samozatrudnienie (czyli odpowiednik polskiej dzialalnosci gospodarczej) to :1. Jeden formularz2. Zdjecie3. 20 Funciakow badz 25Zalatwiasz jednego dnia,a ponadto co sie nie miesci w glowie urzednikom w pl to :- jesli nie jestes vatowcem to rozliczasz sie RAZ W ROKU- jesli jestes to RAZ NA KWARTALi tyle :)... a urzednik skarbowy odpowiada na pytania, a nie daje ci mandat za to ze nie wiedziales ... inny kraj ... moze normalny.
Mam zamiar otworzyć firmę usługową (malowanie, kafelki i takie tam), tylko zanim to zrobię to trochę czasu minie a zyć trzeba. Mam więc pytanie czy Szkoci zlecając usługę domagają się okazania jakiś dokumentów np. ze firma jest zarejestrowania, płaci podatki itp.