Do góry

Pensja

Temat zamknięty
Iwona
58
Iwona 58
30.04.2006, 13:31

Czy uwazacie,ze 760 funtow za miesiac za 38 godzin pracy tygodniowo to normalna pensja, czy raczej niska? Odliczajac od tego 160 funtow za pokoj i wyzywienie we wlasnym zakresie.Wychodzi wiec 600 funtow na wyzywienie i oszczednosci.Czy na warunki szkockie to sie oplaca?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#130.04.2006, 13:33

Jeśli 760 netto, to trochę powyżej minimum. Jak najbardziej się opłaca. Domyślam się, że to jakiś ho(s)tel z zakwaterowaniem? Odpadnie czas stracony na dojazdy do pracy. ;)

Iwona
58
Iwona 58
#230.04.2006, 13:52

Dzieki za odpowiedz :-) Tak jest to propozycja z zakwaterowaniem poza miastem.

Iwona
58
Iwona 58
#330.04.2006, 13:55

Wlasnie nie wiem czy pensja jest netto.A jaka zazwyczaj podaja? Oczywiscie spytam sie ich.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#430.04.2006, 13:59

Może być brutto, ok. 5.05/h (jesienią wzrośnie do 5.25). Odlicz bodajże 10% podatku nadal sporo zostaje.

Iwona
58
Iwona 58
#530.04.2006, 14:42

A czy zakwaterowanie i wyzyiwenie dla pracownikow hotelu 30 funtow tygodniowo to nie jakas sciema?
;-)Cos bardzo tanio.

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#630.04.2006, 14:52

raczej 40, nie 30. :) pisałaś, że wyżywienie we własnym zakresie, więc chyba też się nie liczy. o ile wiem takie właśnie są stawki za mieszkanie przy pacy w ho(s)telach.

Iwona
58
Iwona 58
#730.04.2006, 15:08

Ale terz pisalam o drugiej ofercie- 850 funtow za 45 godzin pracy.No i wlasnie 30 funtow za mieszkanie i wyzywienie tygodniowo.A w tamtym miejscu 40 funtow za sam pokoj.Wiec jakos nie chce mi sie wierzyc.

krzysiek
190
krzysiek 190
#830.04.2006, 22:48

tak to mozliwe ja płace za mieszkanie i wyzywienie L 20 na tydzien ale od pensji raczej odlicz sobie podatek tylko nie rozumiem dlaczego pisza 10% jak ja pracuje 40 godzin tyg.i musze płaci kosmiczne 22% czy ktos wie?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#930.04.2006, 22:52

kriss: liczy się dochód roczny:Taxable income

2006/2007 rate of tax
0 - £2,150 10%
£2,151 - £33,300 22%
Over £33,300 40%

wiecej możesz przeczytać TUTAJ, na tej stronie jest dużo informacji o podatkach, dostępnych benefitach itp, warto mieć w ulubionych.

Grohl
250
Grohl 250
#1001.05.2006, 10:03

Czy uwazacie,ze 760 funtow za miesiac za 38 godzin pracy tygodniowo to normalna pensja, czy raczej niska? Odliczajac od tego 160 funtow za pokoj i wyzywienie we wlasnym zakresie.Wychodzi wiec 600 funtow na wyzywienie i oszczednosci.Czy na warunki szkockie to sie oplaca?
£760 za 38h i (podane nizej) £850 za 45h tygodniowo jezeli sa pensja brutto na miesiac nie spelniaja w ogole minimum £5.05/h, czyli sa niezgodne z prawem
oblicz sobie szybciutko: 38h x £5.05 = £191.90/tydz., czyli ~ £830/m-c, a nie £760!!!
to juz wiesz, czy pensja jest niska, czy wysoka ;-D
do tego odejma Ci za "mieszkanie", a wlasciwie pewnie za 1 lozko w jakims pokoju
i pytasz, czy to sie oplaca? to zalezy . . . jak sie nie ma nic i nic do stracenia . . . ale przyszlosc raczej w szarych odcieniach bym widzial, chyba ze udaloby Ci sie wyrwac z tego kiedys

ludzie narzekaja, ze za 700zl w Polsce pracowac nie beda i to pieprza, i jada na "zachod", zeby "zyc godnie i normalnie", a tam pracuja np. za £700 - czy to nie jest troche podobna sytuacja, przynajmniej finansowo? 

Iwona
58
Iwona 58
#1101.05.2006, 10:51

Tak swoja droga 38h x 5,05= 191,90 za tydzien, ale za miesiac 767,6 a nie 830 funtow za miesiac!

Zaporponowano mi 5,10 za godzine wiec wlasciwie to wychodzi 775,2.
Jesli chodzi o minimum placy to raczej spelnia warunki.Nie wiem tylko jak odliczyc od tego podatek.

dziku
15
dziku 15
#1201.05.2006, 12:12

Nie ma rozumien "raczej spelnia" bo jesli  5.10 to spelnia. 38x5.10=193.8 na tydzien. A jesli myslisz pracowac wiecej niz raz w mesiacu na 4 lata ;)  to na miesiac wychodzi srednio: 38x5.10*30/7 =830.57 a w maju to nawet 858.26

kasiaaaa
759
kasiaaaa 759
#1301.05.2006, 12:35

Jak na moje oko 760/ 38h, to jest typowa mc suma, jaka mozesz dostac pracujac na szeregowym stanowisku, np. w cateringu.

Boguslaw
145
Boguslaw 145
#1401.05.2006, 17:13

wg mojego komputera to masz przy stawce 5.1 i 38 godzinach 193.8 brutto i przy taxcode 467(costam) 18,2 podatku  i 11.3 ubezpieczenia na tydzien, zostanie Ci 164.3 do reki. Ale ostatnio ludzie maja lepsze kody przy 530(costam) masz jzu tylko15.50 podatku.. i przy takich malych dochodach mozesz sie zalapac na TAXcredit.Na poczatek jest OK, nie martw sie.. startuj..

Łukasz
157
Łukasz 157
#1501.05.2006, 17:37

..a czasami jeszcze nie jest £4860/rok kwota wolna od podatku?

Boguslaw
145
Boguslaw 145
#1601.05.2006, 17:40

Czasami.....A powaznie to:IR sobie oblicza i np jak masz sluzbowe autko to ci od tego "dochod" liczy..i po tym wyliczeniu przysylaja ci Taxcode i to jesst praktycznie kwota wolna (zamiast literki wpisujesz 0

Boguslaw
145
Boguslaw 145
#1701.05.2006, 17:57

Sprezyles mne do odswiezenia wiadomosciw tm roku (podatkowym)  kwota wolna wynosi 5,035 (stad te wysokie kody)

Grohl
250
Grohl 250
#1802.05.2006, 01:24

Tak swoja droga 38h x 5,05= 191,90 za tydzien, ale za miesiac 767,6 a nie 830 funtow za miesiac! Zaporponowano mi 5,10 za godzine wiec wlasciwie to wychodzi 775,2. Jesli chodzi o minimum placy to raczej spelnia warunki.Nie wiem tylko jak odliczyc od tego podatek.
a od kiedy m-c ma tylko 4 tygodnie?
skoro proponuja Ci £5.10/h, to nie zawracaj glowy jakimis £760, bo to sie nijak nie zgadza
masz tu podane wszystko na tacy:











































Wage Summary 
 
Per Year  
 
Per Month 
 
Per Week 
Gross Pay 10,077.60 839.80 193.80
Tax free Allowances 5,035.00 419.58 96.83
Total taxable 5,042.60 420.22 96.97
Tax paid 851.37 70.95 16.37
National Insurance 553.70 46.14 10.65
Total Deductions 1,405.07 117.09 27.02
2006 Net Wage £8,672.53 £722.71 £166.78

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis