Do góry

Praca jako kierowca

Temat zamknięty
Rafał
4
Rafał 4
16.06.2006, 22:11

Witam wszystkich wybieram się do pracy do szkocji na początek jako pracownik fizyczny .Na miejscu chcę doszlifować język i spokojnie znaleść prace jako kierowca mam prewo jazdy C E i 8 lat doświadczenia w zawodzie kier. na mniejszych i większych samochodach ( pojade nawet na wołu jak dobrze zapłaca  hee,hee) (nie będę szukał odrazu pracy jako kierowca problem z jezykiem).Podpowiedzcie mi jakie są szanse przy realizacji takiego planu. I co najbardziej mnie interesuje to jak jest z prawkiem mam nowe unijne czy to wystarczy Jezdziłem tylko po PL, mam tez kurs na przewóz rzeczy, psychotesty, badania czy to musze prztlumaczyć na angielski jeśli tak to wolałbym zrobić to jeszcze przed wyjazdem z polski. Jak przebiega rekrutacja kierowcy tu w Szkocji (będę szukał pracy bezpośrednio u pracodawców) .Czy muszę przejśc jakieś szkolenie odnośnie lewostronnej jazdy jeśli tak to czy muszę mieć to zrobine zanim zaczne jej szukać czy tez przeszkoli mnie pracodawca jeśli pomyślnie przejdę aplikacje.Potrafie się zorganizować i wiem ze niektórych zeczy dowiem sie na miejscu ale wolałbym wiedzieć co mnie czeka.Kazda z odpowiedzi będzie na wagę złota napiszcie tez jak sie pracuje jako kierowca  tych małych i tych większych autek moze tez od jakich stawek za h mozna startować zeby nie sprzedać się za półdarmo , i ciekawi mnie jaki sprzęt dostają polacy szmelc jak gdzieniegdzie u nas w kraju czy sa to konkretne auta.Dzieki i pozdrawiam cała polską flotę lądowa i wszystkich rodaków.

kogii
2 302
kogii 2 302
#116.06.2006, 23:47

eh, duzo tego...
nie ma kursow ani testow na lhd... ( z wyjatkiem lothian buses) na rozmowie kwalifikacyjnej najlepiej powiedz, ze masz juz  tu samochod lhd (ale pocwicz najpierw, sa tanie wypozyczalnie;) albo naprawde kup :)
pl prawko jest honorowane, ale niektore firmy wymagaja uk (koszt 38f, a wymagaja, bo chodzi o jakies ubezpieczenia, no i przedewszystkim punktacje za wykroczenia)
plan generalnie niezly, szlifuj jezyk, to podstawa
stawki? min. 5.05 (minimalna ustawowa) w gore :)
powodzenia

Profil nieaktywny
mariusz
#216.06.2006, 23:50

MAN POWER   POLECAM  MAJA  SPORO  ..OFERT DLA KIEROWCOW ! ..OJ SPORO   A STAWKI SA TEZ  NORMALNE ! NIE TYLKO 5,05
co do  prawka  zawodowego  to 90 f  lekarz  ..i  wymiana ponad 60 f  lepiej  zainwestowac bo twoja  szansa  na dostanie pracy jako kierowca rosnie  znacznie !

Artur
3
Artur 3
#317.06.2006, 10:16

A czy z kategorią B, dużym doświadczeniem w jeździe busem tez potrzebują?

Rafał
138
Rafał 138
#417.06.2006, 22:36

arto wlasnie niedlugo mam rozmowe w sprawie kier autobusu w lothian buses, wymagaja tylko prawka kat B, poza tym robisz u nich prawo jazdy (za darmo) ale warunkiem jest podpisanie umowy na 2 lata po szkoleniu stawka na poczatek 9p/h po szkoleniu 10.02p/h po 6 miesiacach pracy 11.02ph

Rafał
138
Rafał 138
#517.06.2006, 22:39

acha i niewazne ile lat masz doswiadczenia w jezdzeniu samochodem w PL czy innym panstwie gdzie jezdzi sie po prawej stronie czy autobusem oni tutaj i tak przeprowadaja testy praktyczne i teoretyczne, na pewno nie pozwola nikomu jezdzic po lewej stronie bez dokladnego sprawdzenia kierowcy a co z tym sie wiaze bardzo dokladne egzamminy z komisja 3 osobowa (w autobusie np)

Rafał
4
Rafał 4
#624.06.2006, 14:20

dzięki za informacje

Shogun
150
Shogun 150
#724.06.2006, 23:06

Gizmo stawka stała w lothian buses 9p/h a w soboty i niedziele 14,70, ale niemasz najmniejszych szans na prace w weekend, bo za dużo polaków ze starzem w lothian 1rok+ jeździ i oni je dostają:) Niema mowy o 10,02p po szkoleniu, napewno nei na autobusach.

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis