Do góry

Boze Narodzenie - spowiedz, pasterka, msze sw.

Temat zamknięty
Dolys
9 478
Dolys 9 478
23.12.2013, 15:42

Drodzy emitowcy!

Podaje wazne informacje dla tych, którzy chca przezyc te swieta z Bogiem, dla tych, którzy nie wiedza, gdzi znalezc takie informacje.

Jeszcze dzis do godz.20:00 w katedrze (St Mary'sCathedral, 20 Huntly Street) jest mozliwosc spowiedzi.

Jutrzejsza Pasterka w j. Polskim odbedzie sie o godz. 21.00.

Msze sw. w j.polskim w kolejne dni:
25.12 – 8:00 – msza sw w j.ang. - katedra
9:30 – msza sw w j.pol. - katedra
11:15 – msza sw w j.ang. – katedra
11:30 – msza sw w j.ang –kosciol na Woodside
15:00 – msza sw w j.pol. – katedra
19:30 – msza sw w j.pol. – kosciol na Woodside

26.12 – 9.30 – msza sw w j.pol. – katedra
9:30 – msza sw w j.ang – kosciól na Woodside
11:15 – msza sw w j.pol. - katedra

Wesolych Swiat!

yac.
3 302
yac. 3 302
#3123.12.2013, 19:08

Uwazajcie gdzie kupujecie alkohol.
Są bowiem miejsca, gdzie czai się diabeł :)

http://www.dailymail.co.uk/news/art...

yac.
3 302
yac. 3 302
#3223.12.2013, 19:10

poza tym, czy tradycyjnie pasterka nie powinna być o gdz 24.00 a nie o 21.00?
tak mi się coś kojarzy.

Dolys
9 478
Dolys 9 478
#3323.12.2013, 19:15

yac.
#26

'nie' zakradlo sie przypadkiem, bo pisalam w przerwie pomiedzy zajeciami ;). Polska Pasterka jest o 21:00, poniewaz tu w parafii jestesmy tylko goscmi i nie ma czegos takiego jak pl parafia, jest polska spolecznosc katolicka. Pasterke o pólnocy maja Szkoci. Jak ktos woli, moze sie wybrac o 24:00 ;).

Pozdrawiam

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#3423.12.2013, 19:17

Piotrusiu - z takimi supporterami jak ty, Kk nie potrzebuje juz takich wrogow jak ja :)
i nie pij juz, swieta ida

btw - pytanie do katolikow - czy stawiacie alkohol na stole wigilijnym?

Dolys
9 478
Dolys 9 478
#3523.12.2013, 19:20

#34

Nie. Nie pije od urodzenia.Wszystkie 18 moich znajomych, urodziny, wesela tak przezylam i zyje :). Nigdy nie zaczelam i nie zaczne - za tych, którzy pija, a jest ich sporo.

I ciebie pozdrawiam.

Profil nieaktywny
srup
#3623.12.2013, 19:23

ja tez nigdy

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#3723.12.2013, 19:29

ciekawe jak Piotruś

byłem na pasterce 3x w życiu, jeszcze jako dzieciak, na zawsze zapamiętam tłum narąbanej, śmierdzącej i bujającej się tłuszczy w kościele. wciąż to tak wygląda?

Profil nieaktywny
srup
#3823.12.2013, 19:40

he,nie masz pojecia

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#3923.12.2013, 19:55

Tej narąbanej, śmierdzącej chmary już nikt/nic nie goni na Pasterkę, na szczęście.

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#4023.12.2013, 19:59

więc teraz wszyscy są trzeźwi, eleganccy i pachnący, sama kultura i uśmiechnięte dzieci? :D
cud!
prawie mnie korci by to sprawdzić :D

Dolys
9 478
Dolys 9 478
#4123.12.2013, 20:02

#37

Przykre masz wspomnienia. Mysle, ze tak bywa w dzielnicach robotniczych, gdzie ludzie zapijaja smutki, zapominajac o tym, co powinno byc w ich sercach tego wieczoru.

Przychodzi mi jeszcze na mysl, by nawiazac do twojego tonu. Znam w Aberdeen sporo ludzi z róznych srodowisk, w wielu tym ateistów. Od paru lat ta grupa sie zmniejsza i coraz wiecej tych ludzi widuje w kosciele. Jeszcze do niedawna nie tylko narzucali mi swoje poglady, ale i nasmiewali sie ze mnie. Slyszalam rózne epitety pod swoim adresem i czesto nie bylo to proste do przyjecia. Teraz czesto ci ludzie siadaja ze mna w jednej lawce, ale ja nie pytam, co tam robia, bo rozumiem ich sytuacje. Sa to ludzie po rozwodach, albo tacy, których zostawily kochanki, albo i tacy, którzy stracili wszystko, nie tylko majatki, ale rodzine. Nie mi ich oceniac. W zyciu bywa róznie i nic nie jest na zawsze, a w kosciele tez nikt nikogo nie trzyma. Chodze, bo chce. W mojej wolnosci.

Tyle w temacie, bo czas ucieka ;)
Pozdrawiam wszystkich ;).
Pa.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#4223.12.2013, 20:10

Dolys
#41 | Dziś - 20:02

#37

Przykre masz wspomnienia. Mysle, ze tak bywa w dzielnicach robotniczych, gdzie ludzie zapijaja smutki, zapominajac o tym, co powinno byc w ich sercach tego wieczoru
____________________________________________________

niestety, nie moge sie z tym zgodzic, wstrzemiezliwosc i szczescie nie sa odgornie przypisane intelektualistom :)

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#4323.12.2013, 20:16

Dolys
#33 | Dziś - 19:15
yac.
#26

'nie' zakradlo sie przypadkiem, bo pisalam w przerwie pomiedzy zajeciami ;)
___________________________________

Dolys:
i w sumie tylko za to "nie" dałem Ci "nielajka" - prosiłaś, żeby "nie uszanować", więc nie uszanowałem. ;)

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#4423.12.2013, 20:54

@41
fajna historyjka, szkoda ze malo wiarygodna
ludzie ktorzy odlozyli wiare w aniolki, dobrego boga i inne takie naprawde rzadko wracaja do kosciola
zupelnie jak dzieci ktore przestaly wierzyc w Mikolaja, nie zaczynaja znow w niego wierzyc

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#4523.12.2013, 21:03

nie klocta sie
swieta ida :)
fajny to czas bo mozna sie i bezkarnie wodeczki napic, i pomodlic
co kto tam lubi

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#4623.12.2013, 21:06

#45
polej, Pulkowniku :)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#4723.12.2013, 21:07

przypomnialo mi sie- kiedy bylam 'malym chlopcem', proboszcz w parafii sie Polej nazywal :D

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#4823.12.2013, 21:09

a jedna z nauczycielek w podstawowce - Wypij :D
ze tez mi nie bylo dane widziec, jak sie sobie przedstawiaja...

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#4923.12.2013, 21:12

uo matko bosko emitosko
juz zaczynamy?
nie za wczesnie?

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#5023.12.2013, 21:18

Ja nie zaczynam jeszcze pić, bo się potem bede bujała na pasterce ;)

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#5123.12.2013, 21:19

asbo to przez ciebie!
marsz mi tu do spowiedzi!

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#5223.12.2013, 21:21

Amitorybka1987
#50 | Dziś - 21:18
Ja nie zaczynam jeszcze pić, bo się potem bede bujała na pasterce ;)
___________________________________________________________

Uśniesz i zaliczysz od razu dwie imprezy świąteczne oraz nabożeństwo noworoczne. Po cholerę łazić tyle razy? :P

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#5323.12.2013, 21:21

...w sumie mogłabyś zostać do wielkanocy...

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#5423.12.2013, 21:23

#50
bylebys do zlobka nie wpadla i dzieciatku nie chuchnela, bo jeszcze gadac zacznie ;)

#51
tu? tam? ja sie pytam, gdzie 'tu', Pulkowniku i polece :) tu tez polewaja? to polece z flakonem

Amitorybka
11 815 57
Amitorybka 11 815 57
#5523.12.2013, 21:25

Te, zakonnicy ze mnie nie zrobicie ;P

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#5623.12.2013, 21:26

#54
normalnie, prawdziwy polak-katolik-alkoholik

dolys, sory za spomowanie twojego tematu, ale jak sie jest trolem, ma sie pewne obowiazki...
taf...

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#5723.12.2013, 21:28

#56: melduję się na rozkaz.

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#5823.12.2013, 21:30

pewien pijaczek spotkal ksiedza
-moj synu, widzez poprawe u ciebie, wczoraj nawet byles w kosciele...
-o kur...., to tam tez bylem?!

Profil nieaktywny
srup
#5923.12.2013, 22:39

qrwa, zajebie, jest jakis

zuzula25
44
#6024.12.2013, 15:19

A ja sie ciesze,ze Dolys napisala szczegolowo,przynajmniej nie musze sie dopytywac.
Dzieki Dolys Wesolych Swiat.
Wam ateisci tez,jedno mnie dziwi dlaczego nie potraficie uszanowac czyjegos wyznania,Was nikt za to nie potepia.
Jestescie z wyboru,my katolicy tez.Pozdrawiam.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis