no dokladnie. Jesli zdeklarowales sie ze masz partnera - to twoja aplikacja nie jest juz indywidualna - bo liczy sie dochod obojga. IR musi miec mozliwosc zweryfikowania twojej zony - bez tego ci odmowia.
Pozatym - zeby dostac tax credit - indywidualnie - musisz zarabiac ponizej L11.300 - a jako para/malzenstwo ponizej L15.600 _razem_ - na rok brutto. Pracujesz w IT i masz tak niskie zarobki? ;]
Masz prawo sie odwolac. Brak NIN zony nie powinien byc przeszkoda w otrzymaniu a jedynie zatrzymaniem procedury do czasu jego wyrobienia. Powinni przyslac zonie wezwanie do Jobcentre na umowiana rozmowe w celu przyznania NIN. W naszym przypadku tak wlasnie bylo. Procedura zostala zatrzymana gdyz nie mialam NIN. Maz dzwonil kilka razy! Wezwanie do stawienia sie na rozmowe zostalo dostarczone jakies 3 tygodnie pozniej. Cala sprawa zakonczyla sie powodzeniem. Podobna sytuacja spotkala naszych znajomych. NIN to podstawa.
Dla wszystkich zainteresowanych wklejam link do kalkulatora, za pomoca którego mozna bardzo latwo sprawdzic w jakiej wysokosci bedzie przyslugiwal child tax credit lub working tax credit: http://www.entitledto.co.uk/under60.asp
mam pytanie,byc moze Darianna moglaby mi odpowiedziec.Dotychczas pracowalem 40h a moja zona 20h i pobierala tax credit.W chwili obecnej ja tez pracuje 20h tyg.Czy wystarczy zadzwonic do IR i podac zmiany,czy powinienem aplikowac oddzielnie o tax credit?dziekuje za ewentualne odpowiedzi.
paolo nie piszesz czy masz dzieci. Zakladam ze nie masz, wiec biore pod uwage tylko working tax credit. Nie wiem w jaki sposób aplikowaliscie o taxy. Jezeli jestescie malzenstwem to wasze dane powinny byc w jednym wniosku, gdyz tam obok aplikujacego jest równiez miejsce na dane partnera.
Jezeli w waszym przypadku okolicznosci ulegly zmianie ( pracujesz 20godzin tygodniowo a wczesniej pracowales 40) to powinienes zadzwonic do inland revenue pod podana infolinie i poinformowac ich o tym. Oni zdecyduja czy bedzie potrzeba wypelniac jakies dodatkowe formularze czy tez nie bedzie to konieczne. Jezeli z ograniczeniem liczby godzin pracy wiaze sie równiez ograniczenie twoich dochodów mozesz spodzewac sie podwyzszenia working tax credit.
A ze tak spytam, a co sie dzieje jak sie rzuci prace moze ktos wie....? zona dostala urlop, ja nie a ze o moim urlopie pracodawca wiedzial od kilku miesiecy i jak doszlo do urlopu nie dal mi go, to sie wkurwilem i sie zwolnilem i od 2 tygodni nie pracuje. Jedyne co wiem napewno to strace working tax credit, zona pracuje part-time.
multigad nie przysluguje. Mozesz zaczac ubiegac sie o child tax credit dopiero gdy dzieci z zona dojada do ciebie. Jezeli zona nie bedzie miala NIN w chwili skladania przez was wniosku to Inland Revenue umówi ja na rozmowe w sprawie NIN. Jednak osobiscie radze by zona jezeli pójdzie do pracy wyrobila sobie NIN sama. Teraz mozesz zaczac ubiegac sie o child benefit na dzieci. By go otrzymac nie jest konieczne by dzieci byly w Wielkiej Brtytanii.
Maz - pracuje, placi podatki, NIN; ma wszystkie papierki jakie trzeba. I sklada aplikacje o tax credit. I dostaje odmowe, bo zona nie ma stalego NINu. Spotkal sie ktos z Was z czyms takim ? Jak to u Was wyglada(lo) ??? thx