Do góry

ryanair

Samolot Ryanaira ześlizgnął się z pasa

Samolot Ryanaira ześlizgnął się z pasa na lotnisku w Glasgow (Prestwick). Nikomu nic się nie stało. Pas został ponownie otwarty - pisze BBC.

Samolot, którym lecieli pasażerowie z Dublina, nie zdołał zahamować na pasie podczas kołowania do terminalu po swoim lądowaniu o godzinie 9.00 rano. Nikt nie został ranny. Samolot nie został uszkodzony. Pas odblokowano o godzinie 11.00.

Z Edynburga do Gdańska

Ryanair ogłosił dzisiaj, że zamierza uruchomić loty z Edynburga do Barcelony, Gdańska, Oslo i na Teneryfy. Tanie linie lotnicze rozszerzają swój zimowy rozkład lotów z Edynburga do 26.

Jeszcze w tym tygodniu Ryanair zrezygnował z większości lotów z lotniska w Manchesterze w reakcji na wysokie opłaty wprowadzone przez Manchester Airport.

Ryanair: "Czy zgodzisz się lecieć na stojąco?"

Ryanair postanowił zapytać swoich klientów, czy chcieliby lecieć na stojąco, gdyby otrzymali ofertę lotu za darmo lub za pół ceny.

Na swojej stronie internetowej irlandzki przewoźnik zamieścił sondę, w które zadaje trzy pytania. Podróżujący mogą się wypowiedzieć, czy w przypadku lotu trwającego około jednej godziny, zdecydowali by się na miejsce stojące, mając dzięki temu 100 lub 50% zniżkę. Ryanair pyta także, czy pasażerowie powinni mieć prawo do wyboru.

Ryanair zanotował roczne straty

Ryanair ogłosił po raz pierwszy straty w podsumowaniu rocznym po tym, jak został dotknięty wysokimi cenami paliwa. Straty Ryanaira są większe niż przewidywali analitycy.

Irlandzkie linie lotnicze zarejestrowały stratę 169 milionów euro w ciągu roku od 31 marca 2008. W roku poprzednim Ryanair zarobił 481 milionów euro. Wydatki na paliwo wyniosły w przypadku tej firmy 1,26 miliarda euro. Zanim ceny paliwa wzrosły gwałtownie w zeszłym roku roczny wydatek Ryanaira wynosił 791,3 miliona euro.

1 funt za toaletę w Ryanair?

Ryanair rozważa wprowadzenie opłaty na toaletę. Prawopodobnie opłata będzie wynosić 1 funta. W wywiadzie dla telewizji BBC prezes tanich linich lotniczych Michael O'Leary powiedział, że Ryanair chce zainstalować automaty na monety przy drzwiach, co oznacza, że pasażerowie będą musieli wydać funta, aby skorzystać z toalety.

Ryanair odwołuje loty z Edynburga

Przedstawiciele tanich linii Ryanair ogłosiły dzisiaj, że z powodu strajku pracowników firmy Boeing są zmuszeni do odwołania lotów z Edynburga przez najbliższe sześć tygodni – podaje serwis BBC.

Od 23 września miało ruszyć 11 nowych połączeń ze stolicy Szkocji. Strajk Boeinga oznacza, że linie nie otrzymają dwóch samolotów, które miały być przeznaczone do obsługi nowych tras.

Osoby, które zarezerwowały bilety z Edynburga na najbliższy okres otrzymają zwrot kosztów w ciągu najbliższych siedmiu dni.

Ryanair obcina połączenia z Dublinem

Ryanair redukuje liczbę lotów do, jak również z lotniska Dublin Airport począwszy od zimy – poinformował serwis BBC.

Liczba samolotów zostanie zmniejszona o blisko jedną piątą, a liczba lotów o 12%.

Jak tłumaczy przewoźnik, rosnące ceny paliw oraz wysokie opłaty związane z korzystaniem z usług dublińskiego lotniska, wymuszają tego rodzaju cięcia budżetowe.

Ryanair szacuje, że tej zimy będzie miał o 500 000 pasażerów mniej na Dublin Airport, niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

Konkurs Ryanair i Emito.net rozstrzygnięty

Rozlosowane zostały podwójne bilety lotnicze w obie strony na trasach Ryanair: Edynburg – Wrocław; Edynburg – Poznań; Edynburg – Kraków; Edynburg – Łódź.

Zwycięzcami są:

Edynburg – Wrocław: Michał Kościelniak;
Edynburg – Poznań: Jarosław Jóźwik;
Edynburg – Kraków:
Joanna Paluch;
Marek Wąsik.
Edynburg – Łódź:
Małgorzata Cieślińska;
Kajetan Czyż.

Zwycięzcom gratulujemy!

Leć z Ryanairem i Emito.net – wyniki konkursu

Odbyło się pierwsze losowanie kuponów na loty liniami Ryanair. Rozlosowane zostały cztery podwójne bilety lotnicze w obie strony na trasach Edynburg – Wrocław; Edynburg – Poznań; Edynburg – Kraków; Edynburg – Łódź. Kolejne losowanie już w najbliższą środę. Weź udział w konkursie – leć z Ryanairem i Emito.net.

Nagrody wylosowali:

Edynburg – Wrocław – Piotr Kałdunek;
Edynburg – Wrocław – Monika Góralczyk;
Edynburg – Poznań – Eugeniusz Pupecki;
Edynburg – Kraków – Mila Siczek;

Konkurs – leć z Ryanairem i Emito.net

Rozdajemy kupony na loty ze Szkocji do Polski.

Ryanair

Dla użytkowników Emito.net mamy niespodziankę – 10 podwójnych biletów lotniczych w obie strony na trasach Edynburg – Wrocław; Edynburg – Poznań; Edynburg – Kraków; Edynburg – Łódź. Weź udział w konkursie i leć do Polski z Ryanairem!

Zasady konkursu