Do góry

Dzieci w wieku szkolnym

Temat zamknięty
Qulka
1 212
Qulka 1 212
16.06.2006, 21:54

Mam pytanko do doswiadczonych:jak wygladalo rozpoczecie nauki w Szkocji przez wasze dzieci?Czy zaczynaly od nauki jezyka, czy od razu zostaly poslane do szkoly podstawowej?Jak sobie poradziliscie razem z pociechami?Czekam na jakieś info i bardzo dziekuje.

imskrak
1 071
imskrak 1 071
#116.06.2006, 23:55

powiem Ci w sierpniu jak moja corka zacznie szkole (teraz skonczyla 1 kl gimnazjum) bo postanowila ze zostajemy u Tatusia, a ja juz na forum pytalam i jeden mlody dzentelnem napisal ze ma dodatkowe lekcje angielskiego, podal nr gg, ale nie udalo nam sie narazie go namierzyc zeby pogadac, pozdrowionka :)

Qulka
1 212
Qulka 1 212
#217.06.2006, 07:42

Dzieki za szczere checi.Czekam w takim razie na jakies wiadomosci i zycze powodzenia!

imskrak
1 071
imskrak 1 071
#317.06.2006, 07:54

:) Tobie i Waszym dzieciakom tez :) powodzonka

Ania
82
Ania 82
#417.06.2006, 09:50

moj syn rozpoczal szkole rok temu nie znajac kompletnie jezyka, teraz mowi plynnie po angielsku, dzieci maja dodatkowe lekcje z angielskiego  w programie, angielski jako dodoatkowy jezyk, takze nie musisz sie martwic o dodatkowe lekcje pozaszkolne, najwazniejsza rzecza jest, poslac dziecko do dobrej szkoly gdzie nie bedzie przesladowane z racji innego pochodzenia.

imskrak
1 071
imskrak 1 071
#517.06.2006, 09:53

aniczek a w jakim miescie tak dobrze Wam jest, my bedziemy w GLA, dzielnica Yoker i tez tak chce dla swojej corki :)

dorocina
9 811
dorocina 9 811
#617.06.2006, 11:33

Wlasnie aniczek, w jakim miescie i ktora szkola, jesli w Edi? bo ja w najblizszy poniedzialek przywoze synka (10lat)

Ania
82
Ania 82
#717.06.2006, 18:39

W Edinburghu, Brunsfield School, jezeli jestes pewna, ze zostajesz w Edinburghu idz do wybranej szkoly jak najszybciej, niestety obwiazuje rejonizacja.

dorocina
9 811
dorocina 9 811
#817.06.2006, 21:43

jestem pewna, bo mieszkam juz tutaj sporo ponad 3 lata, rejonizacja to chyba nie, w ubieglym roku pomagalam znajomym (robilam za tlumacza), mieszkali na Granton, a dzieci poszly do szkoly na Old Dalkith, chodzilo mi tylko o dzielnice, faktycznie Brunsfield jest niezle, pozdrawiam i dzieki

Ania
82
Ania 82
#917.06.2006, 21:47

a gdzie TY posylasz swojego synka do szkoly?

imskrak
1 071
imskrak 1 071
#1017.06.2006, 22:03

a o szkołach w Glasgow (gimanzjum) coś wiecie  ?

Qulka
1 212
Qulka 1 212
#1117.06.2006, 22:06

Dzieki dziewczyny!Wasze slowa dodaly mi otuchy,bo troche boje sie o aklimatyzacje mojego dziecka.Ale soro aniaczku twoj synek dal sobie rade,to mysle ze nie jest tak zle.Trzymajcie kciuki za moja rodzinke!Buziole!

Ania
82
Ania 82
#1217.06.2006, 22:15

kieruj sie ta zasada, dobra dzielnica-dobra szkola, to sprawdza sie w 90%, ciarki mi przechodza jak czytam temat Romana35 o rodzacej sie agresji do Polakow, ja duzo rozmawiam z moim dzieckiem i nigdy nie mialo ono zadnych problemow, a powiem nawet ze wrecz przeciwnie, jest co najmniej 2 razy w tyg. zapraszany przez inne dzieci do ich domow, jest duzo imprez w szkole w ktorych rodzice spotykaja sie z dziecmi, dba sie o integracje. Nie ma w tej dzielnicy mieszkan socjalnych.Naprade upewnijcie sie 100 razy zanim wybierzecie szkole dla dziecka!!!nawet jesli mialo by sie to wiazac z dowozem dziecka do szkoly.

imskrak
1 071
imskrak 1 071
#1318.06.2006, 07:21

dzieki :)Qulka , trzymam kciuki i za Ciebie i za siebie ;)

Qulka
1 212
Qulka 1 212
#1418.06.2006, 09:10

imskrak!rowniez powodzenia i mam nadzieje,ze za pare miesiecy podzielimy sie swoimi doswidczeniami!:)

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis