Do góry

bonsai

Temat zamknięty
Magdalena
16
06.06.2008, 20:34

Moje pytanie dotyczy hodowli. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie? Ktoś może mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Czy może być zwykła mała sosenka zabrana z lasu?

Krystian
Admin grupy
58
#106.06.2008, 21:16

Ja nigdy nie hodowalem bonsai, ale uwazam, ze sa super. Sam bym sobie to drzewo zasadzil w ziemii z Japonii pewnie :D, ale chyba tego nie zrobie, bo boje sie, ze za duze mi wyrosnie.

kendo
2 183
kendo 2 183
#206.06.2008, 22:45

najprosciej zaczac od gotowego drzewka, ktore mozna kupic w specjalistycznych sklepach albo nawet w... supermarkecie. do tego kupic sobie ksiazke dla poczatkujacych, np. na amazon

radze na poczatek unikac mikroskopijnych bonsai made in china bo chociaz kosztuja niewiele, to trudno je utrzymac przy zyciu, nie mowiac o przycinaniu czy modelowaniu. na poczatek wystarczy jakis fikus lub inna malo wymagajaca roslinka

mozna zasadzic drzewko z lasu, ale aby uformowac z niego bonsai potrzeba duzego doswiadczenia i... lat. niektore miniaturowe drzewka maja 40 i wiecej lat (kosztuja fortune)

Panna
16
Panna 16
#327.11.2008, 18:32

Do formowania i prowadzenia bonsai nadaje się ponad 300 krzewów i drzew, między innymi: różne odmiany jodły, klonu (osobiście polecam klon palmowy o pięcioklapowych liściach, przebarwiających się na czerwono jesienią), brzozy, bukszpanu, wrzosów (a tego dużo w Szkocji;), grabu, cedru, pigowca, leszczyny, głogu, trzmieliny, figowca, buku, ostrokrzewu, jabłoni, świerku, wiśni, azalii, wierzby, cisu, wcześniej wspomnianej przez Magdalenę sosny i wiele wiele innych.
Dla początkujących polecam książkę pt. "Bonsai. Wszystko o sztuce i pielęgnacji bonsai" autorstwa Harry'ego Tomilson'a. Pozycja zawiera wiele niezbędnych rad oraz mnóstwo zdjęć.

Co do samych roślinek, a raczej nasionek, np. do wyżej wspomnianego klonu palmowego nasiona można zakupić na allegro ;)

  • Strona
  • 1

Katalog firm