Do góry

Co robicie dzis na obiad?

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Użytkownik
27.07.2009, 11:07

Ja 'fish and chips' w wersji spolszczonej - ziemniaki zamiast 'chips' i ogorki kiszone zamiast zielonego groszku.

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#132118.01.2010, 15:58

i wymyslila obiad na dzis. :D
pomidorowa z lanymi kluseczkami, musaka (pisownia spolszczona), salata zielona. :)

Profil nieaktywny
umbrella
#132218.01.2010, 20:07

grochowka...wojskowa,ale wiem czym sie rozni od niewojskowej...
darowanemu koniowi nie zagladamy w zabki :-) :-) :-)

michal
392
michal 392
#132318.01.2010, 21:28

ja dzis zrobilem ziemniaczki koperek suszony,sos schabowe,kalafior w bulce tartej i do tego soczek wisniowy,,,,,mniam pychota:)

Mirel
2 664
Mirel 2 664
#132418.01.2010, 21:49

wje wjura
jak juz bedziesz wpuszczac, to nie zapomnij o mnie ;)

Liryczna
Aberdoom
6 776
#132518.01.2010, 22:35

Wje Wjura, co nie zapodasz, zeżrEM :>

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#132619.01.2010, 01:01

topsz (odnosnie obu powyzej). :D

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#132720.01.2010, 21:08

zupa krem z kalafiora z grzankami, ale na tutejsza modle - ze stiltonem. skrzydelka kurzece, ugotowane w wywarze, obsmazone delikatnie na masle z czosnkiem i koperkiem + ciabatta + salata.

Profil nieaktywny
umbrella
#132820.01.2010, 21:21

wje wjura
do tych skrzydel obsmazonych na masle dodaj duzo marchewki pokrojonej w talarki i dus pod przykryciem-marchewka - zawalista...
jutro na obiadek-kasza gryczana z gulaszem+ogoras kiszony....

Mala_Mi.
1 863
Mala_Mi. 1 863
#132920.01.2010, 21:23

a u mnie wczoraj byl fish bez chips'a :)

Profil nieaktywny
umbrella
#133020.01.2010, 21:28

Mala Mi jutro zrob na odwrot ;-)

Mala_Mi.
1 863
Mala_Mi. 1 863
#133120.01.2010, 21:30

jutro to chyba tylko sucha bulka bedzie...:(

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#133220.01.2010, 21:31

umbrella, sorry, wole wersje wspomniana wyzej. to nie ma byc kurczak z marchewka.

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#133320.01.2010, 21:32

czesc Mala!
sucha bulka, bo czwartek?

michal
392
michal 392
#133420.01.2010, 21:48

bulka z bananem:)

michal
392
michal 392
#133520.01.2010, 22:06

ja dzis mialem kartofle z ziemniakami i kompot ze sledzi do tego:):):)hehe

Mala_Mi.
1 863
Mala_Mi. 1 863
#133620.01.2010, 22:51

tak wje wjura... dluuugi czwartek i dlatego bulka ;))

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#133720.01.2010, 23:42

przegwizdane.

o.k.
1 678
o.k. 1 678
#133821.01.2010, 13:40

płatki z mlekiem

alluvial
3 104
alluvial 3 104
#133921.01.2010, 13:47

Zupa z pomidorow i chilli z nutka zoltego sera - wczorajsza;)

BLUE16
171
BLUE16 171
#134021.01.2010, 13:55

Sledz z dzemem i krakersy-pychota!!!

o.k.
1 678
o.k. 1 678
#134121.01.2010, 13:59

jak już dżem to tylko z musztardą

BLUE16
171
BLUE16 171
#134221.01.2010, 14:01

moze tez byc ketchup ale tylko z kotlina

JOanna_K
4 280
JOanna_K 4 280
#134321.01.2010, 14:04

najprostsze danie jakie może byc......krokiety z pieczarkami...
pieczarki tre na tarce z duzymi oczkami,
wrzucam je na patelnie, na ktorej zeszkliłam uprzednio cebule
sole , pieprze
po szybkim usmazeniu-uduszeniu nakładam na wczesniej usmazome nalesniki
zwijam dowolnie/kopertka, rulonik ..../
leciutkopodgrzewam całość
podaje , najlepiej z czerwonym cienkim barszczem

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#134421.01.2010, 21:00

zupa z wczoraj (kalafiorowa ze stiltonem + grzanki), komplet zmielony (wyjety z zamrazarki), ziemniaki odsmazone na masle, buraczki zasmazane.

michal
392
michal 392
#134521.01.2010, 21:03

dzis mialem kanapki a chlebem:_)

dysmonn
14 659 2
dysmonn 14 659 2
#134621.01.2010, 21:07

JOanna K, do tych pieczarek dodaj sera zoltego (tez startego) mniami. Ja to bym wszystko jeszcze magi kropila, uzaleznilam sie.

Mala_Mi.
1 863
Mala_Mi. 1 863
#134721.01.2010, 21:31

dzis zamiast bulki byly kanapki :) (kolezanka poratowala) ;)

michal
392
michal 392
#134821.01.2010, 21:32
LittleMissMagic
203
#134922.01.2010, 15:54

zapiekanka wiejska

mieso mielone, cebulka drobno pokrojona, czosnek (2zabki) smazyc na tluszczu, jak mieso zbrazowieje podlac woda (lub jak ktos ma mozna bulionem) i dusic okolo 10-15minut, natepnie zagescic (ja uzywam maki rozmaconej z woda) ma byc bardzo geste (doprawic do smaku) mozna dodac do tego pieczarki, grzyby czy np marchewke, ale w orginale jest tylko miesko) Tak przygotowany sos przelac do naczynia zaroodpornego
ziemniaki obrac, ugotowac i ugniesc z odrobina masla, smietany na gladka mase wylozyc na sos (mozna uzyc rekawa cukeirniczego ja radze sobie lyzka)
wlozyc do piekarnika i zapiekac az ziemniaki sie zezloca
podawac z ogorkiem kiszonym, mizeria, salata ze smitana, surowka z kiszonej kapusty lub inna dowolna
smacznego

wje_wjura_kociu
28 669 17
wje_wjura_kociu 28 669 17
#135024.01.2010, 21:11

malze w sosie z wina i smietany z porem i pancetta

na oliwie z maslem zeszklic drobno pokrojony por i czosnek, dodac pancette (najlepiej kupic w plastrach i pokroic w drobne paseczki, nie przesadzic z iloscia, bo slona), chwile smazyc, dodac malze (najlepsze swieze w skorupach, ale z golych, mrozonych tez niezle), podlac bialym wytrawnym winem, zredukowac, podlac kilkoma lyzkami double cream, doprawic bialym pieprzem i nacia pietruszkowa. podawac z ulubionym pieczywem.

ps. pychota. :)

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis