Do góry

Propozycja budowy nowego lotniska

Władze rejonu North-East ujawniły plany budowy nowego lotniska w rejonie North-East. Ambitna propozycja ma na celu zastąpienie lotnisk Durham Tees valley i Newcastle International Airport jednym, dużym hubem, który miałby obsługiwać dwadzieścia pięć milionów pasażerów rocznie.

Fot. Aedas za itv.com.

Port lotniczy zbudowany na być pomiędzy autostradami A1 i A19 na północ od Peterlee i na wschód od Durham. W promieniu dwudziestu mil od planowanego lotniska znajdują się najbardziej popularne miejsca County Durham, Teesside, Wearside i Tyneside.

Planowaniem tego niesamowitego projektu zajmuje się dyrektor firmy AEDAS, która aktualnie przebudowuje lotnisko w Manchester i Huston Station w Londynie. Tim Narey tłumaczy, że w rejonie North-East nie potrzeba dwóch lotnisk, a wystarczy jedno o dużej przepustowości i znajdujące się w dogodnym dla przyszłych pasażerów rejonie.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 2

Profil nieaktywny
Yamato
#108.11.2012, 13:06

No, i to jest dobra wiadomość :)
Ciekawym czy dożyję lotu Jet2

BD.K
20 493 1
BD.K 20 493 1
#208.11.2012, 13:26

a bedzie tam dojezdzal tramwaj z Edi?
Prestwick zamkna?

tyle pytan...