Do góry

lotnisko

Strajk na lotnisku Stansted

Pracownicy służb bezpieczeństwa zajmujący się prześwietlaniem bagaży na lotnisku Stansted rozpoczęli dzisiaj jednodniowy strajk – podaje serwis BBC.

33 członków związku zawodowego GMB Union domaga się 5-procentowej podwyżki płac, podczas gdy pracodawca - Airfield Services zaproponował im wzrost o 1,5%.

Przedstawiciele firmy powiedzieli, że są zaskoczeni strajkiem, ponieważ rozmowy wciąż trwają. Zapewnili również, że pasażerowie nie powinni ucierpieć z powodu prowadzonej akcji protestacyjnej.

Protest na lotnisku Heathrow

W sobotę 31 maja tysiące osób zebrało się na lotnisku Heathrow w proteście przeciwko budowie trzeciego pasa startowego – informuje serwis BBC.

Około 3000 protestujących przemaszerowało z Hatton Cross do Sipson, wioski, która zniknie z mapy, jeżeli plan budowy pasa dojdzie do skutku. Następnie tłu zgromadził się na łące, na której utworzono napis „NO”.

Edynburg: Możliwe protesty ekologów na lotnisku

Organizacje ekologiczne protestujące przeciwko rozbudowie lotniska Heathrow w Londynie zapowiadają Edynburg jako swój następny cel. Rzecznik protestujących zapowiedział spotkanie z aktywistami ze Szkocji, dodając że linia Edynburg – Londyn jest najruchliwsza na mapie brytyjskiego nieba.

"Istnieje świetne połączenie kolejowe pomiędzy tymi dwoma miastami, więc wszystkie te loty są niekonieczne" – dodał.

Loty z Inverness do Polski?

Highlands and Islands Enterprise (HIE) przeprowadza ankietę online,  za pomocą której zamierza zbadać zapotrzebowanie na bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Polską a Inverness.

Od 20 sierpnia do 14 września formularz dostępny będzie na stronie www.hie.co.uk/poland-flights w dwóch wersjach językowych. Dwujęzyczność ankiety zachęcić ma do wzięcia udziału w badaniu zarówno Szkotów jak i Polaków.