Swoje pierwsze kroki w zawodzie modystki Monika Ciesiełkiewicz stawiała w swoim rodzinnym, najstarszym w Polsce mieście, Kaliszu. Po jakimś czasie przeprowadziła się do Krakowa, gdzie pracowała dwa lata i rozkręcała swoją pracownię modniarską. Do Londynu trafiła za sprawą swojego ówczesnego partnera. Okazało się, że stolica Wielkiej Brytanii jest rajem kapeluszy i choć związek uczuciowy nie przetrwał, ona postanowiła zostać w Londynie.
Jak pracować, to z najlepszymi
Wkrótce dostała się do pracy u najbardziej znanego kapelusznika na świecie – Philipa Treacy’ego. Po przepracowaniu okresu próbnego została przyjęta do firmy na stałe i szybko okazało się, że tworzone przez nią nakrycia głowy znajdują uznanie wśród gwiazd muzyki, filmu, modelek, a także członków rodziny królewskiej. Stała się osobą odpowiedzialną za kapelusze dla Camilli Parker-Bowles, czyli aktualnej królowej-małżonki.
Po jakimś czasie Monika Ciesiełkiewicz dojrzała do decyzji, aby rozstać się z pracownią Philipa Treacy’ego i rozpocząć promowanie własnej marki. Obecnie tworzy kapelusze pod swoim nazwiskiem. Polka współpracuje też z Jane Taylor, która projektuje nakrycia głowy dla royalsów oraz innych ważnych głów światowej polityki.
Kapelusze na pogrzeb królowej
To właśnie w pracowni Jane Taylor przygotowane zostały przez Polkę nakrycia głowy dla członków rodziny królewskiej i głów państw na pogrzeb królowej Elżbiety II. Mógł je obejrzeć cały świat podczas uroczystości pogrzebowych. W kreacjach wykonanych przez Polkę wystąpiły m.in. księżna Kate, księżniczka Charlotte, Sophia Wessex.
Przygotowania na ceremonię pogrzebową zaczęły się już po pierwszych niepokojących doniesieniach dotyczących pogarszającego się stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Wymóg projektów przygotowywanych na pogrzeb królowej dotyczył kolorów, nakrycia głowy musiały być czarne i raczej skromne. Jednocześnie każdy z kapeluszy musiał być inny i powinien się czymś wyróżniać.
Monika Ciesiełkiewicz uczyła się fachu u polskiej modystki, która pracowała według tradycyjnych metod, przekazywanych w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Tworzenie kapeluszy opiera się wyłącznie na pracy ręcznej od początku do końca. Dlatego jest to proces bardzo pracochłonny i zajmuje wiele godzin. Najpierw powstaje projekt, następnie tworzona jest drewniana forma i dopiero z tej formy powstaje kapelusz. W związku z pogrzebem królowej Elżbiety II nakrycia głowy musiały powstać szybciej, ale jakość wykonania pozostała na najwyższym poziomie.
Kapelusze zdobiące głowy gwiazd
Monika Ciesiełkiewicz to obecnie jedna z najbardziej znanych na Zachodzie polskich modystek. Jej inspiracją jest Londyn. W swojej karierze zrobiła już kilka tysięcy kapeluszy. Projektowała m.in. na ślub Meghan i Harry’ego. Jej kapelusze nosiły m.in. księżna Kate, królowa-małżonka Camilla Parker-Bowles, Lady Gaga, Kate Bush, Kate Moss, Naomi Campbell, Tina Turner czy Demi Moore.
Polka współpracuje także ze światowej klasy projektantami. Tworzyła kapelusze do kolekcji Valentino. Były to fantazyjne projekty z użyciem tysiący piór, w różnych kształtach. Tworzyła też nakrycia głowy do serialu kręconego w Hongkongu czy dla tancerek występujących z Robbiem Williamsem.
Komentarze 15
Brawo dla pani Ciesiełkiewicz. Chcialabym zobaczyc, albo uslyszec jak Camilla mowi kto jej robi kapelusze. :D
"W kapeluszach polskiej modystki chodzi rodzina królewska"
Dzisiejsze komentarze należą do sponsorów tej imprezy. ;)
Czego to baba na łeb nie wsadzi, byleby się tylko wyróżnić.
ciekawe, czy mozna kurom zamowic, takie kapelutki, w koncu damy z rodowodem
A grzebienie mają?
Jeżeli tak , to po co im kapelusz?