Do góry

papierosy

Polacy skazani za przemyt papierosów

Trzech Polaków zostało skazanych na karę więzienia przez sąd w Ipswich za nielegalny przemyt milionów papierosów do Wielkiej Brytanii.

24 maja 2007 roku służby celne znalazły 800 000 papierosów w prywatnym schowku w Chelmsford należącym do Radosława M. Mężczyzna został aresztowany w momencie, gdy próbował opróżnić schowek. Następnego dnia 1,2 miliony papierosów odkryto w podobnej przechowalni w Colchester.

Papierosy - dozwolone od lat osiemnastu

Minister Zdrowia w Irlandii Płn. zapowiedział podniesienie granicy wieku, w którym można będzie legalnie kupić wyroby tytoniowe z 16 do 18 lat – informuje serwis BBC.

Zmiana w przepisach wejdzie w życie 1 września.

„Jest oczywiste, że musimy zrobić wszystko, co można, by uchronić nasze dzieci i młodzież przed nałogiem palenia" - tłumaczy Minister Zdrowia, Michael McGimpsey.

Brytyjski "Dzień bez Papierosa"

Prawie co piąty palacz w Szkocji zamierza rzucić nałóg w środę, czyli w „Dzień bez Papierosa” – wynika z badań, których wyniki podaje BBC.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez The YouGov 27% szkockich palaczy zdołało rzucić nałóg od 26 marca 2006 roku, a więc od momentu kiedy zakazano palenia w zamkniętych miejscach publicznych w Szkocji.

Jutro będzie miał miejsce brytyjski „Dzień bez Papierosa” – 18% palaczy w Szkocji deklaruje, że od jutra przestaje palić.