Do góry

Proszę o rady i opinie!!!!!!!!!!!!!!!.............

Temat zamknięty
Wojtek
22
Wojtek 22
10.11.2005, 12:54

Kochani forumowicze ! 


Mam 47 lat . W ostatnim  czasie zycie strasznie mnie sponiewierało pod względem finansowym i zawodowym . Od wielu miesięcy bezskutecznie szukam pracy w kraju . Bardzo chciałbym jeszcze coś zrobić sensownego dla swojej rodziny. Nie mogę juz zyć ze świadomością , ze własnej zonie i synowi nie mogę pomóc. Dlatego zdecydowałem się na wyjazd do pracy do Szkocji. Chciałbym Was prosić o Wasze opinie na temat tego jak widzicie moje szanse, o udzielenie paru sensownych rad ,zpunktu widzenia osób, które juz tam są. Tak czy owak wyjadę , nawet zupełnie w ciemno , gdyz tylko w ten sposób mogę pomóc rodzinie.


Od dawna śledzę to forum i stąd moja prośba do tych , którzy uprawiają tutaj tylko " swą radosną twórczość " o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy. Ja tez lubię" robić sobie jaja " ale w tej chwili wcale mi nie do śmiechu .  Piszę to wszystko , ze boję się wyjechać do pracy za granicę , (wiele lat pracowałem w Niemczech i Austrii) , lecz dla tego , ze z wiekiem człowiek nabiera chyba dystansu do wielu spraw , rosną obawy ,  ciązy na nim ogromna odpowiedzialność za losy bliskich, a i mozliwości finansowe nie takie jak by się chciało.Jeszcze z 15 lat temu zapakowałbym plecak  ,wziął gitarę i juz by mnie tu nie było. Martwiłbym się na miejscu.


Wszystkich , którym lezy ,choć w najmniejszym stopniu, na sercu chęć pomocy drugiemu człowiekowi , proszę o kontakt (e-mail w profilu).


Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zyczę wszystkiego co w Szkocji najlepsze


PS. Moe ktoś jeszcze wybiera się w najblizszym casie "w ciemno " ?  Proszę o kontakt.

tom
69
tom 69
#110.11.2005, 13:09

mam te same obawy przed wyjazdem ale w styczniu jade w ciemno i tez by mi sie przydaly dobre rady

narkoradko
1 950
narkoradko 1 950
#210.11.2005, 14:08

sprawa zasadnicza, jak z jezykiem i pieniedzmi na start?

Wojtek
22
Wojtek 22
#310.11.2005, 14:35

Witam Radek1 !  Jeśli chodzi o język  to myślę , ze trochę lepiej niz podstawowy. Uczyłem się dawno temu - teraz sobie przypominam( ucząc się ).  Co do pieniędzy na start to w tej chwili mam 350 Ł  + kasa na przejazd .

narkoradko
1 950
narkoradko 1 950
#410.11.2005, 14:38

to po prostu przyjezdzaj, bedzie dobrze.

tom
69
tom 69
#510.11.2005, 14:50

kasska  jakies 300Ł jakie miasto wybrac?  gdzie łatwiej o prace? u mnie ang.podst.znajomosc

narkoradko
1 950
narkoradko 1 950
#610.11.2005, 14:53

jaka branza, moze ktos doradzi akurat..?

Grzesiek
188
Grzesiek 188
#710.11.2005, 14:56

z tym jezykiem to ja tez myslalem ze znam wiecej niz podstawy, problem w tym ze oni maja tu inna wymowe niz ksiazkowa u nas, wiec na poczatku czeka lekKi szok (przynajmniej ja tak mialem).
Zycze Wam wszystkim powodzenia....

Technik
171
Technik 171
#810.11.2005, 15:23

Nie wiem czy ktos z Was slyszal cyganski-angielski, jezeli TAK to bedzie wiedzial ze ksiazkowy angielski nic nie ma wspolnego z rodowitym angielskim. To tak jak u nas jest gwara i np. na slasku mowi sie troche inaczej.
Ale nie przejmuj sie - najwazniejsze zebys sie nie zalamywal, a powoli sie przyzwyczaisz do jezyka.

Wojtek
22
Wojtek 22
#910.11.2005, 15:48

 Kochani bardzo proszę na temat

:)
23
:) 23
#1010.11.2005, 16:05

rawo:)witam mieszkam 30 km od Byd:)w poniedzialek zaczynam swoja podroz:)jade do Glasgov:)tez sie bije tak jak wszyscy ale radek1 napisal chyba wszystko i na temat ,, wsiadaj i przyjezdzaj bedzie dibrze:)kurcze takie slowa naprawde dodoaja otuchy nawet mi:)ja mam pieniadze znam podstawy ang i jak czytam takie opinie to zaraz misie chce zyc a ty prosisz na temat??to wszystko wyjdzie na miejscy :)zycze Tobie i wszystkim powodzenia :)BEDZIE DOBRZE:)radek dziekuje:)moze jeszcze mala rada nadrukuj sobie cv to ci sie przyda :)buziaki jakbede na miejscu napisze do was :)

Wojtek
22
Wojtek 22
#1110.11.2005, 16:31

     Witaj BEATKA 32 !   Miło spotkać takigo optymistę jak Ty . Prośba o pisanie na temat nie była skierowana do radka1 . Wierz mi . ze po prostu muszę z kimś na temat wyjazdu pogadać . Ktokolwiek mógł napisać np zdanie tego typu : Daj sobie spokój z przyjazdem. To czy w takim wypadku miałbym zrezygnować ?    A tak a propo : tez jedziesz zupełnie sama i w ciemno?       W kazdym razie zyczę Ci wszystkiego najlepszego  , trzymam kciuki .    Przywitaj ode mnie szkocką ziemię.      W najblizszym czasie tez tam dotrę . Pozdrawiam.

Monika
196
Monika 196
#1210.11.2005, 16:40

rawo: ja jechalam tez zupelnie w ciemno.. tyle,ze nie sama bo z mezem.. ale nie mielismy nawet tego forum bo to forum 'odkrylam' juz tu na miescu.. ale poczytalismy troszke bedac jeszcze w kraju..wszystko przemyslelismy dokladnie i powtarzalismy sobie tylko: 'Uda nam sie. Musi sie udac.' i udalo sie. mielsimy duzo szczescia bo przyjechalismy w trudnym okresie ale wierzylismy,ze nam sie uda. Trzymam kciuki! Musi sie uda! Jesli sie bardzo chce!

:)
23
:) 23
#1310.11.2005, 16:46

jesli pytasz to odpowiem :)tak jade w ciemno:)nie mam nic zalatwione ani pracy ale mieszkania mam troszke pieniedzy i bilet na prom :)popisalam sobie cv po angielsku i bede szukala:) zapislam sobie kilka numerow odnosnie wynajmu mieszkania i w razie potrzeby zadzwonie kupilam sobie karty dzieki ktory bede mogla tanio dzwonic :)no i mam komorke hehe:)jeszcze jedno mam troszke uroku osobistego (tak mowia inni)mam wielkie nadzieje i zapal do pracy mysle ze z takim bagazem poradze sobie:)napisze...buziaki:)

tom
69
tom 69
#1410.11.2005, 18:16

Beatka32  zycze ci powodzonka ja mykam w styczniu jestem z torunia to sie spotkamy na piwku i pogadamy o przyjazini tor bydg

tom
69
tom 69
#1510.11.2005, 18:24

pogadalbym z kims kto wyjechał na gg moj nr9750520

Wojtek
22
Wojtek 22
#1610.11.2005, 22:01

       BEATKA32 Dzięki za odpowiedź . Muszę przyznać , ze jestem pełen podziwu. Chylę czoła i tym bardziej zyczę Ci powodzenia . Jestem przekonany , ze Ci się uda .  Amogłabyś mi powiedzieć coś natemat tego promu- co, jak , gdzie , skąd i za ile ?  Pozdrawiam
   emdec- serdeczne dzięki za słowa otuchy , ale miałaś fajnie bo przynajmniej mąz był z Tobą . Pozdrawiam was obojga .
                                                                                

ZeeN
1 180
ZeeN 1 180
#1710.11.2005, 22:06

ten Wasz temat zaczyna mi przypominac to: http://www.szkocja.net/forum/messageview.aspx?Id=5234
mam nadzieje ze nikt wam sie nie wtraci :-)

MikeMoody
39
#1810.11.2005, 22:15

sory kochani!! ale jak tak dalej pójdzie to wszyscy normalni i fajni ludzie wyjadą z tego kraju:) tak czytam od pewnego czasu to sami zyczliwi i radośni ludzie. jezeli tylu jest, to czemu tak zle jest tu? troszke czasu jeszcze mi zostało ale bilet juz mam. uzbieram troszke kaski i spadam równiez.  rawo  - zbieraj sie chłopie! jestes jednym z wielu którzy sie zastanawiają. a zobacz ilu teraz pisze i słuzy pomoca nam w kraju. im sie udało to i nam sie uda. nie będzie rózowo na początku - to oczywiste. ale czy moze być gorzej jak tutaj? wątpie. troszke sie obawiam tez jak sobie dam rade, ale ....trzeba spróbowac. pozdrawiam wszystkich i powodzenia.:)

Wojtek
22
Wojtek 22
#1910.11.2005, 22:18

      jola      Dzięki - ja tez mam taką nadzieję gdyz podjąłem temat w konkretnym celu , z nadzieją uzyskania jak największej ilości informacji. Pozdrawiam.

kryska
2 819
kryska 2 819
#2010.11.2005, 22:22

rawo nie odpisales na pytanie radka1 o branze w jakiej pracujesz, albo chcialbys pracowac ?

Dzieki temu ze nie masz lat 19, masz jakies doswiadczenie, zawodowe,
albo chocby wieloletnie hobby, powinienes to sprobowac sprzedac. Moze
akurat ktos pracuje w podobnym zawodzie i moze sie podzielic tym jak
szukal pracy.

Jezeli myslisz o robieniu "czegokolwiek" to troche choc zawez, bo nie
bedziesz sam wiedzial, w ktorych agencjach szukac pracy.  Wiadomo
, ze bywa tak, ze sie przez jakis czas tak czy inaczej robi
"cokolwiek", ale naprawde warto tu szukac pracy we wlasnym zawodzie,
chocby dlatego , ze placa lepsza. Ale ja to powtarzam do znudzienia, a
ty jak piszesz forum znasz, wiec znasz i te moja spiewke.

Sporo mozna sobie pomoc jeszcze w Polsce, chocby w ostatnim tygodniu
dzwoniac/piszac do agencji/ wypeklniajac ich formulaarze, rozsylajac CV
- ale trzeba wiedziec do ktorych agencji (zawod?).
Podaj w tych aplikacjach, date od ktorej jestes gotowy do pracy, i
jezeli masz mozliwosc to jakis brytyjski namiar zwrotny. Masz moze
znajomych, ktorzy zgodza sie uzyczyc adresu do korespondencji, odebrac
pare telefonow i dac ci znac, zebys oddzwonil?

Wojtek
22
Wojtek 22
#2110.11.2005, 22:25

  Cześć Michał ! Fajnie ze się odezwałeś . Ja się nie zastanawiam , tylko wolałbym jechać  uzbrojony w wiedzę na temat tego gdzie jadę i co mnie czeka, a najlepiej jeszcze z kimś .  A ty kiedy jedziesz ? I gdzie ?  Pozdrawiam

kryska
2 819
kryska 2 819
#2210.11.2005, 22:27

Dlugi post wyszedl, a chodzilo mi generalnie o to, zeby szukacpracy z
glowa, nie jechac na zasadzie "tam sie moje problemy rozwiaza same".
Szukanie pracy to jest tez praca i do tego stresujaca, oczywiscie mniej
przy 2-3% bezrobocia niz 20% ;> ale trzeba sie do niej przygotowac.

MikeMoody
39
#2310.11.2005, 22:40

jade w polowie lutego bo tutaj rozwiązuje umowe z firmą na koniec roku. potem troszke formalności i lece. z ta wiedzą masz racje, staram sie czytac jak najwiecej na forum opinii i wyciągac jakies wnioski. mam troszke czasu więc mam nadfzieje ze wiedze bede miał. kryska - jak zwykle twoje rady bardzo trafne i pomocne. pozdrawiam.

ZeeN
1 180
ZeeN 1 180
#2410.11.2005, 22:43

kryska, ja mam wieloletnie hobby malarsto (glownie rysuje suchymi pastelami) myslisz ze mialabym jakies szanse wykozystac je w Szkocji? (bo w zasadzie zylam caly czas w przekonaniu ze to moje hobby jest bezuzyteczne)

tom
69
tom 69
#2510.11.2005, 23:16

oki duzo sie nie dowiedzialem na tym forum ale mam propozycje jesli ktos lub ktosia ma zamiar wyjechac w styczniu prosze kontakt gg9750520 kazdy z was ktory juz mieszka ma prace latwo mu sie wypowiadac bo ,juz jestes zakotwiczyles siie masz perspektywe a ja siedze w polsce i mam nadzieje ze spotkam dobra dusze na tym forum   ktora byc moze mi pomoze moj maly profil . pracowalem przz 7 loat jako przedst.handlowy mam kochana zone dwojke dzieci, nie pije ,jestem uczciwy i jade w ciemno boje sie jak cholera ale co swiat naleay do odwaznych jak myslicie UDA MI SIE?

Wojtek
22
Wojtek 22
#2610.11.2005, 23:19

     Kryska  z tymi znajomymi to akurat kiepsko . Mam ich trochę w Anglii i Szkocji , wliczając w to nawet własnego szwagra . Niestety wypięli się na mnie i mimo prób kontaktu nie chcą w zaden sposób pomóc . Działają na zasadzie psa ogrodnika- sami nie zezrą i drugugiemu nie dadzą . Poza tym działa tu znana chyba wszystkim  w Polsce zasada , ze ludzie boją się tych , którzy nie mają pieniędzy- jak trędowatych . Najśmieszniejsze jest w tym , ze przynajmniej dwojgu z nich , mówię o będących w tej chwili w UK , bardzo kidyś pomogłem . Druga kwestia aplikacji  , to  nie wiem gdzie je rozesłać , a na telefonowanie z Polski za bardzo mnie nie stać , poza tym mój angielski jest chyba za słaby . 
Jeśli zaś chodzi o szukanie pracy zgodnej z tym co robiłem w kraju , to za  słabo znam język. Ostatni okres czasu zajmowałem się handlem i markeyingiem . Ale mam inne doświadczenia zawodowe : pracowałem przy uboju i rozbiorz drobiu, dwa lata byłem magazynierem ( obsługa widlaka ale bez kwalifikacji ) , siedem lat  jeździłem do Niemiec - praca przy utrzymaniu terenów zielonych - najrózniejszy  spzręt z tym związany , praca na traktorze , drobne remonty mieszkań - to równiez w kraju , praca jako kierowca ( do 3,5 t)  , trzy lata jako taksówkarz , praca w rolnictwie - jestem nidokończonym zootechnikiem ATR . To tak pokrótce - aha z zamiłowania jestem kucharzem  ale bez doświadczeń zawodowych .  Generalnie zadnej pracy się nie boję i mogę robić wszystko. Jak juz się rozpisałem to dodam ze gram na gitarze ze wskazaniem piosenki turystycznej ( Wolna Grupa Bukowina , Grupa Toruń - te klimaty )

tom
69
tom 69
#2710.11.2005, 23:26

czy ktos pogada ze mna na gg prosze

Wojtek
22
Wojtek 22
#2810.11.2005, 23:44

    kryska  z tego wszysykiego nie podziękowałem Ci za Twoje dobre rady - co niniejszym czynię . Pozdrowienia,
  Tak przy okazji , czy ktoś z Was orientuje się moze czy lecąc samolotem mozna jakoś zabrać gitarę ?
pajos - wjakiej firmie pracowałeś jako PH ? Ja tez jeździłem jako PH po Toruniu, Bydgoszczy i nie tylko w takich firmach jak Chio , Mc Lane , Browar Krajan , Profit - myślę ze musieliśmy się spotkać na trasie.

MikeMoody
39
#2910.11.2005, 23:49

jak wemiesz gitare do samolotu to jade z tobą:)jeszcze zeby podawali troszke drinów i szkocja nasza:))) zrobi sie klase ekskluzywną ze spiewem i muzyką:))

tom
69
tom 69
#3010.11.2005, 23:53

rawo ja jezdilem w ziolppeksie, kotanyi,mc kace

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis