Do góry

ZWROT PODATKU...

Temat zamknięty
m.edinburgh
30
09.03.2010, 20:53

Witam.
Mam pytanie.
Nalezy mi sie zwrot podatku za 2009/10'. W czerwcu planuje powrot do Polski a wczesniej chcialabym zamknac konto bankowe i nie wiem w jaki sposob moge odzyskac pieniadze...( w pl nie posiadam konta walutowego) Z gory dziekuje za odp

iwo
7 761
iwo 7 761
#3109.03.2010, 22:25

BR nie jest do zwrotu.. nadplacony podatek jest do zwrotu.. jezeli pracowal wczesniej gdzies a jesk koniec roku to juz na pewno wykorzystal swoja kwote wolna od podatku i wszyscko co ponad 6475(?) jest normalnie opodatkowanie..

masakra to nie fizyka kwantowa to wziecie dochodu z cale roku odjecie kwoty wolnej od podatku i wyciagniecie 20% jezleli to jest wieksze od tego co masz na p60 (lub ost payslip) w tax paid wtedy nalezy ci sie zwrot..

dobra poddaje sie ppapapa

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#3209.03.2010, 22:26

powodow mozesz wymyslic wiele ale ile procen osob to dotknie? 1%, 2%? i takich przypadkow nie mozna wtedy nazwac normalnymi!

btw, jak zaczniesz prace w polowie roku i masz wlasciwy tax code to nie bedziesz miala nadplaty

m.edinburgh
30
#3309.03.2010, 22:26

przy pierwszej pracy zanosi sie p 46 tak? W kazdym razie tam zaznaczalo sie czy to twoja pierwsza czy kolejna praca. U niego w pracy to uzanli wyslali i nie ma problemu ze zwrotem bo wcale nie pobieraja....

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#3409.03.2010, 22:29

@Iwo
najpierw bylas taka madra i sie czepialas szczegolow to teraz ja ci wytkne. Madlen stwierdzila, ze prog podatkowy nie zostanie przekroczony wiec calosc pobranego podatku jest teoretycznie do zwrotu...lacznie z tym co bylo na BR

iwo
7 761
iwo 7 761
#3509.03.2010, 22:30

Wpisów: 405
Konrad W
#32 | Dziś - 22:26
powodow mozesz wymyslic wiele ale ile procen osob to dotknie? 1%, 2%? i takich przypadkow nie mozna wtedy nazwac normalnymi!

btw, jak zaczniesz prace w polowie roku i masz wlasciwy tax code to nie bedziesz miala nadplaty

no a o co ci wasciwie chodzi? nie rozumiem co probujesz dowiesc?

niech i bedzie promillub mniej jezeli mysli ze ma zwrot to spokojna twoja rozczochrana.. nie zagladasz jej w payslipy to co sie ekscytujesz..

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#3609.03.2010, 22:30

p46 powininen dac ci nowy pracodawca do wypelnienia jesli nie jestes w stanie dac p45

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#3709.03.2010, 22:32

wiesz w czym jest problem, w tym ze sie czepiasz. ja zadalem pytanie czemu uwaza, ze nalezy jej sie zwrot, otrzymalem odpowiedz i podalem kilka informacji. ty sie wtrynilas i zaczelas czepiac a teraz pytasz o co mi chodzi??

iwo
7 761
iwo 7 761
#3809.03.2010, 22:34

Czy BR tez jest do zwrotu jesli razem z nia i tak progu pod. nie przekroczy

co to znaczy br jest do zwrotu? no oczywiscie ze podatek skaowany na br sie liczy..

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#3909.03.2010, 22:37

tak, wiem ze podatek naliczony wedlug basic rate a nie BR, skrot myslowy to byl ale ty nie omieszkasz sie przyczepic

to taka moza, ze lepiej poczepiac sie zamiast cos wniesc do rozmowy?

iwo
7 761
iwo 7 761
#4009.03.2010, 22:37

no bo z uporem manaiak o tym czy sie jej nalez czy nie.. koles sie pyta jak sie rozliczyc a ty czy mu sie nalezy (3 razy?_

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#4109.03.2010, 22:38

Madlen
zamierzacie pracowac do konca, tzn do czerwca?

iwo
7 761
iwo 7 761
#4209.03.2010, 22:39

pukic co wnioslam wiecej niz ty (glownie poprawiajac twoje "wydajemisiezle"

nara

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#4309.03.2010, 22:41

bedziecie mieli ponad 2 miesiace na rozliczenie roku 2009/2010 a biorac pod uwage, ze tutaj ludzie sa raczej pomocni, sprobowalbym na waszym miejscu wybrac sie na jakas rozmowe do lokalnego HMRC i zapytac czy nie mozna zlozyc jakiegospodania o niepobieranie zaliczyki na podatek bo z 2 miesiace wyjezdzacie i progu wolnego od opodatkowania nie przekroczycie.

Iwo
mysle ze wszyscy juz o tamtym pytaniu zapomnieli i tylko ty je powtarzasz!

iwo
7 761
iwo 7 761
#4409.03.2010, 22:45

tyle ze z ostatnim rokiem jest tak smiesznie, ze z tego musisz sie rozliczyc wtedy w PL:)

m.edinburgh
30
#4509.03.2010, 22:49

tak zamierzam pracowac do ostatniego czerwca. potem pozalatwiac wszytkie sprawy i wyjechac jak najszybciej...

Bardzo wam dziekuje za pomoc i nie kloccie sie bo nie o to mi chodzilo:) Najwazniejsze ze zaden z was nie napisal ze jak zwykle"polakowi ciagle malo" albo cos w tym stylu. Bo tutaj(emito) rzadko dostaje sie odp na zadane pytanie.
A mnie sie udalo i jeszcze raz dziekuje...

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#4609.03.2010, 22:49

no trzeba,
a nie bylo tak, ze od podatku jaki by w polsce naliczyli od brytyjskich i polski dochodow w danym roku mozna odliczyc podatek zaplacony w uk (ale max do kwoty wyliczonej w polsce)? wtedy odpoadalo by kombinowanie jak odebrac podatek za kwiecien-czerwiec 2010

iwo
7 761
iwo 7 761
#4709.03.2010, 22:50

no ale on nie zaplaci zadnego bo go odbierze...stad zastanowic sie co bedzie dobre.. z drugiej strony mozna to olac i liczyc na szczescie..

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#4809.03.2010, 22:51

:-) no to troche spelniony ide spac

m.edinburgh
30
#4909.03.2010, 22:51

to znaczy masz na myśli maj i czerwiec tak? A nie moge tego zrobic w uk? jesli mam tu rodzinke i oni mi wysla co nalezy....

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#5009.03.2010, 22:54

aaaa no to rozwiazuje twoje problemy. mozesz podac czyjekolwiek konto do zwrotu nadplaconego podatku. jesli ktos tu zostaje, to wysli formularz i podaj kto ma dostac przelew a pozniej sobie odbierzesz od tej osoby:-)

koniec roku podatkowego jest 5-go kwietnia wiec kwiecien taz wlasciwie caly w nowym roku bedzie

iwo
7 761
iwo 7 761
#5109.03.2010, 22:55

mozesz, ae jezeli powiesz im ze juz tu nic nie zarobisz i odbierzesz podatek.. to w PL za te 3 miesiace teoretycznie musisz sie rozliczyc..a wtedy bedzie drozej.. to tylko chodzi o okres maj-czerwiec 2010

m.edinburgh
30
#5209.03.2010, 22:55

Nie ma problemu z podaniem nr konta kogos innego? Bo ja wlasciewie tak chcialam zrobic ale powiedzili mi ze nie moge podac konta innej osoby.... i stad moj temat na forum.

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#5309.03.2010, 22:57

ja sie rozliczam on-line i moge podac czyjekolwiek konto wiec wydaje mi sie, ze ty tez mozesz to zrobic, zwlaszcza jesli to bylby ktos z bliskiej rodziny

iwo
7 761
iwo 7 761
#5409.03.2010, 22:59

online? jak?

m.edinburgh
30
#5509.03.2010, 23:00

A nie moge tych 3 miesiecy rowniez rozliczyc w uk przez kogos znajomego w nastepnym roku w kwietniu? Musze to robic w polsce? Co masz na mysli piszac "bedzie drozej" chodzi Ci o firme ktora bedzie mi to zlatwiac? czy o to ze bede musiala w polsce doplacic.

iwo
7 761
iwo 7 761
#5609.03.2010, 23:00

tyle ze on chyba nie jest samozatrudniony:)

m.edinburgh
30
#5709.03.2010, 23:01

Konrad jak on line? Masz jakas stronke stosowna?

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#5809.03.2010, 23:01

to sprobuj tak. zapytaj w banku czy mozesz zamknac konto listownie. wysylajac list z prosba o zamkniecie konta. moze jakis wniosek trzeba wypelnic? zostaw swoje konto otwarte. poczekaj az przyjdzie zwrot, i jak nie bedziesz chciala zachowac konta to wyslesz list z prosba o zamkniecie konta.

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#5909.03.2010, 23:03

Madlen

no niestety jak wspomniala Iwo, ja sie rozliczam on-line dlatego ze oprocz zwyklego zatrudnienia jestem rowniez zarejestrowany jako samozatrudniony i moge rozliczac sie on-line.

m.edinburgh
30
#6009.03.2010, 23:04

Tak masz racje popytam bardzo dziekuje jednak co 3 głowy to nie jedna:) Mam jeszcze troche czasu to poszukam jakiegos korzystnego rozwiazania:)

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis