Do góry

Gwałt

Irlandia: Polak skazany za gwałt

Polak, który w ubiegłym roku zgwałcił kobietę w hrabstwie Mayo w Irlandii, został skazany na osiem lat więzienia – informuje „Belfast Telegraph”.

Do zdarzenia doszło w lipcu 2007 r. w miejscowości Castlebar, gdzie sprawca był zatrudniony. Wojciech Kasprzak zaatakował kobietę od tyłu, kiedy wczesnym rankiem przechodziła przez przykościelny parking. 25-latek przyznał się do winy.

Ofiara zeznała w sądzie, że od tamtej pory nie czuła się już bezpiecznie w otoczeniu mężczyzn, a szczególnie bała się Polaków.

13-letnie ofiary gwałtów

Jedna na osiem ofiar gwałtu i przemocy seksualnej leczona w centrum pomocy The Archway w Glasgow jest w wieku od 13 do 15 lat – donosi „Scotland on Sunday”.

Podczas prawie rocznej działalności centrum pomocy ofiarom gwałtu The Archway udzieliło wsparcia 160 osobom – 20 z nich to dziewczynki w wieku od 13 do 15 lat.

May Deanie, która odpowiedzialna jest za funkcjonowanie placówki The Archway, przypuszcza, że jedna-trzecia pacjentów zgłasza się w pierwszej kolejności do centrum zamiast udać się na posterunek policji.