Polski Uniwersytet Na Obczyźnie w Londynie – uczelnia z 70-letnią tradycją w kształceniu Polaków na emigracji, organizuje w sobotę, 11 czerwca 2011, wielką akcję edukacyjną pod nazwą: "Polski dzień kompetencji w UK". Będzie to całodniowy blok intensywnych szkoleń dla młodych Polaków, którzy znaleźli się w stolicy Wielkiej Brytanii z wielkimi nadziejami, m.in. na znalezienie swojej drugiej połowy, na polepszenie sytuacji życiowej, a także z nadziejami na lepszą pracę.
- Kompetencje osobiste, zawodowe i społeczne to trzy główne zespoły cech charakteryzujących każdego człowieka, każdą grupę ludzi, każdą społeczność. Polacy, z uwagi na to, że są najliczniejszymi kontynentalnymi Europejczykami w Wlk. Brytanii, znani są powszechnie z tego, że chcą się uczyć, chcą być dobrzy w tym, co robią i chcą się wyróżniać z tłumu. Ale czy w rzeczywistości jest z nami tu tak, jak się o nas mówi? W sobotę, 11 czerwca 2011, od godz. 12:00 aż do 20:00, za 5 funtów, każdy będzie mógł to intensywnie sprawdzić na sobie. Pomogą specjaliści z Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie - zapowiadają organizatorzy.
W samo południe Grażyna Czubińska, wykładająca na PUNO seksuolożka z Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego, zaprasza na "Mapę Seksualności". To warsztat dla tych, którzy rozumieją, że dobry związek tworzymy na bazie swoich kompetencji osobistych. O godzinie 13:15 Monika Kmiecik i Katarzyna Buczek – psycholożki po UJ, zapraszają na warsztat doskonalący komunikację interpersonalną w Twoim związku: "Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus".
Godzina 14:30 to czas na doskonalenie kompetencji w zdobywaniu lepszej pracy. Beata Jachym-Bujoczek i Anamika Kumar z Zakładu Psychologii Stosowanej poprowadzą warsztat przygotowujący do przechodzenia rekrutacji, w tym rozmów kwalifikacyjnych u angielskich pracodawców. Godzina 16:30 jest porą relaksacji i radzenia sobie ze stresem w pracy.
Warsztat na te tematy poprowadzi Marta Sordyl oraz Luiza Bugajna - obie są m. in. wieloletnimi członkiniami Polish Psychologists' Association. Od 17:45 do 20:00 odbędą się dwa specjalistyczne warsztaty dla osób, które już pracują lub zamierzają pracować z osobami, dla których m.in. język polski jest językiem obcym. Dr Joanna
Pyłat, mgr Magdalena Górka i mgr Rafael Gallera z Zakładu Badań Nad Emigracją współprowadzić będą np. zajęcia pokazowe na poziomie C1, z pracą w zespole i uwzględnieniem egzaminów na poziomie AS oraz AL.
Szczegółowy plan akcji wraz z kuponem upoważniającym do udziału nawet w całym bloku warsztatów tylko po kosztach administracyjnych - w wysokości 5 funtów, do pobrania ze strony: www.puno.edu.pl.
Komentarze
Zgłoś do moderacji