Witam serdecznie,
moze jak najbardziej, musi tylko udowodnic ze szuka pracy. Wystarczy wyslac wiec CV do kilku agencji lub zlozyc aplikacje na pare ogloszen, umowic sie na interview i zabrac ze soba listy od agencji lub wydrukowane maile (min. 3-4). Wtedy oznacza to, ze najprawdopodobniej wkrotce zaczniesz prace i numer bez problemu przyznaja.
Pozdrawiam
owszem mozna sie starac o taki numer. Ja nie pracuję i jeszcze w Szkocji nie pracowalam a Insurance Number juz mam, konto bankowe tez.
Jeśli macie dziecko mozecie starac się o Child Tax Credit oraz o Working Tax Credit, a jesli nie macie to chociaz o Working Tax Credit - do starania sie o Tax Credit obydwoje małzonkowie (czy partnerzy) musza miec NIN, bez tego nie dostaniecie. Prawda jest taka, ze nawet gdybyś wysłał papiery na Tax Credit bez NIN-u zony, to pani, która będzie sie tym zajmowac automatycznie powinna zadzwonić do JobCenter Plus i umówic ją na spotkanie w tej sprawie, ale w rzeczywiśtoście ponoć to zalezy od dobrej woli tej pani w danej chwili. Zatem mozna ten fakt wyprzedzic i zrobic to samemu.
Powodzenia i pozdrawiam
Chris06 jezeli jestes tu z zona ktora nie pracuje, staraj sie tak jak powiedzial Blossom1 o working tax credit, ktory najprawdopodobniej bedzie Ci przyslugiwal, sa to spore kwoty, poza tym mozesz dostac dofinansowanie do mieszkania, jezeli nie wiesz co i jak zrobic wrzuc na moj E-mail swoj telefon ja do Ciebie oddzwonie i Ci pwiem co i jak.
WitamStaramy z mężem się o Child Tax Credit i Working Tax Credit - ja nie mam pracy,niestety mi nie udało się umówić na interview jako osoba starająca się o ulgi, próbowałam 3 razy, ponadto osobiście otrzymaliśmy z Jobcentre Plus pisemną informację że NIN otrzymam jak przyznają Tax Credits - być może miałam pecha co do urzędników lub zmieniły się przepisy.Wiem że długo się czeka na decyzje w sprawie Tax Credits, zwłaszcza że nie mam NIN-u, więc pomyślałam że być może przyspieszę coś jak załatwię sobie ten NIN i nie będę czekała aż mnie sami umówią.Dzisiaj bez problemu umówiłam się na interview - jako szukająca pracy.pozdrawiam
Witam!
Czy mozna uzyskac insurance number nie pracujac ? Moja zona jest tutaj zemna ale nie pracuje (wogole nie pracowala jeszcze w szkocji). Czy moze starac sie o insurance ? Moze ktos mial podobny przypadek.
Pzdr