Do góry

Co robicie dzis na obiad?

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Użytkownik
27.07.2009, 11:07

Ja 'fish and chips' w wersji spolszczonej - ziemniaki zamiast 'chips' i ogorki kiszone zamiast zielonego groszku.

aaarszenik
London
12 706
#129121.12.2009, 18:52

wje wjura jak juz tu jestes to moze masz jakis sprawdzony przepis na makowiec ( drozdzowy, zawijany) ?

aaarszenik
London
12 706
#129221.12.2009, 18:53

dodam ze ppotrzeb tego dla 12 osob, a i dobrze jakby zostalo:)

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#129321.12.2009, 23:43

sorry arszenik, ale ciasta nie sa mja mocna strona.

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#129422.12.2009, 00:15

*moja

FacePlant
16 223
FacePlant 16 223
#129522.12.2009, 14:51

wje wjura
#1289 | Wczoraj - 18:23

gotuje wywar z warzyw: seler, pietruszka (zamiast pietruszki wrzucam parsnipa i peczek natki pietruszkowej), marchew, por i cebula, 4 buraki pokrojone w plasterki. dodaje jeszcze kilka ziarenek pieprzu czarnego, 2 ziarnka ziela angielskiego i liść laurowy i kilka suszonych prawdziwkow. powinien sie gotowac (pyrkac wlasciwie) ze dwie godziny. potem trzeba go przecedzic. ja zazwyczaj dodaje jeszcze troche koncentratu barszczowego albo barszczyk z pudelka, potem dodaje rozgnieciony czosnek, lyzeczke przecieru pomodorowego, sol, pieprz, ocet winny, cukier, roztarty w dloniach majeranek (ok. dwoch lyzeczek). na koniec trzeba go doprowadzic do wrzenia, ale nie zagotowac. przecedzic i podawac. smacznego, alleluja!
Zgłoś do moderacji
wje wjura
Wpisów: 5382
wje wjura
#1290 | Wczoraj - 18:24

he he, czyzbys i Ty miala wyladowac w kuchni? :D

tak, bede w kuchni , jutro......nie pytaj o szczegoly, bo staram sie o tym jeszcze dzis nie myslec ....;)

wjewjura dzieki, powiedz mi tylko jeszcze, czy koncentrat barszczu to to samo co kwas z burakow? bo mi o taki kwasny barszczyk chodzi ...

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#129622.12.2009, 17:58

koncentrat baraszczu to nie to samo co kwas. ja nigdy sama burakow nie kisilam i w sklepach chyba sie gotowego kwasu nie dostanie. ja zawsze doprawiam octem, zeby byl kwaskowy. przepisow na taki kwas pelno w necie, tylko to chyba juz troche za pozno na kiszenie, bo to trwa pare dni co najmniej.

Lakoma
2 359
Lakoma 2 359
#129722.12.2009, 22:36

Ja sie zagapilam z kiszeniem, bo tez nie kisilam, ale moja siostra kisi zawsze na Wigilie i mialam wziac od niej przepis. Ja dodaje soku z cytryny i tez wychodzi w sam raz. Z koncentratu zdarza mi sie na codzien, ale nie na Wigilie :)

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#129822.12.2009, 23:14

zara, chwila, zeby nie bylo, ze ja wylacznie z koncentratu. ja zawsze buraki gotuje, a potem koncentratem troche podrasowuje. :D

FacePlant
16 223
FacePlant 16 223
#129923.12.2009, 13:46

wjewiura zabieram sie do barszczu, dzieki
pamietaj, ze na Ciebie, tym samym, splywa cala odpowiedzialnosc, za to co ugotuje:)

ok idę do kuchni, jak nie zamelduje sie tu za rowna godzine, znaczy sie nie zyje albo jeszcze gorzej
karetke na west end wezwac!

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#130023.12.2009, 23:01

to co z ta karetka??? wzywac???!!!

ps. przygniotlas mnie. ciezarem odpowiedzialnosci. :D

siatafakap
552
#130123.12.2009, 23:51

Ja w tym roku mam z glowy gotowanie, jeno wlasnie sobie prawdziwki mokna w garze na pierogi. No i oczywiscie zupa grzybowa bedzie. Reszte pozostawiam Szkotom. Mam nadzieje, ze nie podadza chip rolla i black puddingu ;f

siatafakap
552
#130223.12.2009, 23:53

Ale zem napisal ;f wprowadzcie tu edit w koncu ;d

Jovi
805
Jovi 805
#130330.12.2009, 13:45

Zupa-krem z marchewki i pora a na drugie zapiekanka z ziemniaków.

Dorcia.
1 006
Dorcia. 1 006
#130418.01.2010, 12:27

W poprzednim tygodniu tłukłam drugie dania.
Dzisiaj strajk - zupa:) A dokładniej barszcz czerwony :)

LittleMissMagic
203
#130518.01.2010, 12:56

zapiekanka z kurczaka piers kroimy w kostke, posypujemy curry i przyprawa gyros,smazymy na oleju
jogurt naturalny 150ml mieszamy z majonezem (3lyzki) ketchupe, (1lyzka) musztarda (1lyzka) i roztartym zabkiem czosnku
brokula dzielimy na rozyczki i gotujemy ok 5min
mieso i brokula wkladamy do naczynia zaroodpornego zalewamy sosem dodajemy pokrojone pomidory posypujemy serem startym i szczypiorkiem zapiekamy 15min w 180stopniach
do tego zmieniaki gotowane i gniecione z dodatkiem czarnych oliwek
SMACZNEGO

Profil nieaktywny
MacDa
#130618.01.2010, 12:59

Mala Mi, brzmi wystrzalowo!

Profil nieaktywny
MacDa
#130718.01.2010, 13:00

Ja mam dzis bialy barszcz z grzybkami i kielbaska :)

Dorcia.
1 006
Dorcia. 1 006
#130818.01.2010, 13:06

Czyli też zupka:D
Strajk czy chęć? :)

JOanna_K
4 280
JOanna_K 4 280
#130918.01.2010, 13:08

u mnie pomidorowa , z dużą iloscia włoszczyzny i śmietany. Na drugie naleśniki.

Profil nieaktywny
MacDa
#131018.01.2010, 13:09

@1308 - STRAJK!

TomaszW
743
TomaszW 743
#131118.01.2010, 13:11

rosolek z niedzieli:)

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#131218.01.2010, 13:13

poszalalam w sobte. byl pieczony bazant z farszem watrobkowym, buraczki zasmazane i ziemniaki.
a dzis, jeszcze kombinuje. :)

alluvial
3 104
alluvial 3 104
#131318.01.2010, 13:14

wje wjura - zeby cale?;)

Dorcia.
1 006
Dorcia. 1 006
#131418.01.2010, 13:28

@wje wiura Ty jakąś knajpę prowadzisz czy jest to Twoim marzeniem? :)

LittleMissMagic
203
#131518.01.2010, 14:31

Mc Dalena jest naprawde smaczne, a nie zajmuje wiele czasu przygotownaie
staram sie jakos urozmaicac jadlospis
wczoraj mialam miesko zapiekane w ziemniakach
mieso mielone przygotowac ja na kotlety mielone
ziemniaki obrac przekroic na pol i ugotowac na malym ogniu
po ostudzeniu wydrazyc lyzeczka i w dolek wlozyc miesko mielone
ulozyc na blaszcze wysmarowanej oliwa lub wylozonej foila spozywcza
zapiekac 40min w piekarniku
podawac z salata
smacznego

Liryczna
Aberdoom
6 776
#131618.01.2010, 14:42

Czy Wje Wjura będzie miała restaurację czy nie, ja i tak wpadnę kiedyś na żarełko.

No chyba, że mnie nie wpuści ;]

o.k.
1 678
o.k. 1 678
#131718.01.2010, 15:21

tosty z masłem plus fasolka w sosie pomidorowym obiad mistrzów

Maggie
6
Maggie 6
#131818.01.2010, 15:40

fajitasss :)

Maggie
6
Maggie 6
#131918.01.2010, 15:40

fajitasss :)

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#132018.01.2010, 15:50

alluvial - cale. srutu nie bylo, bazant nabyty w waitrose. :)
Dorcia - marzenie. oby sie kiedys ziscilo.
Joanna - wpusci, wpusci, tylko stresa bedzie miec, czy smakuje. :D

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis