Do góry

czy warto jechac w ciemno

Temat zamknięty
daniel
9
daniel 9
22.06.2006, 10:26

jestem budowlancem i chce leciec do szkocji 18 lipca w ciemno napiszcie czy nie ma problemów z praca

Ania
3 262
Ania 3 262
#122.06.2006, 10:40

nie to zebym byla nieprzychylna nowym, tak jak to czasem ludzie zarzucaja.., ale puknij Ty sie w glowe.
poszperaj troche na forum zanim zaczniesz zadawac podobne pytania. zero informacji i mamy dac Ci odpowiedz? czy jak napisze ''nie ma problemow'' to Ci wystarczy? czy zaczniesz zadawac nastepne '' a jak to sie robi'' ? ''a gdzie najlepiej jechac'' ? ''a moze ktos ma mozliwosci...? ''
przylec w ciemno to bedziesz pozniej dawal wskazowki czy warto

Ania
3 262
Ania 3 262
#222.06.2006, 10:43

czesc, jestem pielegniarka z Mazur. czy znajde prace w Szkocji? przylatuje jutro.

wojtek
1 898
wojtek 1 898
#322.06.2006, 11:08

andzia wcale sie z toba nie zgadzam bo, przyjechalem w ciemno i zyje, juz prawie 3 mies.I co w srodowisku polonijnym bez jez. daje sie poznac jako fachowiec w takich dziedzinach zawodowych o jakich nie snilem , a moze napiszesz czemu do kraju nad wisla tak wala ze wschodu i to dalekiego. Sadze ze komu potrzebny jezyk do zarabiania a komu rece i rozum to zalezy co chce i jak pracowac.W kraju nie dano mi pracy i tu okazuje sie, kim jestem i jesli chcesz sie sprawdzic, twoja wola.

Daria
362
Daria 362
#422.06.2006, 11:10

Nie napisales czy znasz jezyk. Kilku znajomych mojego meza pracuje na budowie i z tego co od nich slyszalam duze zapotrzebowanie na budowlanców jest w Glasgow i okolicach. Ale jezyk to podstawa, czesto zdarza sie ze nie chca zatrudniac Polaków, gdyz nie rozumieja podstawowych polecen po angielsku. Trzeba tez dodac ze sezon budowlany trwa tutaj caly rok ale w praktyce w miesiacach zimowych i jesiennych czesto sa okresy przestoju. Jak pada deszcz, snieg albo wieje wiatr to budowlancy nie pracuja, dlatego najlepiej zaczac szukac pracy jeszcze w lecie zeby sie zaczepic. Mozna tez szukac pracy przez agencje, ale tam tez wymagaja znajomosci jezyka - chodzi o to by umiec zrozumiec polecenia szefa i umiec dogadac sie. Jak przyjezdzasz w ciemno to musisz wziasc troche pieniedzy ze soba bo zycie tutaj nie nalezy do najtanszych a nie wszedzie placa co tydzien, czasami placa co miesiac i trzba ten miesiac jakos przetrwac.

Ania
3 262
Ania 3 262
#522.06.2006, 11:26

wklim1 zacznijmy od tego, ze ja nigdzie nie napisalam : nie przyjezdzaj!!!
tylko ciezko odpowiedziec komus, na tak sformulowane pytanie, tym bardziej, ze jakichkolwiek informacji o samym zainteresowanym brak. poza tym takie tematy byly juz miliony razy poruszane, wiec wystarczy troche pogrzebac...
ja sama znam gosci, ktorzy przyjechali bez jezyka i sobie dobrze radza, ale nie w tym rzecz...

wojtek
1 898
wojtek 1 898
#622.06.2006, 11:42

O.K. Andzia poprostu pomyslalo mi sie ze po co tam zdychac, jak niewiadomo,  jak jest tu.Wiedz ze odwaga i ambicja pozwalaja mi tu zyc, w kraju takich jak ja bedacych w beznadzieji spotkalem w noclegowniach i naprawde troche wiary i O.K A o umieraniu czy to se strachu przed zyciem itp to moze jutro.

daniel
9
daniel 9
#722.06.2006, 12:14

znam jezyk w stopniu podstawowym ale chce jechac z kolega ktory zna jezyk bardzo dobrze.po za tym wykonuje kompleksowo remonty mieszkac od podłog pa hydraulike elektryke glazure itp

Piotr
16
Piotr 16
#822.06.2006, 13:46

No dobrze, ja mam 36 lat, znam nieźle angielski, jestem facetem, mam wykształcenie wyzsze.... i mam zamiar w ciągu góra 2 miesięcy dojechać do Szkocji, mam zamiar długo tu zostać, moe i na stałe. Czy warto zaryzykować w ciemno?

Profil nieaktywny
swatch
#922.06.2006, 14:21

Nie warto ryzykowac i jechac w ciemno az do pazdziernika, bo w wakacje
z praca jest beznadziejnie ! W marcu-kwietniu to byl czas na przyjazdy,
teraz juz nie !
Pepas70, skoro znasz niezle angielski to oczywiscie Twoje szanse sa
znacznie wieksze, jednak mimo wszystko na Twoim miejscu poczekalbym do
pazdziernika !

Piotr
16
Piotr 16
#1022.06.2006, 18:29

Dzieki Swatch. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, jeli zarabiam 5 funciaków per hour i haruję 40 h w tygodniu, to mam 200, czyli do równego rachunku 800 miesięcznie. Ile i jakie podatki płacę od tej kwoty, czyli ile mi zostaje?

johnpoul
55
#1122.06.2006, 20:24

przyjazd w obecnej sytuacji w ciemno to strata czasu i pieniedzy
pozdrawiam

Paulo
455
Paulo 455
#1222.06.2006, 20:59

Przyjezdzajcie spokojnie pracy w Szkocji jest w brud, srednie zarobki to ok 3000F, no bez języka to jakies 2500, ale da sie wyzyc, mieszkanie 2 pokojowe z jacuzzi to ok 30F tygodniowo, pozatym wokoło jest mnóstwo miłych i uczynnych rodaków, na których zawsze mona liczyć. powodzenia

Basia
308
Basia 308
#1322.06.2006, 21:01

PaulSign  a co ty bierzesz??? ja tez chce!!!!!!!!!!!!!!!!!  heheheh ;)

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#1423.06.2006, 00:15

Paul gdzie tak jest tez tak kce!

Paulo
455
Paulo 455
#1523.06.2006, 00:37

Wszędzie tu tak jest, gdzie sie tylko człowiek nie obejrzy, normalnie Eden. Ludziska nie zastanawiajcie sie, tylko walcie drzwiami i oknami :))

Piotr
16
Piotr 16
#1623.06.2006, 12:21

PaulSign, chyba lekko przesadziłeś.....

Wojtek
6
Wojtek 6
#1726.06.2006, 00:44

mam 19 lat, i zamiar wyjechac do szkocji w przyszłym tygodniu mam tam znajomych którzy pojechali 3 dni temu. Moj angielski jest moge powiedziec dobry a napewno na tym etapie zeby sie dogadac. Prace moge wykonywac kazdą tylko nie wiem jak z pracą:/ jak mozecie to napiszcie cos konkretnego dziekóweczka !

Piotr
1
Piotr 1
#1826.06.2006, 08:39

PraulSign rzadzi.......przynajmniej odkrywa sie ile jest ludzi ktorzy nie powinni sprzed kompa tylka ruszac......

Paulo
455
Paulo 455
#1927.06.2006, 22:18

cmb87 napisz konkretniej co chcesz zeby Ci forumowicze załatwili, jaką pracę, gdzie lokum i gdzie ma ktoś po Ciebie wyjechać, myślę, ze nie bedzie w tym problemu. Pewnie tez kazdy chetnie wyłozy za Ciebie kase na lokum, wiec wjedziesz na luzie

Wojtek
6
Wojtek 6
#2028.06.2006, 12:33

Mam Plan jechac do Glasgow i o lokum sie nie martwie. Chciałbym wiedziec gdzie najlepiej szukac. gdzie w tym okresie najłatwiej o prace.

Wojtek
6
Wojtek 6
#2128.06.2006, 12:34

Mam Plan jechac do Glasgow i o lokum sie nie martwie. Chciałbym wiedziec gdzie najlepiej szukac. gdzie w tym okresie najłatwiej o prace.

Wojtek
6
Wojtek 6
#2228.06.2006, 12:34

oj i przez przypadek 2 razy sie wtasowało ale to nic bedzie widoczne;)

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis