Poszukaj Gienku w necie. jest naprawde duzo czasemsprzecznych informacji.Sprawa wyglada tak:Art. 3.1. Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium RzeczypospolitejPolskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bezwzględu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązekpodatkowy).Sa wyjatki, ale z UK umowa jest taka, ze podatk trzeba w Polsce placic WEDLUG skali stosowanej w Polsce, po odliczeniu podatku zaplaconbego tu.stawa niemowi nic o obywatelstwieWyjscie jest praktcznie jedo"pozbyc sie" "miejsca zamieszkania" w RPA po paru latach wrocic oczywice mozna.
wymeldowanie sie nie pomoze. co do urzedu to jest przeciez Inland Revenue, przynajmniej jak sie staralem o zwrota podatku to na jednym z formularzy bylo pytanie jak dlugo ma sie zamiar zostac. poczekajmy moze chwilke jaka bedzie odpowiedz naszego rzadu na wiec przeciwko podwojnemu opodatkowaniu. moze wreszcie zrozumieja co im sie bardziej oplaci....
Po koleiMarch - jestes przekonany i slusznie, bo o obowiazkupodatkowym nie decyduje zameldowanie a "miejsce zamieszkania"nakuzuro - pewnie ze "samo wymeldowanie" nie pomoze... US dolozy wszelkichstaran, by cie przekonac, ze wymeldowales sie,ale MIESZKASZ. trzeba NIE MIESZKAC - w tym wymeldowanie POMAGA,bo twoim obowiazkiemjesli IE MIEZKASZ jest wymeldowaie.
Witam,
w polskim urzedzie skarbowym powiedziano mi, ze zeby uniknac podwojnego opodatkowania, osoby ktore pozostaja w Szkocji na stale, powinny zlozyc w tutejszym urzedzie (nie powiedziano co to za urzad) stosowne oswiadczenie na temat checi pozostania w Szkocji. Oswiadczenie to spowoduje, ze taka osoba bedzie w pelni opodatkowana(?).Moze ktos orientuje sie w jakim urzedzie nalezy to zglosic i ewentualnie na jakich formularzach?