Wedlug wczorajszych "Donosow"
(jak ktos nie kojazy to taki przeglad prasy wklepywany w siec
mniej wiecej codziennie od wielu lat przez fizykow z Warszawy),
rzecznik praw obywaltelskich zaskarzyl do Trybunalu Konstytucyjnego
niemozliwosc odliczania od podstawy opodatkowania skladek na
obowiazkowe ubezpieczenia za granica. Na stronie rzecznika na razie nie
ma nic na ten temat, bo wystapienia sa zaktualizowane tylko do 25 maja
niestety.
Nie jest to kasacja koniecznosci doplaty podatku, bo tej jako
legalnej raczej nie moze zaskarzyc, ale powinno to troche przynajmniej
zmniejszyc obciazenie, o ile przejdzie.
Jak wygląda sprawa z podatkami, wszyscy wiemy!!! Wiele osób rozliczając się w Polsce będzie musiało zapłacić "haracze"!!! Chciałam natomiast zapytać, czy próbował ktoś interweniować w tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich. W końcu Konstytucja RP mówi coś o równości wobec prawa i dyskryminacji obywateli (przez władze równiez!!!), a takze zasadach sprawiedliwości społecznej!!! W tym przypadku wygląda na to, ze to puste słowa!!! Dlatego moze warto szukać gdzieś pomocy? Ktoś moze zna się na prawie konstytucyjnym? Moze Trybunał Konstytucyjny lub Europejski Trybunał Praw Człowieka powinien zainteresować się tą sprawą?