eh, duzo tego...
nie ma kursow ani testow na lhd... ( z wyjatkiem lothian buses) na rozmowie kwalifikacyjnej najlepiej powiedz, ze masz juz tu samochod lhd (ale pocwicz najpierw, sa tanie wypozyczalnie;) albo naprawde kup :)
pl prawko jest honorowane, ale niektore firmy wymagaja uk (koszt 38f, a wymagaja, bo chodzi o jakies ubezpieczenia, no i przedewszystkim punktacje za wykroczenia)
plan generalnie niezly, szlifuj jezyk, to podstawa
stawki? min. 5.05 (minimalna ustawowa) w gore :)
powodzenia
acha i niewazne ile lat masz doswiadczenia w jezdzeniu samochodem w PL czy innym panstwie gdzie jezdzi sie po prawej stronie czy autobusem oni tutaj i tak przeprowadaja testy praktyczne i teoretyczne, na pewno nie pozwola nikomu jezdzic po lewej stronie bez dokladnego sprawdzenia kierowcy a co z tym sie wiaze bardzo dokladne egzamminy z komisja 3 osobowa (w autobusie np)
Witam wszystkich wybieram się do pracy do szkocji na początek jako pracownik fizyczny .Na miejscu chcę doszlifować język i spokojnie znaleść prace jako kierowca mam prewo jazdy C E i 8 lat doświadczenia w zawodzie kier. na mniejszych i większych samochodach ( pojade nawet na wołu jak dobrze zapłaca hee,hee) (nie będę szukał odrazu pracy jako kierowca problem z jezykiem).Podpowiedzcie mi jakie są szanse przy realizacji takiego planu. I co najbardziej mnie interesuje to jak jest z prawkiem mam nowe unijne czy to wystarczy Jezdziłem tylko po PL, mam tez kurs na przewóz rzeczy, psychotesty, badania czy to musze prztlumaczyć na angielski jeśli tak to wolałbym zrobić to jeszcze przed wyjazdem z polski. Jak przebiega rekrutacja kierowcy tu w Szkocji (będę szukał pracy bezpośrednio u pracodawców) .Czy muszę przejśc jakieś szkolenie odnośnie lewostronnej jazdy jeśli tak to czy muszę mieć to zrobine zanim zaczne jej szukać czy tez przeszkoli mnie pracodawca jeśli pomyślnie przejdę aplikacje.Potrafie się zorganizować i wiem ze niektórych zeczy dowiem sie na miejscu ale wolałbym wiedzieć co mnie czeka.Kazda z odpowiedzi będzie na wagę złota napiszcie tez jak sie pracuje jako kierowca tych małych i tych większych autek moze tez od jakich stawek za h mozna startować zeby nie sprzedać się za półdarmo , i ciekawi mnie jaki sprzęt dostają polacy szmelc jak gdzieniegdzie u nas w kraju czy sa to konkretne auta.Dzieki i pozdrawiam cała polską flotę lądowa i wszystkich rodaków.