Do góry

Tax credit a zona.

Temat zamknięty
T.F.
585
T.F. 585
17.02.2006, 11:57

Maz - pracuje, placi podatki, NIN; ma wszystkie papierki jakie trzeba. I sklada aplikacje o tax credit. I dostaje odmowe, bo zona nie ma stalego NINu. Spotkal sie ktos z Was z czyms takim ? Jak to u Was wyglada(lo) ??? thx

narkoradko
1 950
narkoradko 1 950
#117.02.2006, 13:03

nin partnera trzeba wpisac w aplikacji. nie dziwie sie, przeciez jakos musza sprawdzic jej dochody itp.

poli
3 676
poli 3 676
#217.02.2006, 13:38

no dokladnie. Jesli zdeklarowales sie ze masz partnera - to twoja aplikacja nie jest juz indywidualna - bo liczy sie dochod obojga. IR musi miec mozliwosc zweryfikowania twojej zony - bez tego ci odmowia.
Pozatym - zeby dostac tax credit - indywidualnie - musisz zarabiac ponizej L11.300 - a jako para/malzenstwo ponizej L15.600 _razem_ - na rok brutto. Pracujesz w IT i masz tak niskie zarobki? ;]

poli
3 676
poli 3 676
#317.02.2006, 13:40

Jesli masz dzieci to ta liczba wzratsa do L58.000 i nazwya sie to Child Tax Credits.

Profil nieaktywny
hazel
#417.02.2006, 21:32

w takim wypadku zona powinna dostac wezwanie do job centre w sprawie przyznania NIN

Daria
362
Daria 362
#517.02.2006, 22:01

Masz prawo sie odwolac. Brak NIN zony nie powinien byc przeszkoda w otrzymaniu a jedynie zatrzymaniem procedury do czasu jego wyrobienia. Powinni przyslac zonie wezwanie do Jobcentre na umowiana rozmowe w celu przyznania NIN. W naszym przypadku tak wlasnie bylo. Procedura zostala zatrzymana gdyz nie mialam NIN. Maz dzwonil kilka razy!  Wezwanie do stawienia sie na rozmowe zostalo dostarczone jakies 3 tygodnie pozniej. Cala sprawa zakonczyla sie powodzeniem. Podobna sytuacja spotkala naszych znajomych. NIN to podstawa.

Daria
362
Daria 362
#617.02.2006, 22:21

Dla wszystkich zainteresowanych wklejam link do kalkulatora, za pomoca którego mozna bardzo latwo sprawdzic w jakiej wysokosci bedzie przyslugiwal child tax credit lub working tax credit: http://www.entitledto.co.uk/under60.asp

paolo
17
paolo 17
#720.02.2006, 12:27

mam pytanie,byc moze Darianna moglaby mi odpowiedziec.Dotychczas pracowalem 40h a moja zona 20h i pobierala tax credit.W chwili obecnej ja tez pracuje 20h tyg.Czy wystarczy zadzwonic do IR i podac zmiany,czy powinienem aplikowac oddzielnie o tax credit?dziekuje za ewentualne odpowiedzi.

T.F.
585
T.F. 585
#820.02.2006, 19:05

poli: nie czytasz uwaznie :-)) niestety, (jeszcze) NIE pracuje w IT.
hazel & Darianna: tak, wlasnie dzisiaj dostala wezwanie/zaproszenie w celu wyrobienia sobie NINu.

Daria
362
Daria 362
#920.02.2006, 19:35

paolo nie piszesz czy masz dzieci. Zakladam ze nie masz, wiec biore pod uwage tylko working tax credit. Nie wiem w jaki sposób aplikowaliscie o taxy. Jezeli jestescie malzenstwem to wasze dane powinny byc w jednym wniosku, gdyz tam obok aplikujacego jest równiez miejsce na dane partnera.
 Jezeli w waszym przypadku okolicznosci ulegly zmianie ( pracujesz 20godzin tygodniowo a wczesniej pracowales 40) to powinienes zadzwonic do inland revenue pod podana infolinie i poinformowac ich o tym. Oni zdecyduja czy bedzie potrzeba wypelniac jakies dodatkowe formularze czy tez nie bedzie to konieczne. Jezeli z ograniczeniem liczby godzin pracy wiaze sie równiez ograniczenie twoich dochodów mozesz spodzewac sie podwyzszenia working tax credit.   

paolo
17
paolo 17
#1020.02.2006, 21:35

Darianno,dziekuję za odpowiedz.

narkoradko
1 950
narkoradko 1 950
#1120.02.2006, 22:55

TU jest wszystko pieknie wytlumaczone.

m
53
m 53
#1222.02.2006, 23:20

czy majac 2 dzieci,zona pracuje od listopada,ja ponad rok pracuje,dzieci ucza sie w szkole,mam NIN staly,zona ma tymczasowy (bez liter na poczatku numeru) i nasze zarobki przekraczaja 15 000,moge zlozyc o CHILD TAX CREDIT czy o TAX CREDIT,i skad wziac te formularze?

narkoradko
1 950
narkoradko 1 950
#1322.02.2006, 23:22

teraz to mi rece opadly

Elmicho
186
Elmicho 186
#1422.02.2006, 23:32

Co ciekawe ja dostalem ten zasilek mimo iz zona nie miala jeszcze NINu i nie dostala zadnego skierowania na wizyte po numer. Teraz pracujemy oboje i zadzwonilem o przekalkulowanie tego zasilku i ewentualnie zeby zostal wstrzymany.

T.F.
585
T.F. 585
#1525.02.2006, 20:39

maq21: czlowieku !!! jestes tu od roku i TAKIE pytania zadajesz ??? Moze lepiej abys nie poznal odpowiedzi, bo bedziesz sobie LEKKO w brode plul.PS: do JC+ marsz.

Profil nieaktywny
F1lmowiec
#1626.02.2006, 01:36

A ze tak spytam, a co sie dzieje jak sie rzuci prace moze ktos wie....? zona dostala urlop, ja nie  a ze o moim urlopie pracodawca wiedzial od kilku miesiecy i jak doszlo do urlopu nie dal mi go, to sie wkurwilem i sie zwolnilem i  od 2 tygodni nie pracuje. Jedyne co wiem napewno to strace working tax credit,  zona pracuje part-time.

kasiaaaa
759
kasiaaaa 759
#1726.02.2006, 01:48

Nic nie wiem na powyzszy temat, ale podoba mi sie postawa Bischoopa :)

poli
3 676
poli 3 676
#1826.02.2006, 01:55

Bischoop - w normalnej sytuacji rejstrujesz sie w JobCentre+ i dostajesz zasilek dla bezrobotnuch - tzw. jobseeker allowance. Jednak w przypadku Polakow - zeby miec do niego prawo trzeba najpierw przejsc 12 miesiecy rejstracji WRS.

Profil nieaktywny
F1lmowiec
#1926.02.2006, 10:24

Tak, o tym Jobseeker wiem, jestem w stanie zalatwiania, a rezydenta
dostalem w Styczniu. CHodzi mi o to czy ten Child T Credit  i tak
T C moze byc wiekszy wtedy czy nie,

poli
3 676
poli 3 676
#2026.02.2006, 12:42

wlasnie moze byc ze wogule go ci zabiora - bo jednym z waronkow otrzymywania Tax Credit jest posiadanie stalej pracy w wyniarze min. 30h na tydzien. Co do szczegolow - niestey nie mam pojecia - najlepiej zadzwon anonimowo do IR (teraz juz HM Revenue and Customs) i spytaj sie jak to jest.

Profil nieaktywny
F1lmowiec
#2126.02.2006, 20:53

Narazie nawet bez ich informowania zabrali mi working tax credit, no sama nazwa wskazuje na to ze musze pracowac.

multigad
1 275
multigad 1 275
#2201.03.2006, 08:33

Mam pytanie;
Jeśli żona z dziećmi przebywa jeszcze w polscse, (przeprowadza się w lipcu) to czy przysługuje child tax credit, bo oczywiście nie ma NIN-u

Daria
362
Daria 362
#2301.03.2006, 13:04

multigad nie przysluguje. Mozesz zaczac ubiegac sie o child tax credit dopiero gdy dzieci z zona dojada do ciebie. Jezeli zona nie bedzie miala NIN w chwili skladania przez was wniosku to Inland Revenue umówi ja na rozmowe w sprawie NIN. Jednak osobiscie radze by zona jezeli pójdzie do pracy wyrobila sobie NIN sama. Teraz mozesz zaczac ubiegac sie o child benefit na dzieci. By go otrzymac nie jest konieczne by dzieci byly w Wielkiej Brtytanii.

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis