Do góry

Czy studenci musza placic podatki?

Temat zamknięty
Helena
27
Helena 27
10.06.2006, 21:17

jesli studiuje w polsce, a odbywam praktyke w szkocji jako student czy musze placic podatki??

poli
3 676
poli 3 676
#110.06.2006, 22:30

w UK studenci, ani pracodawcy z racji zatrudniania studentow - nie maja zadnych ulg podatkowych - placa tak samo jak wszyscy inni.

nysiolaj
1
#213.06.2006, 12:09

No chyba nie koniecznie. W zeszłym roku w wakacje pracowałem w sklepie
w Edi (duza firma, nie sądze żeby jakieś kombinacje z podatkami robiła)
i pracodawca tak to załatwił, że płaciłem tylko national insurance.
Więc chyba nie jest to takie oczywiste..

novell
1 691
novell 1 691
#313.06.2006, 12:24

taaa.. nikt nie musi placic podatkow :) jesli nie zarobi £5035 w ciagu roku :)

poli
3 676
poli 3 676
#413.06.2006, 13:57

nysiolaj - kazdy pracujacy w UK jest zwolniony z podadkow to sumy 5035GBP w tym roku (4895GBP w zeszlym) i to nie ma nic do faktu czyu jestes czy tez nie jestes studentem.

kryska
2 819
kryska 2 819
#513.06.2006, 14:09

Jak pisze poli, masz obowiazki placenia podatkow, powyzej sumy wolnej od podatku.
Jezeli nie zarobisz powyzej tej sumy, to pogadaj z administracja w
firmie gdzie pracujesz, zeby ci to policzyli i od razu nie sciagali
podatku.

Chyba , ze twoj staz jest zdefiniowany jako stypendium, stypendia nie sa traktowane jako dochod do opodatkowania, ale to jest zawsz powiedziane jasno (stipend, scholarship, bursary).

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis