Do góry

Szef na czterech łapach

Labradory, ratlerki, yorki. Na świecie policzono setki ras psów. Ale dla ich właścicieli każdy z pupili jest tym jedynym i niepowtarzalnym. Za opiekę nad czworonogami gotowi są zapłacić niezłą gotówkę.

O dog walker słychać na Zachodzie od dawna. Moda przyszła prosto zza oceanu. Z profesjonalnych usług wyprowadzania psów korzystają przede wszystkim zapracowani mieszkańcy większych metropolii. Kilkanaście godzin w pracy i cały kalendarz obowiązków przeszkadza im w całodobowej opiece nad czworonogami. Ale potencjalny pracodawca to także człowiek chory, w starszym wieku lub chwilowo kontuzjowany, np. przez złamanie nogi. Jednym słowem dog walkerów zatrudniają ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na intensywny wysiłek fizyczny wraz z czworonożnym przyjacielem. To może być twoja szansa na angaż!

Psia kość, czyli w czym rzecz

O pracę jednak nie może starać się każdy. Właściciele pupili oczekują od kandydatów nie tylko sympatii do zwierząt, ale i gruntownej wiedzy na ich temat. Na twoją korzyść przemówi każde doświadczenie z czworonogami w roli głównej. Dog walker, który doradzi pracodawcy, jak wychować psa, rozpozna wcześnie oznaki choroby czy wskaże, kiedy należy zmienić jego dietę, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem posady. W zatrudnieniu pomaga także prawo jazdy oraz dokument potwierdzający niekaralność. Poza tym musisz znać kilka podstawowych zasad tego fachu. Zawsze noś ze sobą dodatkową smycz i kaganiec. Pamiętaj też o dobrych manierach! Prawdziwy profesjonalista ma ze sobą zawsze papierową torebkę z łopatką, by „posprzątać” po swoim podopiecznym. Niestety, dog walking to nie tylko przyjemny spacer z najlepszym przyjacielem człowieka. Zanim zdecydujesz się wziąć odpowiedzialność za czworonoga, warto przygotować plan działania na wypadek niecodziennych sytuacji. Nie pozwól, by ucieczka pupila czy ugryzienie przez niego przechodnia cię zaskoczyło. Na taką ewentualność najlepiej zaopatrzyć się w ubezpieczenie OC (liability insurance). Więcej informacji można zaczerpnąć ze strony www.petbusinessinsurance.co.uk. Profesjonalni „wyprowadzacze” psów na tym jednak nie poprzestają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest podpisanie specjalnego porozumienia z właścicielem (tzw. Dog walking consent form), w którym ustala się nie tylko grafik spacerów, ale wyraźnie wskazana jest również osoba odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa.

Szczodrzy pracodawcy

W tym fachu standardowy zarobek waha się od 6 do 10 funtów (28–46 zł) za 30 minut do godziny spaceru. Ale to tylko podstawa, bo zaufany dog walker wyprowadza kilka psów podczas jednej sesji. O ile trzymasz się zasady „przeciwne płci trzymać z dala od siebie”, właściciele nie mają nic przeciwko takiemu układowi. Najwięcej, bo nawet do 20 funtów (92 zł), można zyskać, angażując się w tzw. dog petting lub dog daycare. W praktyce oznacza to przejęcie obowiązków całodobowej niani dla czworonoga, podczas wyjazdu jego pana za miasto. Co ważne, każdy zarobek związany z opieką nad pupilami podlega podatkowi dochodowemu i składce ubezpieczeniowej National Insurance (NI) oraz powinien być zdeklarowany w zeznaniu podatkowym. Fachowej porady w tym zakresie udzieli ci urząd skarbowy.

Zaklinacz psów

Do biznesu można wejść na dwa sposoby. Po pierwsze jako indywidualny zawodnik. Wówczas na początek należy przygotować dobre, widoczne ogłoszenie w internecie lub na okolicznych słupach informacyjnych. W tej branży za najlepszą reklamę wystarczą pochlebne słowa pracodawcy wypowiedziane w towarzystwie innego właściciela pupila. Druga możliwość znalezienia posady to gra zespołowa, czyli praca dla jednej z agencji dog walkingowych. W zdobyciu angażu z pewnością pomoże ci podniesienie kwalifikacji w specjalistycznej szkole dla trenerów czworonogów. To tam można nauczyć się anatomii zwierzaków i dopasowania treningu do psiej osobowości. Wykaz ośrodków na terenie Wielkiej Brytanii można znaleźć pod adresem: www.dog-grooming-school.co.uk.


Plusy bycia dog walkerem

1. Praca na świeżym powietrzu
2. Darmowy fitness
3. Niezły zarobek
4. Jak pokazują hollywoodzkie komedie romantyczne, to okazja do zawarcia nowych znajomości

Oferty pracy

„Walk the dog”
(0044) 07976 743 031
www.walk-the-dog.net
[email protected]

„Animals at home”
(0044) 01322 618 580
www.animalsathome.co.uk

www.the-pet-people.co.uk/vacancies....
www.thedogwalkerportsmouth.co.uk
www.thedogwalkerwimbledon.co.uk

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis

Komentarze 2

Profil nieaktywny
DzieckoWeMgle
#112.02.2011, 12:46

rottweiler sąsiadki wali większe kupy od poniemieckich granatów, na pytanie czy moze posprzatac odparłą że ona robi tak samo :/

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#212.02.2011, 13:14

cat sitting :)