Polish After School Clubs mają na celu kształtowanie dobrych relacji polsko-brytyjskich wśród młodego pokolenia. Celem projektu jest promowanie wśród zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie młodych Polaków wartości płynących z odkrywania piękna języka ojczystego, własnej kultury i historii. Dla młodych Brytyjczyków Polish After School Clubs będą szansą na bliższe poznanie kultury i tradycji ich polskich przyjaciół. Przedsięwzięcie stanowić będzie również doskonałą promocję korzyści płynących z dwujęzyczności wśród dzieci i młodzieży – czytamy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Bogactwo polskiej kultury i tolerancji
Polskie władze chciałyby, aby zajęcia w ramach projektu Polish After School Clubs rozpoczęły się we wrześniu i prowadzone były nie dłużej niż do końca listopada tego roku. Ich zwieńczeniem miałby być „Dzień Polski – Polish Festival”, organizowany w każdej z zaangażowanych brytyjskich szkół przez uczniów uczestniczących w Polish After School Clubs. Miałoby się to odbywać we współpracy z nauczycielami i rodzicami.
„Wydarzenie to może być okazją do dzielenia się bogactwem polskiej kultury z lokalną społecznością szkolną, a także do przedstawienia tradycyjnej polskiej otwartości i tolerancji oraz cechującej Polaków przyjacielskiej postawy” – wyraża nadzieję polski MSZ.
Wnioski o dofinansowanie do 30 czerwca
Organizatorzy Polish After School Clubs mogą liczyć na dofinansowanie zajęć do maksymalnej kwoty 500 funtów brutto płatnej już po realizacji projektu.
W tegorocznej edycji Polish After School Clubs dofinansowanie zostanie przekazane instytucjom (szkołom/organizacjom) wyłonionym w procedurze konkursowej na podstawie zgłoszeń przekazanych na adres email: londyn.polacyzagranica@msz.gov.pl do 30 czerwca 2022 roku, zatytułowanej: „Polish After Scholl Clubs 2022 w … (np. Edynburgu, Peterborough, Londynie-Ealing, itp.)
Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Wyniki konkursu będą przekazane za pośrednictwem poczty elektronicznej do 8 lipca 2022 roku.
Komentarze 7
"Mają one propagować piękno języka polskiego oraz polską kulturę, historię, geografię i tolerancję."
Nie wierze, co ja pacze? :D
A ta historia i tolerancja, to zgodnie z podstawą programową, po linii partyjnej, znaczy państwowo-kościelnej, ministra Czarnka, czy jaka? :D
"HiT! Ruszyło pierwsze natarcie na uczniowskie mózgi"
Feminizm, socjalizm, nazizm...
Drugi tom, poświęcony historii ostatnich 35 lat, jest już „w drodze”. Autorem jest znany i uznany profesor historii Wojciech Roszkowski. Jako że wydawca (katolicka oficyna Biały Kruk) upublicznił już fragmenty tego dzieła, Onet poprosił historyków o ich zrecenzowanie i otrzymał trzy opinie – od prof. Karola Sanojcy, prof. Jacka Chrobaczyńskiego oraz nauczyciela Jacka Malinowskiego. Wynik jest jednoznacznie negatywny, choć niezaskakujący.
Wszyscy stwierdzili, że zasłużony profesor nie napisał podręcznika, lecz osobistą gawędę przepojoną antyunijną i antyniemiecką retoryką, straszącą „ideologią gender” i powielającą mity o niepokalanym, zawsze niewinnym i wiecznie pokrzywdzonym polskim narodzie. Jacek Malinowski napisał, że autor „wymienia feminizm, liberalizm i socjalizm jednym tchem z nazizmem, opatrując je wszystkie opinią o ich utopijności”. Ba! Jak zauważa Malinowski, prof. Roszkowski w swojej książce krytykuje nawet rozdział Kościoła od państwa. Po głębszym zastanowieniu jakoś się temu nie dziwimy, prawda? Wszystko wszak jest zgodne z gruntownie oprotestowywaną podstawą programową tego bezwstydnie propagandowego, nacjonalistyczno-klerykalnego przedmiotu."*
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2168855,1,hit-rus...
Źle "skursywowałem", praszam. :)
Nie przejmuj się, i tak nikt nie czyta bo za długie.
I nie o wojnie oraz ruskich onucach fruwających czołgami do pracy na ukraińskich plantacjach truskawek.
hihihi-hahaha.