Do góry

Butelka szkockiej whisky sprzedana za 2,1 miliona funtów

Butelka szkockiej whisky The Macallan 1926 (single malt) została sprzedana na aukcji w Sotheby’s za rekordową sumę 2,1 miliona funtów. Zapłacona kwota znacznie przewyższyła wstępne szacunki, które wynosiły od 750 tys. do 1,2 miliona funtów.

Single malt Macallan 1926 to jedna z najbardziej poszukiwanych butelek szkockiej whisky na świecie.

Jonny Fowle, szef działu whisky w domu aukcyjnym w Sotheby’s powiedział, że przed aukcją pozwolono mu skosztować „maleńką kroplę”. – Ma bardzo bogaty smak, wyczuwało się sporo suszonych owoców, czego można się było spodziewać, ale też dużo przypraw i drewna z beczki – relacjonował po aukcji. Dodał także, że The Macallan 1926 „to jedyna whisky, którą każdy kolekcjoner chce posiadać w kolekcji”.

Ujawniono też, że sprzedana w sobotę whisky spędziła wcześniej 60 lat (co stanowi najstarszy rocznik Macallana), dojrzewając w beczkach po sherry z ciemnego dębu, zanim stała się jedną z zaledwie 40 zabutelkowanych w 1986 roku.

Pozostałe 39 butelek nie będzie wystawionych na aukcji. Niektóre z nich zostaną sprzedane stałym klientom firmy The Macallan.

Kiedykolwiek trunki The Macallan są wystawiane na aukcji, zawsze osiągają rekorodwe wyniki sprzedaży. W 2019 r. butelka whisky Fine & Rare sprzedana została za 1,5 miliona funtów.

Komentarze