Do góry

Pytanie o podwojne opodatkowanie

Temat zamknięty
Gienek
23
Gienek 23
16.03.2006, 19:04

Witam,
w polskim urzedzie skarbowym powiedziano mi, ze zeby uniknac podwojnego opodatkowania, osoby ktore pozostaja w Szkocji na stale, powinny zlozyc w tutejszym urzedzie (nie powiedziano co to za urzad) stosowne oswiadczenie na temat checi pozostania w Szkocji. Oswiadczenie to spowoduje, ze taka osoba bedzie w pelni opodatkowana(?).Moze ktos orientuje sie w jakim urzedzie nalezy to zglosic i ewentualnie na jakich formularzach?

Marek
66
Marek 66
#119.03.2006, 17:01

Niestety co do formularzy i urzędu to Ci nie pomogę, ale co zrobić z podwójnym podatkiem jeżeli się wraca do kraju. Wygląda na to że raz trzba zapłacić raz w Polsce i raz w Szkocji :(Tak to się nie zarobi na "chlebek" .......

Boguslaw
145
Boguslaw 145
#219.03.2006, 21:15

Poszukaj Gienku w necie. jest naprawde duzo czasemsprzecznych informacji.Sprawa wyglada tak:Art. 3.1. Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium RzeczypospolitejPolskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bezwzględu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązekpodatkowy).Sa wyjatki, ale z UK umowa jest taka, ze podatk trzeba w Polsce placic WEDLUG skali stosowanej w Polsce, po odliczeniu podatku zaplaconbego tu.stawa niemowi nic o obywatelstwieWyjscie jest praktcznie jedo"pozbyc sie" "miejsca zamieszkania" w RPA po paru latach wrocic oczywice mozna.

Marek
66
Marek 66
#320.03.2006, 12:25

Jestem przekonany, że brak zameldowania w Polsce nie zwalnia z obowiązku składania PIT-u i rozliczania się z podatku w Urzędzie Skarbowym. Więc może jest jakieś inne wyjście - napewno jest przecież Polacy to naród bardzo inteligentny:).

iwona
446
iwona 446
#420.03.2006, 14:20

najpierw musisz ubiegac sie o status rezydenta np. w szkocji, jezeli pracujesz ponad rok(nieprzerwanie)! i wtedy na polski urzad skarbowy masz wyjeb.....;)

iwona
446
iwona 446
#520.03.2006, 14:21

ma sie to zmienic od 2008 roku! niestety dopiero

Tomek
172
Tomek 172
#620.03.2006, 14:31

wymeldowanie sie nie pomoze. co do urzedu to jest przeciez Inland Revenue, przynajmniej jak sie staralem o zwrota podatku to na jednym z formularzy bylo pytanie jak dlugo ma sie zamiar zostac. poczekajmy moze chwilke jaka bedzie odpowiedz naszego rzadu na wiec przeciwko podwojnemu opodatkowaniu. moze wreszcie zrozumieja co im sie bardziej oplaci....

Jakub
15
Jakub 15
#722.03.2006, 13:41

hej sluchaj nakazuro, tez jetsem z glasgow, przepracowalem kilka miesiecy w szkocji i chcialbym uzyskac zwrot z podatku, w zwiazku z tym moglbys mi napisac gdzie dokladnie znajduje sie to inland revenue, i czy sa potrzebne jakies dokumenty poza oczywiscie id i p45
pozdr 

Jakub
15
Jakub 15
#822.03.2006, 13:42

tj. nakuzuro*

Boguslaw
145
Boguslaw 145
#924.03.2006, 17:14

Po koleiMarch - jestes przekonany i slusznie, bo o obowiazkupodatkowym nie decyduje zameldowanie a "miejsce zamieszkania"nakuzuro - pewnie ze "samo wymeldowanie" nie pomoze...  US dolozy wszelkichstaran, by cie przekonac, ze wymeldowales sie,ale MIESZKASZ. trzeba NIE MIESZKAC - w tym wymeldowanie POMAGA,bo twoim obowiazkiemjesli IE MIEZKASZ jest wymeldowaie.

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis