– Wartością Wielkiej Brytanii dla Stanów Zjednoczonych jest również jej pozycja w Unii Europejskiej - powiedział Nick Clegg w wywiadzie radiowym udzielonym londyńskiej stacji LBC. “Jeśli chcesz przewodzić w we współczesnym świecie - zglobalizowanym środowisku, w którym działamy - musisz być silny w swoim regionie” – argumentował wicepremier.

Clegg zaznaczył również, jak ważny dla Wielkiej Brytanii jest potężny rynek UE oraz wspólna walka z przestępczością.
Wypowiedź wicepremiera był komentarzem do wypowiedzi Philipa Gordona, Amerykańskiego Sekretarza ds. Europy i Eurazji, który w środę powiedział dziennikarzom, że oczywiście Wielka Brytania pozostaje najważniejszym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych na kontynencie, oraz że sama powinna definiować swoje interesy, ale:
– (Jako USA) Mamy coraz ściślejsze związki z Unią Europejską, która ma coraz silniejszą pozycję w świecie. Chcielibyśmy słyszeć coraz mocniejszy brytyjski głos w takiej Unii. To leży w interesie Ameryki. Chcielibyśmy otwartej na świat Unii Europejskiej z Wielką Brytanią wewnątrz struktur UE - oznajmił Gordon.



Komentarze 2
" Chcielibyśmy otwartej na świat Unii Europejskiej z Wielką Brytanią wewnątrz struktur UE - oznajmił Gordon."
Ja bym chcial takiej UE:
Dzisiaj wszystkie te struktury są już na tyle ze sobą powiązane, że w efekcie wątpię, żeby ktoś i z zewnątrz i z wewnątrz pozwolił UK na wystąpienie z UE.
Zgłoś do moderacji