Do góry

jak szukac pracy -chodzic czy pisac?

Temat zamknięty
marycha
2
13.06.2005, 11:44

Hej Ludzie! Wybieram sie do Edynburga, nie mam nic zalatwione, tylko mieszkanie na pierwszy tydzien. Po przyjezdzie musze od razu zaczac pracy szukac: w restauracji albo sklepie -poradzcie-jak tam sie pracy szuka -chodzic po firmach i pytac czy CV wysylac i czekac? jest jakies posrednictwo pracy dla Polakow czy wschodnioeuropejczykow? warto isc do tamtejszych posrednictw? Piszcie prosze co wiecie bo troche panikuje!

jankes
1 648
jankes 1 648
#113.06.2005, 12:03

Wszystkie chwyty dozwolone!Trzeba wykorzystac wszytkie mozliwosci im wiecej tym wieksze prawdopodobienstwo na prace!!!

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#213.06.2005, 12:03

A po co szukac, polez sobie i poczekaj praca sama do ciebie przyjdzie,

Camil
8
Camil 8
#313.06.2005, 12:14

ale czy przez tydzien przyjdzie bo lokum mam tylko na tydzien

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#413.06.2005, 12:18

To zalezy w jakiej pozycji bedziesz lezal, tydzien moze niestety niewystarczyc, niektorzy leza juz kilka miesiecy i nic?

jankes
1 648
jankes 1 648
#513.06.2005, 12:19

Ja slyszalem ze najlepiej to na boku sie lezy i wtedy jest najwieksze prawdopodobienstwo zlapania;)Odlezyn.......

danio
4
danio 4
#613.06.2005, 12:33

o tej porze w czerwcu to juz ciezko o robote. tydzien to malo prawdopodobne zeby znalezc jakas prace. ja szukalem okolo 1,5 tygodnia. w sumie nie wielka róznica ale mieszkanie mialem zalatwione. stary nie przyjezdzaj. zostan lepiej w kraju.

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#713.06.2005, 12:38

Wlasnie, to chyba loepszy pomysl, w kraju tez mozna sobie polezec i to na sloneczku a tu nie ma sloneczka niestety

karpio30
2 144
karpio30 2 144
#813.06.2005, 12:43

ale spoko obiecujace rady dajecie.a ty zielona kitka zle spalas ze masz takie podejscie do normalnie zadajacej pytanie osoby??chamstwo i ignorancja

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#913.06.2005, 12:47

A ty karpio na zartach sie nie znasz, a poza tym marycha sama sobie odpowiedziala jak szukac pracy w swoim pytaniu, poprostu lazisz i szukasz wszystkimi mozliwymi sposobami dopuki nie znajdziesz, przywiez sobie wygodne buty, bo to moze potrwac dluzej niz tydzien...

cz3s
37
cz3s 37
#1013.06.2005, 12:51

A w jakich butach lepiej szukac pracy ? W zwyklych adidaskach , moze w gorskich albo w polbutach ? W jakich butach jest wieksze prawdopodobienstwo znalezienia zatrudnienia bo nie wiem co wlozyc. Czy do pracy w hotelu wystarcza zwykle tenisowki ?

Lidia Anna
13 153
Lidia Anna 13 153
#1113.06.2005, 13:01

co za pytanie w jakich butach, o boze w gumiakach, myslisz ze jak idziesz sie pytac o prace w hotelu w ktorych zamierzasz gary myc beda ich twoje buty obchodzic, a tak wopgole to adidaski o chlopcow nie sa mile widziane - kojarza sie z dresiarzmi, nie szukajcie w pracy w dresach, no chyba ze jest to praca na silowni, a tak najlepiej na wszelki wypdek to na kazda rozmowe zakladajcie czarne wyglancowane lakierki :)

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#1213.06.2005, 21:10

ZielonaKitka: teraz chyba ty zartu nie poznalas. :D LOL, fajna dyskusja..

Ania
3 262
Ania 3 262
#1314.06.2005, 00:16

hehehe:) po co buty? najlepiej bez.. wtedy moze zatrudnia z litosci,nie? a prawdopodobienstwo znalezienia pracy wowczas wzrasta wraz ze stopniem zdarcia stop.. no bo kto takiej sierocie odmowi?

loskowa
1 708
loskowa 1 708
#1414.06.2005, 00:46

ja znalam takiego studenta z indii ktory przyjechal tutaj tylko z jedna para sandalow i cala zime w tych sandalach lazil a mimo to dostal prace na uniwerku jako postgraduate tutor ;)no ale wiadomo - nauniwerku maja otwarte umysly i nie patrza na buty a tak normlnie to nie polecam!(sandalow zima :D :D :D)

efka
9
efka 9
#1514.06.2005, 10:47

ja proponuje zeby przez ten tydzien co masz mieszkanie to szukac nastepnego na dluzej,pracy szukaj wszelkimi mozliwymi sposobami,nie zaszkodzi napewno.ja i moj chlopak znalezlismy po 2 dygodniach,

efka
9
efka 9
#1614.06.2005, 11:02

i nie czekaj na telefon, tyko skladaj dalej i dalej,z doswiadczenia wiem ze jak nie zadzwonia odrazu (do mnie za 2 godziny po zlozeniu aplikacji,do chlopaka na drugi dzien)to raczej juz nie oddzwonia

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis