Do góry

temat malo oryginalny.taxation frustration..grrr..

Temat zamknięty
kamila
2
kamila 2
17.08.2005, 00:25

sprawa jest taka/jestem studentka i w posce nigdy nigdzie zatrudniona nie bylam(zawshe na czarno:).pshywialo mnie tutaj (jak na marginesie 3/4 polski)  tylko na wakacje azeby zarobic sobie troshke pieniazkow na studia no i strasha mnie teraz ze wshystkich stron podatkiem w polsce ktory bede zmushona zaplacic od dochodow tutejszych.a ze jestem zatrudniona na czysto i dane moje widniec beda w kochanym inland revenue totez zastanawiam sieu jak bardzo tutejszy revenue z nashym urzedem skarbowym sieu kontaktue i jak bardzo zazyly jest ten kontakt.sa 2 opcje.info shybko pshesylaja do polski no i zycza sobie ode mnie wiecej niz mi tu zwroca..ehheh.brawo! a druga opcja to psheplyw info jest slaby i raczej nie ma mozliwosci azeby ktokolwiek w polsce dowiedzial sie Cokolwiek na temat moich dochodow w edynie/qrcze.mam problem.aa no i jeshcze jedno.jestem tu miesiac.zostaje jeszcze jeden.wiec tesh kokosow sie nie dorobie./no i tego calego stalego national insuranca nie mam no i hak mi to zabija nastepny czy bez tego nr zwroca mi podatek...psheprasham za tyle pytan ale w tych kwestiach leze.frustracja mnie ogarnia czasami..jakby ktokolwiek cokolwiek wiedzial..i mial checi troshke..odpisac.bylabym ogromnie wdzieczna..buziale polaczkom w edynie:)

jankes
1 648
jankes 1 648
#117.08.2005, 00:50

Czy wiesz moze jaka jest kwota wolna od podatku w Polsce???Skoro kokosow sie nie dorobisz,to za bardzo wedlug mnie nie masz sie czym przejmowac.Po pierwsze dowiedz sie o ta kwote,moze jej wcale nie przekroczysz,po drugie kiedy juz skonczysz pracowac nie zapomnij od pracodawcy wziasc swojego P45.Przelicz sobie wedlug sredniego kursu ile zarobilas i ile nalezy w PL od tego podatku zaplacic.Mozesz oczywiscie sie starac o zwrot podatku z zarobionych pieniazkow takze.W tym celu musisz sie zglosic do Inland Revenue i zlozyc odpowiednie dokumenty.W kraju pamietaj ze doplacasz roznice(jezeli takowa istnieje).

kamila
2
kamila 2
#217.08.2005, 17:56

NO CUSH..zarobie wiecej na pewno nish 2.700 zl a to jest wlasnie max kwota wolna od podatku wiec tak czysiak do pierwsheo progu sie pshytule jak milo...i to jest proshe panstwa 19% -jakies 540 zl.ladnie.a moglo byc tak pieknie pracowac sobie na czarno w konspirze miec jeshcze mnostwo tipow w jakims pshyjemnym barze(albo i nawet niekoniecznie)ah..na pshyshle lata bogatsha o doswiadczenie.dzieuki jankes
i jeshcze jedno/wiesh moze jak dlugo trwa ta cala procedura zlozenia p45 wypelniania druczkow podpisow skladania dokumentow etc w inland revenue jak jush skoncze robote bo to dosc wazne dla mnie..chciauabym zalatwic co jeshcze pshed wyjazdem ze shkocjii nie chce mi sie tego wysylac dopiero z polski bo to psheciesh wieki ten zwrot beudzie trwal..buziale.i scicski:))))

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis