Do góry

Jury nadal obraduje

Dr Jacqueline Hayden, była dziennikarka, dziś wykładowca nauk politycznych na największym uniwersytecie w Irlandii. Czego dowiadują się od niej studenci o najnowszej historii Polski?

Jedno z pani najważniejszych zawodowych doświadczeń jest związane z Polską. Jako dziennikarka, w swoją pierwszą w życiu służbową podróż, wyjechała pani do Polski. Jaki był cel tej wizyty?

Emigranci powracają na Wyspy

Z koncertami na Wyspach Brytyjskich zagości w przyszłym tygodniu (18, 19, 20 grudnia) nowojorska grupa Gogol Bordello. Zobaczyć ich będzie można w Londynie, Glasgow oraz Dublinie.

Zaczęli od rosyjskiego wesela, obecnie mają na koncie Glastonbury, Roskilde a nawet Live Earth, gdzie zaprosiła ich sama Madonna. Ich ostatni album zatytułowany „Super Taranta” zebrał bardzo dobre recenzje.

Ryanair obcina połączenia z Dublinem

Ryanair redukuje liczbę lotów do, jak również z lotniska Dublin Airport począwszy od zimy – poinformował serwis BBC.

Liczba samolotów zostanie zmniejszona o blisko jedną piątą, a liczba lotów o 12%.

Jak tłumaczy przewoźnik, rosnące ceny paliw oraz wysokie opłaty związane z korzystaniem z usług dublińskiego lotniska, wymuszają tego rodzaju cięcia budżetowe.

Ryanair szacuje, że tej zimy będzie miał o 500 000 pasażerów mniej na Dublin Airport, niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Irlandia: Polak skazany za gwałt

Polak, który w ubiegłym roku zgwałcił kobietę w hrabstwie Mayo w Irlandii, został skazany na osiem lat więzienia – informuje „Belfast Telegraph”.

Do zdarzenia doszło w lipcu 2007 r. w miejscowości Castlebar, gdzie sprawca był zatrudniony. Wojciech Kasprzak zaatakował kobietę od tyłu, kiedy wczesnym rankiem przechodziła przez przykościelny parking. 25-latek przyznał się do winy.

Ofiara zeznała w sądzie, że od tamtej pory nie czuła się już bezpiecznie w otoczeniu mężczyzn, a szczególnie bała się Polaków.

Swords

Malahide

Waterford

Naas

Newbridge

Sligo