Do góry

Edynburg: rusza polska szkółka piłkarska

Jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Spotkanie informacyjne dla nich i ich rodziców odbędzie się w piątek 7 października o godz. 18 na boisku The Spartans Community Football Academy.

W klubie każdy trening z dziećmi prowadzi dwóch trenerów. To ludzie z doświadczeniem i certyfikatami a także absolwenci AWF oraz po stażach w polskich klubach.

Patronem szkółki jest Emito.net

- Ale przede wszystkim ludzie z pasją i doskonałym kontaktem z młodymi adeptami piłki nożnej. Uważamy, że na tym etapie rozwoju, ważniejsze jest zrozumienie dzieci i ich psychiki, niż samego futbolu – mówią twórcy "szkółki" - Treningi staramy sie prowadzić jak najdłużej na otwartych obiektach FC Spartans i Holyrood Park. A w chłodniejsze dni przenosimy sie na hale sportowe.

Jednostki treningowe trwają od 1 godziny w grupie najmłodszej U-8, dwa razy w tygodniu poniedziałek i piątek. Po 1.5 godziny w grupach U-10 i U-14 trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki.

Składki rodzicielskie wynoszą 35 funtów miesięcznie. - Ogromna część z tego jest przeznaczana na opłaty za boisko. Rodzice, poza sytuacjami wyjątkowymi, nie ponoszą dodatkowych kosztów. Szukamy sponsorów, którzy pomagają nam zakupić sprzęt, stroje – mówią trenerzy.

Młodzi polscy piłkarze z grupy U10 grają obecnie w lidze ESDA w Beckham i Zindane Division. A grupa U8 co tydzień w niedzielę rozgrywa turniej organizowany przez Leith Academy. Mają za sobą trzy wyjazdy do Polski na obozy i turnieje.

Więcej informacji
Wojtek Rusin
tel: 07809373744
Łukasz Rusin
tel: 07702702634
Łukasz Gawlik
tel: 07923363046

Kiedy?
piątek 7 października, godz. 18

Gdzie?
THE GOAL ACADEMY EDINBURGH RED LIONS,
Ainslie Park Stadium,
94 Pilton Drive,
Edinburgh EH5 2HF.

Komentarze