Do góry

Insurance Number

Temat zamknięty
Chris06
32
Chris06 32
16.06.2006, 21:06

Witam!


Czy mozna uzyskac insurance number nie pracujac ? Moja zona jest tutaj zemna ale nie pracuje (wogole nie pracowala jeszcze w szkocji). Czy moze starac sie o insurance ? Moze ktos mial podobny przypadek.


Pzdr


 

Magdalena
37
#116.06.2006, 21:46

Witam serdecznie,
moze jak najbardziej, musi tylko udowodnic ze szuka pracy. Wystarczy wyslac wiec CV do kilku agencji lub zlozyc aplikacje na pare ogloszen, umowic sie na interview i zabrac ze soba listy od agencji lub wydrukowane maile (min. 3-4). Wtedy oznacza to, ze najprawdopodobniej wkrotce zaczniesz prace i numer bez problemu przyznaja.
Pozdrawiam

Chris06
32
Chris06 32
#216.06.2006, 22:07

oki. dzieki. Niektorzy pracodawcy czasami sie pytaja o insurance number :(. Dlatego tez moje pytanie.

paula519
1 009
paula519 1 009
#317.06.2006, 01:36

mozna uzyskac numer bez problemu,powiedz ze potrzebny ci jest aby uzyskac znizke jakakolwiek i taki numer musi widniec w aplikacji...sprawdzone i dziala

Chris06
32
Chris06 32
#417.06.2006, 16:28

dzieki paula519, o wiele prostszy sposob bede musial sprobowac :)

ewa5
35
ewa5 35
#517.06.2006, 20:52

witam serdeczniepaula519 - czy mogłabyś podać przykład na co może być zniżka /rodzaj aplikacji/ ?i ewentualnie jakie informacje trzeba podawać telefonicznie umawiając się na interview?pozdrawiam

blossom1
299
blossom1 299
#618.06.2006, 00:27

owszem mozna sie starac o taki numer. Ja nie pracuję i jeszcze w Szkocji nie pracowalam a Insurance Number juz mam, konto bankowe tez.
Jeśli macie dziecko mozecie starac się o Child Tax Credit oraz o Working Tax Credit, a jesli nie macie to chociaz o Working Tax Credit - do starania sie o Tax Credit obydwoje małzonkowie (czy partnerzy) musza miec NIN, bez tego nie dostaniecie. Prawda jest taka, ze nawet gdybyś wysłał papiery na Tax Credit bez NIN-u zony, to pani, która będzie sie tym zajmowac automatycznie powinna zadzwonić do JobCenter Plus i umówic ją na spotkanie w tej sprawie, ale w  rzeczywiśtoście ponoć to zalezy od dobrej woli tej pani w danej chwili. Zatem mozna ten fakt wyprzedzic i zrobic to samemu.
Powodzenia i pozdrawiam

Chris06
32
Chris06 32
#718.06.2006, 08:53

CZy moze jeszcze mi ktos powiedziec czy ten numer telefonu o insurnce jest aktualny : 01314563322. Ja dzwonilem pod ten numer ale bylo to juz jakis czas temu :)

Ania
190
Ania 190
#818.06.2006, 15:38

Chris06 jezeli jestes tu z zona ktora nie pracuje, staraj sie tak jak powiedzial Blossom1 o working tax credit, ktory najprawdopodobniej bedzie Ci przyslugiwal, sa to spore kwoty, poza tym mozesz dostac dofinansowanie do mieszkania, jezeli nie wiesz co i jak zrobic wrzuc na moj E-mail swoj telefon ja do Ciebie oddzwonie i Ci pwiem co i jak.

Ania
190
Ania 190
#918.06.2006, 15:39
Chris06
32
Chris06 32
#1018.06.2006, 16:33

Dzieki Ola77 napewno skorzystam z propozycji. Prawde mowiac nigdy nie myslalem o zadnych dodatkach bo nie byly mi az tak bardzo potrzebne, chociaz teraz by sie przydaly (planujemy z zona wynajac sobie sami mieszkanko).Moj telefon wysylam na maila.
Pzdr 

paula519
1 009
paula519 1 009
#1118.06.2006, 21:02

sorry dopiero teraz tu weszlam,ale nie musze nic dodawac blossom bardzo dobrze to opisala-nic dodac nic ujac!powodzenia

paula519
1 009
paula519 1 009
#1218.06.2006, 21:04

Chris-numer aktualny

ewa5
35
ewa5 35
#1319.06.2006, 08:39

WitamStaramy z mężem się o Child Tax Credit i Working Tax Credit - ja nie mam pracy,niestety mi nie udało się umówić na interview jako osoba starająca się o ulgi, próbowałam 3 razy, ponadto osobiście otrzymaliśmy z Jobcentre Plus pisemną informację że NIN otrzymam jak przyznają Tax Credits - być może miałam pecha co do urzędników lub zmieniły się przepisy.Wiem że długo się czeka na decyzje w sprawie Tax Credits, zwłaszcza że nie mam NIN-u, więc pomyślałam że być może przyspieszę coś jak załatwię sobie ten NIN i nie będę czekała aż mnie sami umówią.Dzisiaj bez problemu umówiłam się na interview - jako szukająca pracy.pozdrawiam

Krzysiek
281
Krzysiek 281
#1420.06.2006, 20:49

Witam
Mam pytanie, piszecie ze mozna sięubiegac o Working Tax Credit jesli jedno z malzonkow nie pracuje(w tym wypadku moja zona) czy mozecie mi napisac gdzie trzeba sie udac zeby to zalatwic.
Z gory dziekuje.Pozdrawiam
Piotr

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis