Bristolu, Podagra z Birmingham oraz Drunk Monsters z Birmingham i Northampton. Te dwa ostatnie są nowymi projektami muzyków, którzy już wcześniej mieli przyjemność zagościć na PRLu.

Radomski Carrion ma już na swoim koncie 4 płyty oraz trasy koncertowe zarówno na terenie całej Polski jak też Wielkiej Brytanii. Do ich osiągnęć należy występ w 'Taste of Polonia' w Chigaco oraz Metalmanii 2008, a także kwalifikacja do półfinału Przystanku Woodstock 2009. Ostatnia płyta o nazwie 'Sarita' została wypuszczona w marcu ubiegłego roku. Pomimo zmian personalnych w składzie, zespół już pracuje nad nowym krążkiem, w nowej ekipie i z nowymi pomysłami. Grupa zagra na każdym z trzech koncertów PRLu 13, i być może uchyli rąbka tajemnicy odnośnie najnowszego materiału.

Podczas koncertów odbędzie się loteria, w której główną nagrodą będą dwa bilety na koncert zespołu System Of A Down, który odbędzie się 13.08 tego roku w Łódzkiej Atlas Arenie. Drugą nagrodą jest podwójna wejściówka na koncert zespołu Luxtorpeda organizowanego również przez Stowarzyszenie BrumArt, 19.04 w Birmingham, również w O2 Academy.

PRL 2013 jest organizowany przez Stowarzyszenie BrumART, grupę młodych ludzi powstałą w listopadzie zeszłego roku. Grupa ma na celu organizację koncertów oraz innych projektów muzycznych, stanowi ona znakomitą szansę dla nowych zespołów do pokazania się światu i wypromowania własnej inwencji twórczej. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Aleksandry Jasińskiej i Macieja Micha, który był także jednym z głównych organizatorów wcześniejszych PRLów. Jest on także członkiem stowarzyszenia "Wszystko Gra", które w lutym ubiegłego roku ziściło marzenie polskich debiutantów biłgorajskiego zespołu Diary of Sorrow o przyjeździe do Anglii i zagrania przed szerszą publicznością.

Jak widać, Maciek ma sporo zapału do organizowania wydarzeń muzycznych: - Po wielu latach działalności jako grupa nieformalna, razem z przyjaciółmi stwierdziliśmy, że czas zacząć działać pod pewnym, jasno określonym szyldem. Łącząc wspólne doświadczenia stworzyliśmy grupę, która moim zdaniem jest w stanie zdziałać wiele w kierunku promocji polskiej kultury w Wielkiej Brytanii. W przyszłości planujemy kultywować ją dalej poprzez kolejne koncerty, a także wieczorki poetyckie i wernisaże.

Zatem liczymy na iście PRL-owskie kolejki ;)

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze